یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

عبدی بازی کند شانس بالایی برای گلزنی دارد

محرمی:ته دلم به یحیی قرص است

محرمی:ته دلم به یحیی قرص است
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو

مجتبی محرمی یکی از بهترین مدافعان چپ پرسپولیس و تیم ملی در خصوص شرایط خاص دربی امروز با ایران ورزشی صحبت می‌کند و با وجود بعضی کمبودها در این تیم به هیچ وجه تیمش را ضعیفتر از رقیب سنتی نمی‌داند . او اتفاقاً برای عبدی تکرار گلزنی در دربی را با وجود انتقاداتی که از مهاجمان پرسپولیس می‌شود امری شدنی و ممکن می‌داند

مجتبی محرمی یکی از بهترین مدافعان چپ پرسپولیس و تیم ملی در خصوص شرایط خاص دربی امروز با ایران ورزشی صحبت می‌کند و با وجود بعضی کمبودها در این تیم به هیچ وجه تیمش را ضعیفتر از رقیب سنتی نمی‌داند  . او  اتفاقاً برای عبدی تکرار گلزنی در دربی را با وجود انتقاداتی که از مهاجمان پرسپولیس می‌شود امری شدنی و ممکن می‌داند.

 

خط حمله استقلال سه مهاجم خطرناک مانند دیاباته، قایدی و مطهری دارد. خط دفاع پرسپولیس می‌تواند آنها را مهار کند؟

 ضمن احترام به تیم رقیب ما هم سیدجلال و حسین کنعانی و مهم‌تر از همه حامد لک را داریم که ماشاءالله مانند سد است و واقعاً عالی کار می‌کند. سید و خط دفاع پرسپولیس که تا الان فقط دو گل خورده‌اند و تنها تیم بدون باخت لیگ بودند؛ افتخاری که کوچک نیست پس این شکست‌ناپذیری در دربی هم می‌تواند تکرار شود و لک و خط دفاع پرسپولیس در دربی هم می‌توانند افتخار و رکورد شکست‌ناپذیری‌شان را حفظ کنند. بالاخره ما تیمی داریم که از آسیا و فینال پای به مسابقات لیگ گذاشته و شاید خستگی و بعضی از موارد دیگر کمی روی کار پرسپولیس تأثیر گذاشته باشد اما تیمی که نمی‌بازد و چهار دوره قهرمان می‌شود در هر صورت حتماً دوباره باز هم بهترین و منسجم‌ترین تیم ایران است.

در جناحین استقلال قوای بهتری مانند وریا و نادری یا میلیچ ندارد؟

مگر پرسپولیس جناحین ضعیفی دارد؟ سیامک هست که واقعاً این بچه عالی کار می‌کند یا مهدی شیری که در دفاع راست واقعاً تکیه‌گاه خوبی است. سعید آقایی هم در دفاع چپ واقعاً خوب و قوی کار می‌کند بنابراین در جناحین هم من در قیاس دو تیم هیچ برتری خاصی برای رقیب قائل نیستم و حرفم این است اگر آنها بازیکنان خوبی در جناحین دارند ما بهترش را در چپ و راست داریم.

در خط حمله اما دو مهاجم هستند که مدت‌هاست گل نزده‌اند، هر چند که معلوم هم نیست اصلاً سرمربی پرسپولیس از آنها استفاده کند یا آنها نیمکت‌نشین باشند.

خط حمله پرسپولیس ضعیف نیست. مثلاً خود عبدی در آسیا گل زده یا در اولین دربی‌اش به عنوان مهاجم جایگزین به میدان آمده و گل پیروزی پرسپولیس را زده. پس چرا این بچه را اینقدر تضعیف می‌کنید. اتفاقاً من به شما می‌گویم عبدی بازی کند، باز هم شانس بالایی برای گلزنی در دربی دارد. عبدی مهاجمی است که هم روی زمین و هم در هوا خوب کار می‌کند؛ حالا چند بازی است که گل نزده اما قرار نیست این روند دایمی باشد و به نظرم عبدی می‌تواند دومین گل دربی‌اش را در بازی امروز بزند چون پتانسیل فنی این کار را دارد. در حالی از استقلال تعریف می‌کنند که این تیم مقابل گل‌گهر فقط 20 دقیقه خوب بازی کرد و انصافاً حق گل‌گهر بود که برنده شود چون دروازه‌بان استقلال در چند موقعیت ناجی دروازه تیمش شد وگرنه استقلال هم با باخت مواجه می‌شد و با باخت پای به دربی می‌گذاشت.

اما پرسپولیس هم در سه بازی متوالی اخیرش پیروز نشده و در 7 بازی‌اش 10 امتیاز از دست داده!

 از قول من بنویس پرسپولیس برنده دربی است. در مورد گلزنش هم از من نپرسید چون پیشگو نیستم که نتیجه و گلزن را پیش‌بینی کنم، فقط می‌دانم پرسپولیس برنده می‌شود. حالا ممکن است گلش را کنعانی مدافع بزند یا عبدی در خط حمله !

در خصوص داور دربی، رضا کرمانشاهی چه نظری دارید؟

 بالاخره حتماً همه فاکتورها را در نظر گرفته‌اند که داور بازی را انتخاب کرده‌اند. داور کار خودش را انجام می‌دهد و بازیکنان هم باید کار خودشان را انجام بدهند و به فکر خوشحال کردن هوادارانشان باشند و نود دقیقه تمام بجنگند.

بهترین دربی که یادتان مانده؟

 همان اولین دربی که بازی کردم و در جام حذفی در هوای بارانی استقلال را بردیم و خودم هم یکی از پنالتی‌ها را زدم و در ضربات پنالتی استقلال را شکست دادیم.

دروازه‌بان‌های دو تیم در دربی سرخابی‌ها عالی هستند و خیلی سخت گل می‌خورند. برنده جنگ دستکش‌ها کدام دروازه‌بان خواهد بود؟

 حتماً همینطور هست که می‌گویید اما حامد برای ما قهرمان و عزیز است. او که گل نمی‌خورد اما اگر یک درصد هم گل بخورد، باز هم برای ما قهرمان و عزیز است چون بارها و بارها خودش را ثابت کرده و لیاقتش بهترین‌هاست.

برای یحیی گل‌محمدی به عنوان پیشکسوت پرسپولیس و یکی از دربی‌بازهای قدیم چه توصیه‌ای دارید؟

 پرسپولیس از ابتدای ظهورش بهترین بازیکنان ایران را داشته است. من برای آقا یحیی توصیه خاصی ندارم چون او کارش را خوب بلد است و می‌تواند کار را برای تیمش در دربی دربیاورد و هواداران میلیونی تیم‌مان را خوشحال کند. من هم وظیفه خودم می‌دانم که به ورزشگاه بروم و تیم محبوبم را تشویق کنم اما این کرونا اجازه نمی‌دهد. با این وجود ته‌دلم قرص است که یحیی مربی کاربلدی است و مربی‌ای نیست که قافیه را ببازد چون او در بازی‌های سخت زیادی پرسپولیس را سربلند از زمین خارج ساخته، پس در دربی هم می‌تواند این کار را انجام دهد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.