پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

توضیحات مشاور حقوقی باشگاه فولاد در ارتباط با پرونده رفیعی و بلبلی

توضیحات مشاور حقوقی باشگاه فولاد در ارتباط با پرونده رفیعی و بلبلی

مشاور حقوقی باشگاه فولاد خوزستان در ارتباط با پرونده سروش رفیعی و محمد بلبلی توضیحاتی داد

به گزارش ایران ورزشی، و به نقل از میزان، این در شرایطی بود که تیم حقوقی باشگاه فولاد پس از یک هفته کار سنگین تلاش کرد لایحه‌ای درخور را برای دفاع از حقوق باشگاه در این پرونده فراهم کند. اگرچه در لحظه اول این دیدگاه وجود داشت که ممکن است کمیته وضعیت به دلیل ناراحتی از شکایت باشگاه فولاد در پرونده محمد بلبلی چنین حکمی را صادر کرده باشد اما پیگیری‌ های بعدی نشان داد که چنین حکمی وجود خارجی ندارد و کمیته وضعیت هم صدور هر حکمی در خصوص این پرونده را تکذیب کرد.

 

باشگاه فولاد خوزستان اطلاعیه‌ای در این خصوص به شرح زیر صادر کرد:

پیروز میرحیدری، مشاور حقوقی باشگاه فولاد خوزستان گفت:

پنج سال پیش و همزمان با بهره‌برداری از اتوماسیون سازمان لیگ، دستورالعملی ابلاغ شد که باشگاه‌ها را ملزم می‌کرد، به صورت مستقیم با فدراسیون فوتبال مکاتبه نکنند و هر مکاتبه‌ای با فدراسیون فوتبال را به صورت غیرمستقیم و از طریق سازمان لیگ انجام دهند.

او افزود:

در طی این سال‌ها بار‌ها متذکر شدیم که بنا به رعایت اصول متعدد حقوقی و از جمله اصل محرمانگی این رویه حداقل نباید در پرونده‌های قضایی و حقوقی وجود داشته باشد و طرفین منازعات حقوقی و از جمله باشگاه‌ها و بدنه قضایی فدراسیون و کمیته وضعیت باید بتوانند به صورت مستقیم با یکدیگر رابطه داشته باشند. رویه‌ای که در فیفا و‌ AFC هم وجود دارد اما متاسفانه تاکنون اقدامی در این خصوص انجام نشده است.

مشاور حقوقی باشگاه فولاد خوزستان گفت:

اگر حقیقتا به دنبال پیشرفت فوتبال هستیم، پیش از هر چیز نیازمند یک سیستم حقوقی اصولی و پیشرفته هستیم و در این راه داشتن آیین دادرسی پیشرفته برای کمیته‌های حقوقی و قضایی فدراسیون یک ضرورت است. البته صرف داشتن آیین دادرسی کافی نیست بلکه مهم اجرای این آیین‌های دادرسی است. قابل کتمان نیست که در حال حاضر در بسیاری از پرونده‌های حقوقی و قضایی که مورد رسیدگی نهاد‌های حقوقی فدراسیون فوتبال قرار می‌گیرند عملا آیین‌های دادرسی مربوطه اجرا نمی‌شوند که این خود از موجبات نقص دادرسی است چه برسد به این که با امکانات فعلی و دستورالعمل‌های ادارای موجود عملا امکان اجرای آیین نامه‌های موجود هم وجود ندارد.


میرحیدری گفت:

البته که معتقد نیستیم مقصر وضعیت فعلی، کمیته‌های حقوقی و قضایی فدراسیون هستند اما در زمانی که مسئولان فدراسیون فوتبال اساسا متوجه ماهیت و اهمیت موضوع نیستند، باید این موضوعات را به آنها گوشزد کرد. چه دلیلی دارد مکاتبات قضایی توسط یک مقام اداری پاراف شود؟ چرا باید از دبیرخانه سازمان لیگ تا ریس و دبیر این سازمان و سپس دبیرخانه و دبیرکل فدراسیون از این محتوای اینگونه مکاتبات مطلع شوند؟

او در پایان خاطرنشان کرد

اینکه خبر‌های مربوط به پرونده‌های حقوقی و قضایی در فدراسیون از چه طریقی منتشر می‌شوند مهم نیست چون با شرایط فعلی عملا امکان پیگیری چگونگی انتشار این اخبار هم فراهم نیست اما حداقل از اعضای کمیته‌های حقوقی و قضایی فدراسیون انتظار می‌رود تا نقایصی را که به عینه شاهد هستیم و پیش از هر چیز به حیثیت خود آنها ضربه وارد می‌کند را با صدای بلند و رسا مطرح کنند. هیچ‌کسی بهتر از آنها نمی‌تواند موضوع را مطرح کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.