چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

نکته‌هایی از جشن قهرمانی پرسپولیس

سیدجلال تعارف زد یا رسول‌پناه جام می‌خواست؟

سیدجلال تعارف زد یا رسول‌پناه جام می‌خواست؟

محمد قراگزلو/ جشن قهرمانی پرسپولیس با وجود ناهماهنگی‌ها و مشکلاتی که داشت چند اتفاق خوب هم داشت. مثلاً اینکه به بازیکنان خارجی تیم اجازه داده شد با پرچم کشور خودشان وارد مراسم بشوند. همچنین وزیر ورزش، بهاروند، نبی و رسول پناه لحظاتی بعد از اهدای جام از مقابل استیج کنار رفتند تا بازیکنان و اعضای تیم را برای برگزاری جشن و پایکوبی تنها بگذارند.

در حاشیه جشن هم چند اتفاق جالب رخ داد و از آنجایی که به خاطر مسائل بهداشتی مقام مسئولی نمی‌‌توانست به بازیکنان مدال بدهد خود بازیکنان مدال‌هایشان را گردن هم می‌انداختند که در چند نوبت بازیکنان به هم مدال دادند. بخصوص وقتی ربیع‌خواه با عصا روی استیج آمد و نعمتی به او مدال داد. نکته جالب اینکه افشین پیروانی هم تنها عضوی از تیم پرسپولیس بود که مدالش را از وزیر ورزش گرفت. همچنین اعضای تدارکات، تیم پزشکی و سایر اعضای تیم هم با شعور بالایشان در کانون عکس‌های قهرمانی قرار نگرفتند تا بازیکنان با جام قهرمانی باشند و جشن بگیرند.

نکته دیگر اینکه بازیکنان خیلی زود یحیی گل‌محمدی را نزد خود فراخواندند تا گل‌محمدی جام را بالای سر ببرد و مسئول کادر فنی را فراموش نکرده باشند. آن بخش از جشن قهرمانی پرسپولیس هم که توسط تلویزیون به تصویر کشیده نشد جالب بود. با اینکه هواداران پرسپولیس در ورزشگاه حضور نداشتند اما سکوها خالی خالی هم نبود. بعد از اینکه بازیکنان با مدال‌ها و جام هر کار دوست داشتند کردند سیدجلال به همراهی چند بازیکن دیگر جام را به سمت جایگاه ویژه برد. جایی که لیدرها و برخی هواداران عضو کانون هواداران نشسته بودند و با آنها پوکر قهرمانی را جشن گرفت.

همچنین شجاع خلیل‌زاده که دیگر نمی‌دانست چه کار کند با این بخش از سکوهای ورزشگاه سلفی گرفت تا جشن قهرمانی‌اش چندان هم غریبانه و بدون هوادار نباشد!

مهدی شیری، شجاع خلیل‌زاده و محمدحسین کنعانی زادگان هم با شیطنت‌های‌شان حال و هوای خاصی به جشن دادند که هر کدام با حرکات موزون به سبک زادگاه خود کاری کردند تا ویدئوهای حرکات‌شان در تمام صفحات هواداری وایرال شود. البته این حرکات موزون و ویژه محدود به داخل زمین نبود و در رختکن با شدت و حدت بیشتری ادامه پیدا کرد. از این گذشته شیطنت‌های شجاع و کنعانی حتی بیرون از ورزشگاه هم ادامه داشت.

کنعانی بیرون از ورزشگاه از خودرو پیاده شد و با هواداران پایکوبی کرد و شجاع هم جام را به خانه برد و یا کنایه به تیم‌های رقیب که در باشگاه جایی برای جام وجود نداشت دوباره با جام قهرمانی خوابید! اما این جشن و پایکوبی وجه دیگری هم داشت و منجر به ترس بشار رسن شد. بیرون از ورزشگاه هواداران متعدد پرسپولیس جلوی خودروی بشار رسن را گرفتند و به او اجازه حرکت نمی‌دادند. آنها با خواندن سرود بشار بشار از این هافبک عراقی می‌خواستند حتماً در پرسپولیس بماند و بشار هم که ترسیده بود و فقط می‌خواست از مخمصه فرار کند مدام می‌گفت می‌مانم، می‌مانم!

اما جالب‌ترین و شاید هم عجیب‌ترین اتفاق جشن قهرمانی مربوط به لحظه دریافت جام قهرمانی توسط کاپیتان پرسپولیس بود. وقتی شمارش معکوس برای اهدای جام تمام شد سلطانی‌فر و بهاروند به صورت مشترک جام را از سر جایش برداشته و به سیدجلال تقدیم کردند اما حسینی به جای اینکه روی استیج جام را بالای سر ببرد با آرامش و با نقشه‌ای از قبل طراحی شده پایین آمد و به سمت رسول پناه رفت. اینجا برخی معتقدند رسول پناه قصد داشته جام را از سید بگیرد و ابتدا خودش بالا ببرد اما از تصاویر اینطور به نظر می‌رسد که سیدجلال یک تعارف مختصر به او زده و رسول پناه هم در حالی که جام در دستان سیدجلال و خودش به شکل مشترک قرار دارد چند سانتیمتری جام را بالا می‌برد و بعد از آن است که کاپیتان جام را از او می‌گیرد و خودش بالای سر می‌برد.

بعد از آن هم که بازیکنان تک تک روی استیج این کار را انجام می‌دهند و سیامک نعمتی اولین بازیکنی است که جام را می‌گیرد و با شمارش یک تا 4 بقیه بازیکنان جام را بالای سر می‌برند اما خیلی زود بازیکنان به این مسأله نظم می‌دهند و یادشان می‌افتد که باید کسوت را رعایت کنند.

از این جهت روی استیج برمی‌گردند و در حالی که همه جام را به کمال می‌دهند که او بالا ببرد او به محمد انصاری جام را می‌دهد. بعد نوبت عالیشاه است و بعد از آن کمال. در ادامه بقیه هر بازیکنی با شمارش یک تا چهار جام را بالای سر می‌برد و یک بار هم به صورت انفرادی روی استیج با جام عکس یادگاری می‌گیرند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.