یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

آتیلا حجازی: حرف ‌های قربانی در مورد پرسپولیس درست بود

آتیلا حجازی: حرف ‌های قربانی در مورد پرسپولیس درست بود

آتیلا حجازی می گوید استقلال برنامه خاصی در دربی نداشت و اگر می‌ خواهد قهرمان شود باید روش بازی‌ اش را تغییر دهد

به گزارش ایران ورزشی ، آتیلا حجازی در خصوص تساوی 2-2 استقلال و پرسپولیس در دربی 94 به تسنیم گفت:‌

تصور خیلی‌ ها این بود که استقلال به دلیل صدرنشینی و شرایط بهتری که از لحاظ بازیکن نسبت به پرسپولیس دارد، برنده دربی خواهد شد ولی من چنین نظری نداشتم چون قرار نیست تیمی که بازیکنان بهتری دارد یا صدرنشین است حتما در چنین مسابقه ‌ای برنده شود. شاید اگر استقلال خیلی زود به گل نمی ‌رسید شرایط برای این تیم بهتر می ‌شد ولی آنها بعد از گلی که ارسلان مطهری زد به شکل عجیبی عقب کشیدند و نمی ‌دانم دلیلش چه بود.

حجازی با بیان اینکه مهاجمان استقلال در این بازی در موقعیت گل قرار نگرفتند، گفت:

استقلال معمولا در هر بازی چند موقعیت گل دارد ولی نمی ‌دانم چرا استقلال در این بازی در نود دقیقه یک موقعیت نیمه‌ جدی هم نداشت و فاصله خطوط این تیم بسیار زیاد بود. استقلال در این بازی برنامه خاصی نداشت، جز اینکه بازیکنان از هر کجا که توپ را می ‌گرفتند، آن را به مهدی قائدی یا وریا غفوری می ‌فرستادند. وقتی تیمی از حریفش عقب می ‌افتد حداقل تغییر آهنگ می ‌دهد یا تاکتیکش را عوض می ‌کند ولی این چیزها را در استقلال ندیدیم. استقلال نه تنها برنامه خاصی نداشت بلکه پلن جایگزین هم نداشت و اگر نبوغ قائدی نبود، 3 امتیاز به پرسپولیس می ‌رسید.

حجازی با اشاره به تغییرات استقلال در نیمه دوم تاکید کرد:

نمی ‌دانم دلیل آمدن دیابانه به زمین آن هم در شروع نیمه دوم چه بود، این در حالی است که استقلال با یک گل از حریفش جلو بود و مشخص نیست چرا در شروع نیمه دوم استقلال با سه مهاجم بازی کرد. واقعا نمی ‌دانم برخی تغییرات چه دلیلی داشت و استقلال در خیلی از لحظات بازی سردرگم بود. جالب اینجا است که استقلال در این بازی موقعیت گل نداشت و این موضوع عجیب بود. در طرف مقابل پرسپولیس چند موقعیت مهم را از دست داد و اگر نوراللهی موقعیت ‌ها را تبدیل به گل می ‌کرد شکست سختی در انتظار استقلال بود.

مربی و بازیکن پیشین استقلال ادامه داد:

اشتباهات استقلال در خط دفاعی وحشتناک بود، در ضمن برخی بازیکنان واقعا کم اثرترین نفرات تیم بودند که باید از محمد نادری و آرش رضاوند نام ببرم. اینکه یک بازیکن در برخی بازی ‌ها نتواند نمایش خوبی داشته باشد طبیعی است ولی فکر می ‌کنم آنها باید زودتر تعویض می ‌شدند و بازیکنی مثل فرشید اسماعیلی زودتر به زمین می‌ آمد.

حجازی با بیان اینکه امیدوار است استقلال دیگر چنین نمایشی در لیگ برتر نداشته باشد، یادآور شد:

استقلال پرمهره‌ ترین تیم ایران است و اکثر نیمکت‌ نشین ‌های این تیم می ‌توانند در تیم ‌های دیگر ستاره باشند و آن تیم‌ ها را بچرخانند اما در این بازی حرفی برای گفتن نداشت. در طرف مقابل پرسپولیس از لحاظ بازیکن شرایط متفاوتی نسبت به استقلال داشت ولی شاگردان یحیی گل‌ محمدی در این بازی با برنامه ‌تر و هماهنگ ‌تر فوتبال بازی کردند.

حجازی در خصوص صحبت‌ های پیروز قربانی در مورد پرسپولیس که ناراحتی برخی از هواداران استقلال را به همراه داشت گفت:

حرف ‌های قربانی در مورد پرسپولیس درست بود. مگر می ‌شود که یک تیم چهار فصل پیاپی قهرمان شود و در فاصله دو سال به فینال لیگ قهرمانان برسد و تیم ضعیفی باشد؟ من هم دوست ندارم حرفی بزنم که حقیقت نداشته باشد، آیا می ‌توان بگویم که پرسپولیس در دربی شانس آورد که نباخت، می‌ توانم بگویم استقلال عالی بازی کرد؟

مربی پیشین استقلال گفت:

استقلال را دوست دارم و آرزویم قهرمانی این تیم در لیگ برتر است. امیدوارم استقلال دیگر چنین نمایشی نداشته باشد هر چند این موضوع طبیعی است که یک تیم در برخی از بازی ‌ها نمایش راضی کننده ‌ای نداشته باشد. استقلال اگر قهرمانی می ‌خواهد باید سبک بازی ‌اش را عوض کند و نباید فقط به مهدی قائدی متکی باشد. برای این تیم، بازیکنان و مربیانش آرزوی بهترین ‌ها را دارم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.