چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰

ابراهیم قاسمپور: استقلال و پرسپولیس باعث گران شدن فوتبال شده اند

ابراهیم قاسمپور: استقلال و پرسپولیس باعث گران شدن فوتبال شده اند

ابراهیم قاسمپور معتقد است استقلال در نیمه اول عملکرد خوبی داشت اما پرسپولیس در نیمه دوم بازی در دست گرفت

به گزارش ایران ورزشی، ابراهیم قاسمپور در مورد تساوی 2-2 پرسپولیس و استقلال در دربی 94 به فارس گفت:

در نیمه اول این بازی استقلال بهتر بازی کرد و زود هم به گل رسید اما نیمه دوم متعلق به پرسپولیس بود آنها برای جبران گل تلاش کردند و حتی از حریف پیش افتادند اما در دقیقه 92 روی تیزهوشی مهدی قائدی گل مساوی را خوردند.

قاسمپور افزود:

شاهد یک بازی نسبتاً متعادل بودیم البته این بازی می‌ توانست برنده داشته باشد که این اتفاق رخ نداد. در این مسابقه نسبت به دربی‌ های قبل موقعیت ‌های گلزنی بیشتری خلق شد.

این کارشناس فوتبال در مورد اینکه چرا این دربی جذاب ‌تر از مسابقات دیگر دو تیم بود، عنوان کرد:

با توجه به شرایط جدول هر دو تیم نیاز به برد داشتند. پرسپولیس می‌ خواست خود را به بالای جدول و جمع مدعیان برساند و استقلال هم به دنبال بازگشت به صدر بود. از سویی دیگر مربیان هر دو تیم نسبت به گذشته جوان‌ تر بودند با شهامت و شجاعت بیشتری تیم‌ های شان را به میدان فرستادند مربیان دو تیم دست به عصا حرکت نکردند آنها می ‌دانند این مسابقه مثل همه بازی‌ ها 3 امتیاز دارد نه 6 امتیاز؛ بنابراین از نظر مربیان و امتیاز در جدول هیچ فرقی این مسابقه با مسابقات دیگر ندارد و شاید به همین دلیل بازی جذاب‌ تر از دیدارهای گذشته دو تیم بود.

قاسمپور در مورد اعتراض ‌های زیاد بازیکنان دو تیم به وضعیت مدیریتی دو باشگاه به خاطر مسائل مالی گفت:‌

مشکلات مالی گریبانگیر همه باشگاه ‌ها است. اما من نظر شخصی خودم را می ‌گویم شاید برخی از خواندن آن ناراحت شوند اما واقعیت آن است که بازیکنان این دو تیم بیشترین دستمزد را در بین همه باشگاه‌ های لیگ برتری می‌گیرند و آنطور که شنیده‌ ام برخی از بازیکنان دو تیم قراردادهای 4 و 5 میلیارد تومانی دارند اما سؤال این است اگر واقعاً این دو باشگاه خوب نیستند چرا همه بازیکنان ایران و حتی مربیان برای حضور در این دو تیم سر و دست می‌ شکنند. من منظورم فکری یا گل ‌محمدی نیست به طور کلی عرض می‌ کنم.

قاسمپور تصریح کرد:

استقلال و پرسپولیس باعث گران شدن فوتبال می ‌شوند بازیکنان شاخص دیگر تیم ‌ها را جذب می‌ کنند خود را تقویت و تیم ‌های دیگر را تضعیف می ‌کنند. این دو باشگاه وابسته به دولت هستند اما از سوی دیگر شاهدیم که وزیر نفت می ‌گوید دیگر به تیم‌ های نفتی مثل نفت آبادان پول نمی ‌دهیم آن هم در حالی که مردم جنوب کشور باید سهمی از نفت داشته باشند تمام دلخوشی مردم جنوب همین فوتبال و تیم ‌هایش است. اما شما ببینید استقلال و پرسپولیس چه پول ‌هایی را هزینه می‌ کنند و حتی شاهد امضای قراردادهای بی‌ محتوا و آبکی هستیم که در جوامع بین ‌المللی هم این دو باشگاه محکوم می ‌شوند.

قاسمپور تأکید کرد:

اگر این بازیکنان این همه ناله می ‌کنند و اینکه می ‌گویند پول‌ های شان پرداخت نشده چرا با وجود این همه مشکلات باز هم در استقلال و پرسپولیس مانده ‌اند؟!

قاسمپور در مرد گلایه ‌های گل‌ محمدی از رئیس هیأت مدیره باشگاه عنوان کرد:

من در این مورد نمی‌ توانم نظر بدهم زیرا گل ‌محمدی اهل جار و جنجال نیست اما حتماً کارت به استخوانش رسیده که چنین حرف ‌هایی را می‌ زند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.