سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

لواندوفسکی: کلوپ در دورتموند برای من معلمی بد بود!

لواندوفسکی: کلوپ در دورتموند برای من معلمی بد بود!

ستاره لهستانی تیم فوتبال بایرن مونیخ درباره روزهای بازیگری‌اش در دورتموند زیر نظر یورگن کلوپ اظهارات جالبی بیان کرد.

به گزارش ایران ورزشی، روبرت لواندوفسکی می‌گوید یورگن کلوپ در تیم فوتبال بوروسیا دورتموند برای او معلمی سختگیر بود که البته سهم بسزایی در پیشرفت او و رسیدنش به جایگاه فعلی داشت.

برترین بازیکن فوتبال جهان در سال 2020 که زیر نظر کلوپ موفق شد دو بار قهرمان بوندس‌لیگا شود و به فینال لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کند، درباره رابطه‌اش با سرمربی آلمانی حال حاضر تیم فوتبال لیورپول به سایت «پلیرز تریبون» گفت: یورگن برای من تنها نقش یک پدر را نداشت. به‌عنوان یک سرمربی او برای من نقش معلم بد را داشت، معلمی که باعث می‌شود پیشرفت کنید. البته منظورم از بد، جنبه مثبت قضیه است.

وی افزود: بگذارید در این باره توضیح دهم. به روزهایی فکر کنید که به مدرسه می‌رفتید. کدام یک از معلمان‌تان را بیشتر به خاطر دارید؟ نه آن یکی که بیشتر از همه به شما آسان می‌گرفت و هرگز هیچ انتظاری از شما نداشت. نه، منظورم آن معلم‌ها نیست. منظورم آن معلمی است که خیلی سختگیر بود. همان معملی که همیشه انتظار داشت تکالیف‌تان را کامل و منظم انجام داده باشید. همانی که تحت فشارتان می‌گذاشت و می‌خواست نهایت توانایی‌تان را به او نشان دهید. او همان معلمی است که باعث پیشرفت‌تان شد، نه؟ یورگن برای من همان معلم بود.

لواندوفسکی ادامه داد: کلوپ معملی بود که تحمل نداشت دانش‌آموزش نمره متوسط بگیرد. منظورم را متوجه می‌شوید؟ یورگن دانش‌آموزانی می‌خواست که همیشه نمره‌شان بیست باشد و این را هم برای خودش نمی‌خواست بلکه این را برای خود شما می‌خواست. او به من خیلی چیزها آموخت. زمانی که من به دورتموند رفتم، می‌خواستم همه چیز را به سرعت انجام دهم، پاس‌های قوی بدهم، تک ضرب بازی کنم و ... . یورگن به من نشان داد که آرام باشم و اگر لازم بود دو بار به توپ ضربه بزنم.

لواندوفسکی افزود: چیزهایی که او می‌خواست کاملاً متضاد ماهیت بازی من بود، اما خیلی زود من شروع به زدن گل‌های بیشتری کردم. وقتی این بخش بازی‌‌ام پیشرفت کرد، آن وقت کلوپ مرا برای دوباره بالا بردن سرعت حرکاتم به چالش کشید. بازی تک ضرب، یک استپ، ضربه و گل. او مانع عجله کردن من شد. همه چیز خیلی ساده به نظر می‌رسد، اما در واقع نبوغ زیادی پشت آن نهفته بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.