چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

صعود آاک به لیگ اروپا با هنرنمایی مهاجم ایرانی

گل 300 هزار یورویی انصاری‌فرد

گل 300 هزار یورویی انصاری‌فرد

وقتی بازی آاک مقابل ولفسبورگ گره خورده بود و به نظر می‌رسید به وقت اضافه برود، ماسیمو کاررا تصمیم گرفت کریم انصاری‌فرد، مهاجم باتجربه ایرانی‌اش را به زمین بفرستد. او در دقیقه 87 وارد زمین شد، وقتی بازی یک – یک بود و متعادل پیش می‌رفت. برنده این بازی می‌توانست به مرحله گروهی لیگ اروپا برسد و بابت این صعود پاداش 300 هزار یورویی یوفا را هم دریافت کند.

ریسک کاررا جواب داد و کریم تازه‌نفس اجازه نداد بازی به وقت اضافه برود. او در دقیقه 4+90 با گام‌های بلند به سمت محوطه جریمه ولفسبورگ حرکت کرد و در همان حال ضربه‌اش را سمت زاویه مخالف دروازه فرستاد. شوت کریم ضرب زیادی نداشت، ولی دروازه‌بان حریف را که نمایش خوبی داشت و در نیمه اول توانسته بود یک پنالتی را هم مهار کند، غافلگیر کرد. توپ از میان پاهای مدافعان گذشت و به تور دروازه رسید تا صعود آاک قطعی شود.
این بازی برای ولفسبورگ اهمیت زیادی داشت و گلاسنر، سرمربی این تیم در بازی یکشنبه با فرایبورگ به بازیکنان اصلی‌‌اش استراحت داده بود تا با تمام قوا در آتن حاضر شود. با این حال آنها در برابر بازی خوب آاک و تمام‌کنندگی انصاری‌فرد غافلگیر شدند. این اولین بار در چهار سال گذشته است که یکی از نماینده‌های آلمان  در مقدماتی لیگ قهرمانان یا لیگ اروپا کنار می‌رود و این کار بزرگ شاگردان کاررا را نشان می‌دهد. انصاری‌فرد پیش از این در دو بازی سوپرلیگ یونان نتوانسته بود گلی بزند، ولی گل پنجشنبه شب به ولفسبورگ برای آاک ارزش فوق‌العاده‌ای دارد. علاوه بر پاداش 300 هزار یورویی، در مرحله گروهی هم پاداش‌های مختلفی در انتظار این تیم است که می‌تواند بخشی از بودجه باشگاه را تأمین کند. انصاری‌فرد به عنوان بازیکن آزاد از السیلیه به آاک پیوسته و گلی که به ولفسبورگ زد انتقال او را کاملاً توجیه‌پذیر می‌کند. همچنین این گل می‌تواند جایگاه او در تیم را ارتقا دهد و مهاجم تیم ملی قطعاً در بازی‌های بعدی با روحیه بالاتری به زمین خواهد رفت.
آاک سوپرلیگ یونان را با دو برد شروع کرده و از مدعیان قهرمانی محسوب می‌شود. آنها بعد از این برد روحیه‌بخش یکشنبه با آترومیتوس بازی دارند و با هدف یک برد دیگر به زمین خواهند رفت. انصاری‌فرد که سابقه بازی در پانیونیوس و المپیاکوس را دارد و فضای فوتبال یونان را به خوبی می‌شناسد، در این مسیر می‌تواند مهره مهمی برای کاررا باشد.
طبیعی بود گل لحظات پایانی انصاری‌فرد و برد دراماتیک مقابل ولفسبورگ هواداران آاک را به وجد آورد. آنها اجازه حضور در ورزشگاه را نداشتند، ولی بعد از این برد خودشان را به ورزشگاه المپیک آتن رساندند و بیرون ورزشگاه جشن گرفتند. لحظاتی بعد بازیکنان آاک هم در این جشن به هواداران ملحق شدند.
 
انصاری‌فرد: مطمئن بودم گل می‌‌زنم
انصاری‌فرد بعد از بازی در مصاحبه با یکی از رسانه‌های یونان گفت: «در حالی که برای ورود به زمین گرم می‌کردم گفتم گل دوم آاک را می‌زنم و چقدر هم باور داشتم که این کار را انجام خواهم داد. آماده بودم تا به تیمم کمک کنم. البته همه بازیکنان آاک آتن در بازی برابر ولفسبورگ پدیده بودند و من این پیروزی ارزشمند را به آنها تبریک می‌گویم. همه برای کسب این پیروزی متحد بودیم.»
او درباره پنالتی از دست‌رفته تیمش در دقیقه 20 توسط پتروس گفت: «پیش از هر چیز باید بگویم پتروس یکی از برجسته‌ترین بازیکنان یونانی است و چنین اتفاقی هم طبیعی به نظر می‌رسد. پنالتی در طول بازی می‌تواند از دست برود و بازیکنان بزرگ هم با چنین چیزی مواجه می‌شوند. من نگران نشدم و اطمینان داشتم پیروز می‌شویم.» او درباره این گل دراماتیک گفت: «نمی‌توانم آن را توصیف کنم. می‌دانستم می‌توانم به تیمم کمک کنم و تشریح احساسم پس از به ثمر رساندن گل دشوار است. اگر هواداران در ورزشگاه بودند خیلی عالی می‌شد و می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم. این تنها شبی در دوران فوتبالم است که هرگز فراموش نمی‌کنم. می‌خواهم این پیروزی را به هواداران آاک آتن تقدیم کنم. من این گل را به دخترم، همسرم و خانواده‌ام تقدیم می‌کنم.»
ظهر دیروز قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ اروپا برگزار شد و آاک در گروه G باید با براگای پرتغال، لستر انگلیس و زوریا لوهانسک اوکراین روبه‌رو شود. یوفا اجازه داده در مرحله گروهی لیگ قهرمانان و لیگ اروپا 30 درصد ظرفیت ورزشگاه پر شود و آنها می‌توانند در سه بازی خانگی هواداران پرشورشان را داشته باشند. بازی در ورزشگاه لستر هم برای انصاری‌فرد که سابقه بازی در ناتینگهام فارست را دارد، جذاب خواهد بود.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.