یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

یک قرمز دلچسب

حالا این پرسپولیس یحیی است!

حالا این پرسپولیس یحیی است!

یگر باید پرسپولیس طلایی برانکو را فراموش کرد و به پرسپولیس یحیی سلام کرد.

سامان موحدی راد - آنچه بر پرسپولیس دهه نود شمسی گذشت بیش از هر چیزی تاثیر برانکو ایوانکویچ در این تیم بود. مربی‌ای که به فوتبال ایران بازگشت تا توانایی‌های خودش را ثابت کند و کرد. اما رفتن او مثل خیلی از کلیشه‌های تا سال‌ها می‌توانست تیم را زیر سایه او قرار دهد و موفقیت‌های تیم را به پای کارهای زیربنایی او بنویسد و شکست‌هایش را به نبود او نسبت دهد. کما اینکه بسیاری چهارمین قعرمانی پیاپی پرسپولیس را که زیر نظر دو مربی به دست آمده را همچنان به پای برانکو می‌نویسند. اما هر چه که درباره پرسپولیس و برانکو گفته شد را حداقل در شهریور و مهر ۹۹ باید به فراموشی بسپاریم.

از وقتی پرسپولیس یحیی پا به رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا گذاشت و حالا چنین نمایش دلچسبی را ارائه کرده دیگر باید پرسپولیس طلایی برانکو را فراموش کرد و به پرسپولیس یحیی سلام کرد. عجیب اینکه یحیی برای موفقیت در پرسپولیس خیلی سریع‌تر از برانکو پیشرفت کرد. مدت زمان حضور او در پرسپولیس حتی به یک فصل هم نکشیده و او به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیده است. شاید مهم‌ترین برگ کارنامه برانکو ایوانکویچ رساندن پرسپولیس به فینال آسیا برای نخستین بار باشد. چیزی که یحیی هم با آن یک بازی فاصله دارد.

چیزی عجیب درباره تیم یحیی گل محمدی این است که تغییرات او در تیم خیلی زود به نتیجه رسیده و بازیکنان جدیدی که به تیم اضافه شده‌اند با سرعت نه تنها در تیم جا افتاده‌اند که به بازیکنی موثر و ستاره تبدیل شده‌اند. همه حامد لک را می‌شناسیم و کیفیت بازی او را هم می‌دانیم. عجیب نیست که دروازه بانی در سطح حامد لک که می‌توانست گزینه‌ای نامطمئن برای دروازه پرسپولیس باشد تا کنون چهار کلین‌شیت ثبت کرده و تنها یکبار آن هم از روی نقطه پنالتی گل خورده است؟ کسی که حالا بهترین نمایش عمرش را یک ماه پس از پیوستن به پرسپولیس نشان داده است.پ

عیسی آل‌کثیر که ستاره این روزهای پرسپولیسی‌هاست هم نمونه  دیگری است. بازیکنی که در همین یک ماه گذشته از آبادن به تهران آمد و خیلی‌ها سن او و رقم قراردادش را عاملی برای انتقاد از این انتقال می‌دانستند. چه کسی فکرش را می‌کرد آل‌کثیر به چنین ستاره درخشانی درآسمان پرسپولیس، آن هم یک ماه پس از پیوستن به تیم بدل شود.

احسان پهلوان و سرلک هم دیگر نشانه‌هایی هستند که به خوبی ثابت می‌کند یحیی گل‌محمدی به خوبی خودش را از سایه برانکو خارج کرده و با تغییر ترکیب پرسپولیس که اغلب در چهار سال گذشته ثابت بوده تلاش می‌کند تا دوران تازه دیگری در پرسپولیس ایجاد کند. آنها برای اینکه به این نمایش رویایی را پایان دهند تنها یک بازی برابر النصر دارند. تیمی که هم یحیی هم پرسپولیس سابقه شکست دادنش را دارد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.