دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

داوود فنایی: فکر می‌کنم اگر پیشکسوتان سکوت کنند بهتر است

داوود فنایی: فکر می‌کنم اگر پیشکسوتان سکوت کنند بهتر است

داوود فنایی گفت: هوادار واقعی، کسی است که هنگام برد و باخت و مساوی پشت تیمش باشد. هواداران می‌دانند که ما تیم خوبی هستیم و با همین تیم به فینال آسیا رفتیم

به گزارش ایران ورزشی، داوود فنایی در خصوص دربی نود و چهارم، شرایط این روز‌های سرخ پوشان، برخی حواشی به وجود آمده، ناراحتی یحیی گل‌محمدی از مهدی رسول‌ پناه و... صحبت‌هایی را با میزان انجام داده که می خوانید:

ابتدا در مورد دربی صحبت کنید، بازی چطور بود؟

خب همانطور که همه دیدند ما فوتبال بی‌نظیری را به نمایش گذاشتیم و واقعاً همه بچه‌ها از جان مایه گذاشتند. اگر کمی تمرکز و شانسمان بهتر بود با یک نتیجه باورنکردنی استقلال را شکست می‌دادیم اما بازی مساوی شد. ما باید سعی کنیم در دقایق اول و آخر بازی‌ گل نخوریم تا پیروزی‌ها را حفظ کنیم. البته همه دیدیم که ما چه تیم باکیفیتی هستیم و در این مدت فقط یک نیمه بد جلوی ذوب‌آهن داشتیم.

خیلی‌ها معتقدند استقلال در بازی با پرسپولیس از یک شکست بزرگ فرار کرد.

دقیقاً همینطور است. ما موقعیت‌های بسیار عالی داشتیم اما با بدشانسی آن ها از دست دادیم. من باید یک خسته نباشید ویژه به بازیکنان‌مان بگویم که با جان و دل بازی کردند و نکات تاکتیکی را به بهترین شکل ممکن در زمین پیاده کردند. همه دیدید که ما چه تیمی باکیفیتی هستیم. دیدید که بعد از بازی هم، تیم حریف از گرفتن مساوی خوشحال بود.

فکر می‌کنید پرسپولیس بتواند به جمع مدعیان قهرمانی برگردد؟

شک نکنید این اتفاق رخ می‌دهد و اگر کسی به چیزی غیر از این اعتقاد داشته باشد پرسپولیسی نیست. با پیروزی در بازی‌های عقب مانده به جدول برمی‌گردیم. بچه‌ها از جان مایه می‌گذارند تا این اتفاق رخ دهد. از آن طرف هواداران هم مثل همیشه پشت ما بودند و هستند تا ما به جایگاه اصلی‌مان برگردیم. لیگ، یک ماراتن کامل است و همین الان کلی بازی و امتیاز تا پایان لیگ مانده. نمی‌شود از الان گفت چه تیمی قهرمان است. نقاط ضعف‌مان را برطرف می‌کنیم تا بتوانیم به کورس قهرمانی برگردیم. این را بدانید که جام قهرمانی را روز آخر می‌دهند. ما پا پس نمی‌کشیم و علی‌رغم تمام مشکلاتی که وجود دارد می‌جنگیم.

در روزهای اخیر شاهد بودیم که برخی از پیشکسوتان هم علیه پرسپولیس صحبت کردند.

واقعا از برخی از پیشکسوتان گله دارم که چطور به خودشان اجازه می‌دهند اینطور صحبت کنند. فکر می‌کنم آن ها اگر سکوت کنند بهتر است. برخی هستند که در هیچ تیمی کار نمی‌کنند اما از این شبکه به آن شبکه به عنوان کارشناس می‌روند، آن هایی که شرایط نیمکت را درک نمی‌کنند و فقط حرف می‌زنند.

بعد از بازی با استقلال فشار و هجمه زیادی روی احمد نوراللهی به خاطر موقعیت‌هایی که از دست داد به وجود آمده، در این مورد چه صحبتی دارید؟

مگر نوراللهی کم برای پرسپولیس زحمت کشیده و گل حساس زده؟ احمد در پستی بازی می‌کند که پست تخصصی است اما می‌بینید با اینکه پست تخصصی‌اش نیست می‌بینید که چقدر تلاش می‌کند و چقدر دوندگی دارد. هیچ بازیکنی که از عمد در دربی موقعیت خراب نمی‌کند. تمام بازیکنان ما با تمام توان در دربی بازی کردند. باور نمی‌کنید در تمرین ریکاوری بعد از دربی هیچ بازیکنی توان دویدن نداشت.

البته هواداران هم حسابی شما را حمایت کردند.

هوادار واقعی، کسی است که هنگام برد و باخت و مساوی پشت تیمش باشد. هواداران می‌دانند که ما تیم خوبی هستیم و با همین تیم به فینال آسیا رفتیم. ما هنوز در لیگ نباختیم اما این همه فشار روی ما وجود دارد، آن هم در شرایطی که کلی از بازیکنان ما را گرفتند، به ما حمله کردند و از نظر مالی هم درصد زیادی از پول‌مان را نگرفتیم. اگر حرف نمی‌زنیم برای این است که تیم به حاشیه نرود. چهار سال است پرسپولیس بهترین جایگاه را دارد و همین باعث شده هر تیمی مقابل ما قرار می‌گیرد با تمام توان به زمین بیاید

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.