پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

سلطانی: لک تبدیل به نقطه اطمینان پرسپولیس شده

سلطانی: لک تبدیل به نقطه اطمینان پرسپولیس شده
ناصر قراگزلو
ناصر قراگزلو

ایران ورزشی:بهروز سلطانی دروازه‌بان اسبق تیم پرسپولیس و تیم ملی در خصوص شرایط تیم پرسپولیس نقطه نظرات خودش را مطرح ساخت. سلطانی در بین حرف‌هایش به کمبودهای پرسپولس اشاره می‌کند. دربی برای پرسپولیس بسیار تعیین‌کننده است و در نتایج بعدی این تیم بسیار تأثیرگذار و نقش غیر قابل انکاری در رده این تیم در جدول خواهد داشت.
 
در بازی‌های قبلی پرسپولیس شرایط پرسپولیس را چگونه ارزیابی کردید؛ تیمی که در هفت بازی قبلی‌اش 10 امتیاز را از دست داده و در جایگاه دهمی قرار دارد که برای مدافع عنوان قهرمانی اصلاً جایگاه خوبی نیست!
    بزرگترین مشکل پرسپولیس به نداشتن مهاجم تمام‌کننده خوب باز می‌گردد و متأسفانه با نبودن عیسی آل‌کثیر مهاجمان دیگر پرسپولیس نمی‌توانند بار گلزنی تیم را به دوش بکشند به همین دلیل است که در هر بازی فرصت‌های زیادی را از دست می‌دهیم و پرسپولیس از نداشتن بازیکن گلزن واقعاً ضربه خورده است.
 
اما عبدی مهاجمی است که سابقه گلزنی در دربی و آسیا را در کارنامه‌اش دارد، چطور می‌شود که او نمی‌تواند در بازی‌های اخیر پرسپولیس در گلزنی موفق شود!
    در دربی که عبدی گل زد مهاجم خوبی در کنارش بود اما در حال حاضر ما چنین موضوعی را در کنار عبدی شاهد نیستیم. در واقع قرار داشتن یک مهاجم خوب و مکمل باتجربه به عبدی این فرصت را می‌داد تا او هم در گلزنی موفق عمل کند و در کنار این مسأله به او انگیزه مضاعفی بدهد تا عبدی با انگیزه بیشتر برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی زحمت بکشد.
 
با شرایطی که پرسپولیس داشته این تیم می‌تواند در دربی موفق عمل کند؟
    دربی برای پرسپولیس خیلی مهم است و نتیجه این دیدار می‌تواند تأثیر بسیار بالایی در نتایج این تیم و بازی‌های بعدی‌اش داشته باشد و برای پرسپولیس دیداری شش‌امتیازی محسوب می‌شود و این تیم را در سایر بازی‌ها با برد از زمین خارج سازد و به تیم روحیه بدهد.
 
فاصله امتیازی پرسپولیس با صدر نگران‌کننده نیست؟
    پرسپولیس نسبت به تیم صدرنشین دو بازی معوقه دارد اما نوع بازی تیم و نتیجه‌گیری‌اش به گونه‌ای نیست که بتوان نسبت به آینده تیم خیلی خوشبین بود. دربی در آینده پرسپولیس نقش بسزایی دارد و این فاصله با برد دربی می‌تواند برای پرسپولیس بسیار مؤثر باشد و در بازی‌های بعدی هم موجب شود پرسپولیس با روحیه‌ای بالا برای بردن و گرفتن امتیازها بجنگد.
 
سرمربی پرسپولیس چقدر می‌تواند در شرایط فعلی ایفای نقش کند؟
    نقش یحیی در شرایط فعلی تیم پرسپولیس که تیم در بازی‌های اخیرش نتایج خوبی نگرفته بسیار مهم است و در واقع سرمربی تیم با کار روحی روانی و اعمال استراتژی درست تیمش را به سمت و سوی برد در دربی برساند. یحیی مربی باتجربه‌ای است به همین دلیل با تجربه‌ای که سرمربی پرسپولیس دارد باید کار را برای پرسپولیس در دربی درآورد از همین رو نقش سرمربی در این شرایط از هر چیز دیگری مهم‌تر است. سه امتیاز دربی در ادامه راه می‌تواند نقش غیر قابل انکاری در پیروزی‌های تیم داشته باشد اما اگر پرسپولیس در دربی پیروز شود قدم بزرگی در بازی‌های بعدی‌اش برخواهد داشت و تیمش را از بحران تساوی‌ها خارج خواهد ساخت.
 
به عنوان دروازه‌بان سابق پرسپولیس و تیم ملی عملکرد حامد لک را چگونه ارزیابی کردید؟
    لک از زمانی که به پرسپولیس آمده شرایط خیلی خوبی برای پرسپولیس در درون دروازه به وجود آورده است و به نقطه اطمینان تیم تبدیل شده است. حامد لک با کنار گذاشتن حاشیه‌ها امسال واقعاً عالی برای پرسپولیس کار کرده و خودش را به عنوان یکی از کاندیداهای اصلی حضور در دروازه معرفی کرده است.
 
یحیی چگونه می‌تواند تیم را از شرایط بد فعلی خارج سازد؟
فکر می‌کنم پرسپولیس باید یک روانشناس در کنار تیم داشته باشد تا در هر بازی با بازیکنان صحبت داشته باشد و شرایط روحی بازیکنان را از اوضاعی که هست خارج سازد. در این بین به نظر می‌رسد مهاجمان پرسپولیس بیشتر از بقیه بازیکنان تحت فشار قرار دارند و کار اختصاصی و تمرینات ویژه می‌تواند خط حمله پرسپولیس را از شرایطی که دارد خارج سازد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.