دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

برای المپیک نیاز به 2 میلیون دلار ارز داریم

صالحی‌امیری: به دنبال تعلیق ورزش ایران هستند

صالحی‌امیری: به دنبال تعلیق ورزش ایران هستند

رییس کمیته ملی المپیک گفت: دشمن به همان اندازه که در حوزه سیاسی و اقتصادی دنبال اجرای تحریم رفته در ورزش به دنبال تعلیق است.

سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در دیدار روسای فدراسیون‌های ورزشی با محمدباقر نوبخت ، معاون رییس جمهور عنوان کرد: به دلیل ساختار معیوب، اکثر روسای فدراسیون‌ها از طرف نهادهای بین‌المللی تحت فشار هستند چون از نهاد نظارتی، دولتی هستند، اما در این حال باید پاسخگو مراجع بین‌المللی نیز باشند. ورزش کشور تحت فشار بین‌المللی‌ است، دشمن علاوه بر حوزه سیاسی و اقتصادی به‌دنبال تعلیق ورزش ایران است.

وی افزود: تلاش وزیر ورزش این بود که با اصلاح اساسنامه، مشکل حل شود، اما اساسنامه در ایستگاه شورای نگهبان متوقف شد. اگر رئیس فدراسیون مسئول است باید اختیار هم داشته باشد.

رییس کمیته ملی المپیک عنوان کرد: در حوزه سیاسی و اقتصادی موضوع تحریم کاملا محسوس است. دشمن به همان اندازه که در حوزه سیاسی و اقتصادی دنبال اجرای تحریم رفته در ورزش به دنبال تعلیق است.
صالحی امیری ادامه داد: برای المپیک ٢ میلیون دلار ارز لازم داریم، سال گذشته ۵۰۰ هزار ارز خریداری شد، امسال باید بخش باقی مانده را خریداری کنیم در حالیکه قیمت‌ها ۵ برابر شده است. دکتر نوبخت برای ما و ورزش کوتاهی نکرده و حتی نسبت به خیلی‌ها به ورزش توجه بیشتری انجام داده است و به نوبه خودم از تمام کم و کاستی‌ها عذرخواهی می کنم، اما با واقعیت‌هایی که اشاره کردم روبرو هستیم. به آینده امیدواریم و در مقابل دشمن پیروز خواهیم شد. آن چیزی که دوستان نقد می‌کنند واقعیت است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.