پنج شنبه ۷ مهر ۱۴۰۱

در انتظار درخشش لک و پهلوان

پرسپولیسی‌هایی که یک‌دهه منتظر دربی بودند

پرسپولیسی‌هایی که یک‌دهه منتظر دربی بودند
محمد قراگزلو
محمد قراگزلو

ایران ورزشی:جای عیسی آل‌کثیر واقعاً در این دربی خالی است وگرنه تعداد دربی‌اولی‌هایی که پرسپولیسی بودن‌شان قبل از حضور در پرسپولیس ثابت شده بود، به سه می‌رسید و همه دنبال درخشش این مثلث در دربی بودند.

حالا اما همه نگاه‌ها به حامد لک و احسان پهلوان خواهد بود که یکی درون دروازه پرسپولیس قرار خواهد گرفت و دیگری به عنوان هافبک چپ به میدان خواهد رفت.
این اولین بازی پهلوان و لک با پیراهن تیم محبوب دوران کودکی‌شان مقابل حریف سنتی خواهد بود و برای آنها کاملاً خاص و ویژه است. 
لک قبل از حضور در پرسپولیس همواره مقابل استقلال، پرسپولیسی بودنش را با رفتارهای ویژه فریاد زده بود اما حالا که به پرسپولیس آمده طی تحول بزرگ اخلاقی و حتی فنی می‌خواهد با بسته نگه داشتن دروازه‌اش خاطره خوبی از خودش در دربی بر جای بگذارد.
در مورد احسان پهلوان هم که مثل حامد لک پرسپولیسی بودنش را جار نزده بود، همه آنهایی که او را از کودکی در بجنورد و مشهد می‌شناختند، می‌توانند به پرسپولیسی بودنش و شدت علاقه او به این تیم شهادت بدهند. 
پس اینهایی که عاشق پرسپولیس هستند حتماً منتظر چنین روزی بودند که خودشان را به عنوان عضوی از تیم محبوب‌شان مقابل حریف سنتی تصور کنند و منتظر روزی باشند که قرار است مقابل استقلال بدرخشند.
حامد لک که یک ماه قبل 30 سالگی را پشت سر گذاشته از ده سال قبل در لیگ برتر بازی کرده و حضور در تیم‌های مختلفی را تجربه کرده است اما ده سال منتظر بوده تا چنین روزی فرا برسد و بتواند ستاره تیمش مقابل استقلال باشد؛ پس این بازی برای او ویژه‌تر از همیشه است و می‌توان منتظر درخشش و خودنمایی‌اش بود، بخصوص که در حال حاضر هم فرم بسیار خوبی دارد.
احسان پهلوان فصل را فوق‌العاده شروع کرد. هم در مسابقات آسیایی خوب بود هم در شروع لیگ استارتی بی‌نظیر داشت اما محرومیت از فینال و بیرون رفتن از ترکیب قبل از آن مسابقه باعث شد کمی افت کند هر چند در بازی اخیر مقابل سپاهان نشانه‌هایی از بازگشت به فرم مطلوب را عیان کرد.
احسان بازیکن خلاق و تکنیکی است که می‌تواند در بازی‌های بزرگ و پرفشار در یک لحظه کار را برای تیمش در بیاورد. حالا این ویژگی فنی را بگذارید کنار انگیزه و احساس غیر قابل توصیف او به عنوان یک پرسپولیسی که سال‌هاست منتظر این بازی بوده.پهلوان 27 سال دارد و بیش از 9 سال است که در لیگ برتر حضور داشته اما حالا به نقطه‌ای رسیده که در کودکی به عنوان رویا در سر داشت.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.