جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

محمدرضا ساکت: جریانات خارج از کشور، ویلموتس را بدبین کردند

محمدرضا ساکت: جریانات خارج از کشور، ویلموتس را بدبین کردند

مدیرعامل باشگاه سپاهان اصفهان بیان کرد جریان‌ هایی خارج از کشور ویلموتس را نسبت به همکاری با فدراسیون فوتبال بدبین کردند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فارس، محمدرضا ساکت، در مورد اقدامات فرهنگی باشگاه سپاهان به خاطر مناسبت‌های اخیر گفت:

روز یکشنبه 21 دی سردیس قهرمان ملی مبارزه با تروریسم، فرمانده مقاومت اسلامی بین الملل سپهبد حاج قاسم سلیمانی پس از تبرک در گلستان شهدای اصفهان با همراهی و بدرقه تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان به طرف ورزشگاه نقش جهان حرکت داده می‌شود.

او ادامه داد:

این سردیس در مراسم ویژه‌ای با حضور مسئولین ارشد استان، فرمانده‌هان نظامی و خانواده شهید غازی کاپیتان شهید سپاهان و همرزم شهید تهرانی‌مقدم در محل ورزشگاه نقش جهان نصب می‌شود تا برای همیشه یاد، نام و راه شهید سلیمانی به عنوان قهرمان ملی چراغ راه همه ورزشکاران و قهرمانان ورزشی ما باشد وآن‌ها خدمت برای مردم و تلاش برای ترقی کشور را از ایشان الگو بگیرند. مفتخریم برای اولین بار سردیس قهرمان ملی را در ورزشگاه بزرگ نقش جهان؛ بزرگترین ورزشگاهی که بعد از انقلاب در ایران با ظرفیت برتر ساخته شده نصب می‌‌کنیم تا این قهرمان ملی به عنوان شمع جاودان راه همه قهرمانان کشور در عرصه‌های مختلف ورزشی، صنعتی، اجتماعی، بهداشتی، فرهنگی و سیاسی باشد.

ساکت گفت:

این سردیس برای همیشه در ورزشگاه نقش جهان ماندگار و چراغ راه خواهد بود. معتقدیم قهرمانان واقعی شهیدان، جانبازان، آزادگان و ایثارگرانی هستند که امروز در قالب جبهه امنیت، سلامت، خدمت و دفاع مقدس در طول سال‌های متمادی و جبهه‌های فرهنگی و ورزشی این کشور تلاش کردند. آن‌ها به همه ما یاد دادند که برای اعتلای نام و پرچم ایران اسلامی در بلندای قله‌های موفقیت علمی، هسته‌ای، سلامت، پزشکی، امنیتی سیاسی و فرهنگی در اهتزاز باشد.

مدیرعامل باشگاه سپاهان تصریح کرد:

ضمن اینکه 23 دی روز افتتاح فولاد مبارکه است. در همین روز توسط نماینده ورزشکاران باشگاه از رشته‌های مختلف و در دو بخش آقایان و بانوان، مدال قهرمان استقلال صنعتی کشور و خودکفایی صنعت فولاد از طرف ورزشکاران باشگاه سپاهان به کارگران، متخصصان، کارشناسان و مدیران شرکت فولاد مبارکه اهدا می‌شود تا به یادگار و به عنوان سپاس ورزشکارانی که تحت نام فولاد مبارکه در 93 تیم ورزشی و در قالب 2170 وررشکار، مربی و مدیر ورزشی در باشگاه فعالیت می‌کنند و همچنین سپاس هواداران و مردم اصفهان در شرکت فولاد مبارکه گذاشته شود. این مدال مراتب تقدیری است از سربازان خط مقدم صنعت که برای خودکفایی کشور تلاش می‌کنند.

ساکت در خصوص شرایط باشگاه سپاهان پس از گذشت چند ماه از فعالیت تیم مدیریتی جدید عنوان کرد:

تلاشمان این است که ابتدا ساختار اداری-تشکیلاتی باشگاه را ارتقا جدی بدهیم. خوشبختانه با همکاری معاونت امور شرکت‌ها و همچنین معاونت تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه بحث ارتقا استانداردهای مدیریت نوین در باشگاه، تمدید گواهی نامه‌هایی که در دهه80 در زمینه‌های ایزو9001، مسائل ایمنی و بهداشت و همچنین نظام‌های آموزشی، فایو-اس، تلاش در مسیر پیشرفت و برنامه استراتژیک توانستیم آن را با سرعت بیشتر عملیاتی کنیم و همکاران خوبمان در این راستا تلاش جدی می کنند.

او افزود:

در همین مدت بحث توجه به زیرساخت های فیزیکی و تکمیل صفاییه را داشتیم. همچنین به زودی شاهد افتتاح مرکز فنی-ورزشی تیم فوتبال در باغ فردوس محل تمرینات تیم فوتبال بزرگسالان خواهیم بود که یک مرکز تخصصی ویژه با همه امکانات زیر ساختی برای تیم فوتبال است و خدمات لازم را به تیم ارائه می دهد. بر اساس اندیشه‌هایی که محرم نویدکیا دارد و طبق برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌هایی که با هم داشتیم، بازیکنان با توجه به امکاناتی که در آنجا فراهم خواهد شد از 9 صبح تا 5 بعدازظهر در اختیار باشگاه خواهند بود و یک الگوی حرفه‌ای بین المللی در این راستا عملیاتی و اجرا خواهد شد.

مدیرعامل باشگاه سپاهان با اشاره به تکمیل ورزشگاه نقش جهان به عنوان یک اقدام بزرگ ملی گفت:

توجه به زیر ساخت‌های ورزشگاه نقش جهان، رفع نواقصی که وجود دارد و ارتقا کیفیت بخش‌های آن، با حمایت‌های مدیریت شرکت فولاد مبارکه و بخش مهندسی و عمرانی این شرکت در حال عملیاتی شدن و سازماندهی است.

ساکت در خصوص توجه به ارتقا فنی تیم‌های باشگاه سپاهان گفت:

در بخش مسائل فنی و ورزشی همکاران ما در باشگاه واقعا از یک توان بسیار خوب و تجربه بسیار عالی برخوردارند. در راستای راه اندازی نظام جامع استعدادیابی در همه رشته‌های ورزشی که داریم و ایجاد آکادمی‌های تخصصی، برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته و ان‌شاالله با افول کرونا شاهد افتتاح یکی پس از دیگری آن‌ها در اصفهان و برخی شهرستان‌ها از جمله شهر مبارکه خواهیم بود.

او ادامه داد:

واقعیت این است که پرسنل، مدیران و معاونین باشگاه به صورت هماهنگ و منسجم بر اساس اندیشه‌های راهبردی هیات مدیره، مدیرعامل، معاونت نیروی انسانی و معاونت مدیریت خدمات شرکت فولاد مبارکه و و سیاست‌های فرهنگی و مسئولیت‌های اجتماعی آن شرکت تلاش می‌کنند تا کیفیت فنی و ورزشی همه تیم‌ها را در عرصه‌های مختلف ارتقا بدهند. ورزشکاران هم با قوت قلب بیشتری کار خودشان را در رشته‌های مختلف جلو می‌برند.

مدیرعامل باشگاه سپاهان در مورد عملکرد و کیفیت فنی تیم فوتبال بزرگسالان این باشگاه گفت:

مجموعه منسجمی را در کادرفنی ایجاد کردیم. خوشبختانه هماهنگی و هارمونی فنی خوبی بین اعضای کادرفنی ما، محرم نویدکیا، علیرضا مرزبان، رحمان احمدی، محمود کریمی، تکسیرا ، علیرضا ربانی، کادر پزشکی و دیگر عزیزان وجود دارد. تلاشمان در مسیر موفقیت است. بازیکنان بر اساس متدولوژی نوینی که نویدکیا و کادر فنی طراحی کردند تلاش موفق و سازنده‌ای را انجام می‌دهند و کار را جلو می برند. روز به روز این هماهنگی و هارمونی بین اندیشه‌ها و عملکرد بازیکنان و کادرفنی بیش از پیش فراهم می‌شود.

او با اشاره به فعالیت دیگر رشته‌های ورزشی باشگاه سپاهان گفت:

خوشبختانه ما همین مسیر را در رشته‌های دیگر مانند والیبال، هندبال، دوومیدانی، دوچرخه سواری، تیراندازی و ... در بخش خانم‌ها و آقایان شاهد هستیم. در بخش بانوان هم شاهد موفقیت‌های خوب تیم هایمان بودیم. تیم فوتبال بانوانمان با محوریت خانم امیرشقاقی و همکارانش مسیر خوبی را می‌رود. در هندبال و دوومیدانی قهرمان ایران شدند.

مدیر عامل سپاهان افزود:

فرزانه فصیحی دختر باد، قهرمانی است که توانسته با پوشش کامل اسلامی و رعایت عفاف و حجاب سهمیه مسابقات داخل سالن جهانی را به دست بیاورد. او برای آماده‌سازی عازم اروپا می‌شود تا بتواند کیفیت خودش را ارتقا بدهد و با آمادگی کامل در مسابقات حاضر شود. الهه منصوریان سرمربی و بازیکن تیم ووشوی ما است که در مسابقات جام ویژه ووشو چین حضور خواهد داشت و نماینده دختران مسلمان ما است که با عفاف و حجاب برای کسب عناوین برتر جهانی و ارتقای نام و پرچم مقدس ایران تلاش خواهند کرد.

ساکت در مورد هجمه‌های جدیدی که علیه او و سپاهان ایجاد شده، عنوان کرد:

در این مورد بهتر است صحبت نکنم تا از ایجاد حاشیه‌ها و حساسیت‌های بیشتر جلوگیری شود اما به صورت کلی باید عنوان کنم که ما هرگونه تخریبی علیه مجموعه سپاهان را در بستر حقوقی پیگیری خواهیم کرد.

دبیرکل اسبق فدراسیون فوتبال در مورد مساله پرونده ویلموتس و دردسرهای بین‌المللی که برای فوتبال ایران ایجاد کرده، گفت:

به صورت کلی آنچه که در مورد پرونده ویلموتس می‌توان گفت این است که ما شاهد یک پیگیری عمیق و قوی حقوقی با محوریت مهدی محمدنبی و کمک‌ حیدربهاروند هستیم. طبق خبرهایی که شنیدم او با جدیت و قدرت و با کمک بعضی از مراجع حقوقی و همچنین ریاست‌جمهوری در حال پیگیری است. من امیدوارم این احقاق حق به نتیجه برسد.

ساکت ادامه داد:

اما چرا ویلموتس رفتارش اینطور شد؟ آنطور که من در چندماه اول دیدم او خیلی پر انگیزه کار می‌کرد اما تحریم‌های ظالمانه که متاسفانه فیفا هم در این مسیر قرار گرفته باعث شد فدراسیون نتواند به تعهدات مالی خودش عمل کند. ضمن اینکه جریان‌هایی هم خارج از کشور به این موضوع دامن زدند. معتقد نیستم که از داخل کشور باشد چون همه افراد داخل کشور میهن پرست هستند و در راستای تضعیف هیچ بخشی از ایران تلاش نمی‌کنند. جریان‌هایی خارج از کشور بودند که با پیام‌ها و اخبار منفی که برای ویلموتس می فرستادند او را نسبت به این روند همکاری بدبین و شرایط را با وجود تحریم‌های ظالمانه مساله دار کردند.

مدیر اسبق تیم‌های ملی در خصوص رفتار فدراسیون جهانی فوتبال عنوان کرد:

فیفا مدعی است که سیاسی کار نمی‌کند و دور از این فضا هستم. اما تحریم ظالمانه که اعمال شده یک رفتار کاملا سیاسی و ناجوانمردانه‌ای است که توسط آمریکا و ایادی آن طراحی شده، فیفا نباید در این دام، مسیر و فضا حرکت کند و امیدوارم با توجه به اینکه بارها اعلام کرده دور از مسائل سیاسی هستیم حتما در این موضوع چاره اندیشی کند.

او ادامه داد:

اکنون باشگاه‌های مختلف کشور ما مانند استقلال، پرسپولیس، ذوب آهن و خود ما در سپاهان، هم از AFC و هم بعضا از فیفا پول طلبکار هستند. ما نمی‌توانیم به این منابع دسترسی پیدا کنیم و این مساله یک چالش برای رشد فوتبال در کشوری مثل ایران است که مهد فوتبال است و به آن برزیل آسیا می‌گویند. خود فیفا بارها از فوتبال تعریف و تمجید کرده و باید از این موضوع نگران باشد. فیفا باید واقعا به این موضوع ورود کند.

ساکت افزود:

فیفا باید این نگرانی را داشته باشد. چون مسئول فوتبال است و دغدغه گسترش فوتبال را دنیا دارد. همانطور که AFC دغدغه گسترش فوتبال را درآسیا دارد. اینکه امروز اعتبارات باشگاه‌ها و فدراسیون فوتبال ایران درآنجا بلوکه شده مغایر با هدف اصلی فیفا یعنی گسترش و ارتقا فوتبال است.

دبیر کل اسبق فدراسیون فوتبال در مورد جنبه داخلی پرونده ویلموتس با شکایت شستا و اینکه آیا نبی می‌تواند توقیف اموال فدراسیون فوتبال را رفع کند، گفت:

فقط می‌دانم تیم حاضر در فدراسیون مخلصانه و قدرتمند در این کار تلاش می‌کنند. واقعا اطلاعی از جزئیات موضوع ندارم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.