چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

قولی که عملی شد؛ چاپه کوئنسه به سری آ برزیل برگشت

قولی که عملی شد؛ چاپه کوئنسه به سری آ برزیل برگشت

چاپه کوئنسه برزیل که حدود چهار سال پیش برایش فاجعه تلخ سقوط هواپیما پیش آمد و اکثر بازیکنانش کشته شدند، دوباره خودش را بازسازی کرده تا دوباره در سطح اول فوتبال برزیل به میدان برود.

چاپه کوئنسه که در سال 2019 به دسته پایین تر سقوط کرد، تنها یک سال پس از حضور در لیگ دسته دوم برزیل، با کسب پیروزی 2-1 مقابل فیگیرنزه مجددا به سری آ برزیل برگشت. باشگاه چاپه کوئنسه در این راستا در بیانیه ای نوشت:

ما برگشتیم. ما در سری آ هستیم. رسیدن به این جا آسان نبود. سخت تر از چیزی بود که فکرش را می کردید. با تلاش، تواضع، فداکاری، اتحاد و با قدرتی بیش از همه، چاپه کوئنسه به قولش عمل کرد

در تاریخ 29 نوامبر 2016، در حالی که چاپه کوئنسه برزیل برای مسابقه فینال کوپا سودآمریکانا راهی کلمبیا می شد، هواپیمای این تیم به دلیل نداشتن سوخت، سقوط کرد و بازیکنان و اعضای کادرفنی این تیم جان باختند. کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی، جام قهرمانی را به چاپه کوئنسه اهدا کرد اما چاپه کوئنسه به خاطر از دست دادن بازیکنان اصلی اش ضعیف شد و سقوط کرد. باشگاه تورینو نیز بابت این دستاورد به باشگاه چاپه کوئنسه تبریک گفت. تورینو در سال 1949 که فاجعه ای مشابه را تجربه کرد و هواپیمای این تیم که قهرمان وقت سری آ بود، در تپه سوپرگا تورین سقوط کرد و بازیکنانش کشته شدند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.