یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

سر الکس فرگوسن: باید دنبال راه چاره ای برای ابتلای فوتبالیست ها به زوال عقل باشیم

سر الکس فرگوسن: باید دنبال راه چاره ای برای ابتلای فوتبالیست ها به زوال عقل باشیم

سرمربی افسانه ای شیاطین سرخ احساس می کند مأموریت ناتمامی در دنیای فوتبال دارد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از خبرگزاری رویترز، نوبی استایلز و خیلی از هم تیمی هایش در تیم ملی انگلیس که در جام جهانی 1966 بازی کردند، قبل از مرگ خود دچار زوال عقل شدند و این معضل برای سر بابی چارلتون، اسطوره باشگاه منچستریونایتد هم پیش آمده است. فرگوسن در مصاحبه با دیلی میل در این باره گفته است:

خیلی ناراحت کننده بود. مدتی است که حال بابی هم خوب نیست. با مرگ نوبی و درمان بابی، دریچه ای باز شد. این ها افراد بزرگی هستند. چنین جریانی باید آگاهی جمعی را افزایش دهد. نمی دانم اتحادیه فوتبالیست های حرفه ای در حال انجام چه کاری است ولی اتحادیه مربیان لیگ دلواپس است و ریچارد بوان (مدیرعامل آن) فوق العاده کار کرده است. باید ببینیم چه کاری از دست مان بر می آید. وظیفه فوتبال این است که چاره ای به حال این وضعیت بیاندیشد... افرادی مثل من، به فوتبال بدهکار هستیم که ببینیم کاری از دست مان ساخته است یا نه.

عده ای توصیه می کنند که تمرین کردن ضربات سر در تمرینات باید به حداقل برسد. فرگوسن در این باره افزود:

سر زنی بالغ بر 100 سال جزئی از فوتبال بوده است و نمی توان آن را حذف کرد. اما به نظرم به آسانی می توان این ضربات را در تمرینات کاهش داد

گفتنی است که فرگوسن در ماه جاری به همراه اسطوره لیورپول کنی دالگلیش و سرمربی تیم ملی انگلیس گرت ساوتگیت در اجلاسی آنلاین جهت جمع آوری مبلغی برای مبارزه با زوال عقل شرکت خواهد کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.