شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

حمیدرضا گرشاسبی: هیچ رییسی نباید در فدراسیون فوتبال حاشیه امن داشته باشد

حمیدرضا گرشاسبی: هیچ رییسی نباید در فدراسیون فوتبال حاشیه امن داشته باشد

مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس بیان کرد هیچ رئیسی نباید در فدراسیون فوتبال حاشیه امن داشته باشد و به محض اینکه اشتباه کرد، مجمع باید برای کنار گذاشتن او جلسه برگزار کند

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از ایرنا، حمیدرضا گرشاسبی در خصوص حضور تیم فعلی مدیریت فدراسیون فوتبال در انتخابات 10 اسفند و با توجه به اتفاقات رخ داده، تیم فعلی شایستگی حضور دوباره در فدراسیون را دارد یا خیر؟ گفت:

به نظر من تیم فعلی در حال حاضر مسئولیت مستقیم ندارد و نمی‌توان آنها را ارزیابی کرد. البته در این مدت حواشی مختلفی مانند موضوع مارک ویلموتس، اساسنامه، خطر تعلیق، بدهی‌ها، کرونا و ... را در فدراسیون داشتیم که ارزیابی را سخت می‌کند اما می شود قوی تر و پرکارتر عمل کرد و این مساله‌ای نیست که نتوان به آن اشاره کرد.

مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس درباره اینکه آیا به نظرش برای مدیریت فدراسیون فوتبال باید مدیران جدید وارد کار شوند یا به همان مدیران قبلی امتحان پس داده باید اعتماد کرد، گفت:

به نظرم در این شرایط رسالت سنگینی بر روی دوش اعضای مجمع فدراسیون است. آنها هستند که باید عملکرد را ارزیابی کنند. اگر یک زمان یک رئیس یا سرپرست خلافی انجام داد یا پایش را کج گذاشت، مجمع باید به سرعت تشکیل شود و در ابتدا به او تذکر داده و بعد او را برکنار کنند.

گرشاسبی ادامه داد:

اعضای مجمع باید بهترین گزینه را برای ریاست فدراسیون انتخاب کنند. کسی که هم دست پاک، هم شجاع و هم دارای رزومه‌ی خوبی باشد. رئیس جدید حداقل ۲ مورد از سه مورد بالا را باید دارا باشد. به نظرم نباید برای انتخاب رئیس فدراسیون مصلحت اندیشی یا زد و بندی صورت بگیرد.

او افزود:

در اینجا نقش نهادهای نظارتی بسیار مهم است. آنها باید هر چند وقت یکبار عملکرد یک رئیس فدراسیون را ارزیابی کنند و اجازه ندهند یک نفر در مشکلات و یا فساد غرق شود. همان اول اگر وقتی یک نفر اشتباه می‌کند، جلوی او گرفته شود تا دیگر شاهد اشتباهات و فجایع بعدی نباشیم. هیچ رئیسی نباید در فدراسیون فوتبال حاشیه امن داشته باشد و به محض اینکه اشتباه کرد باید مجمع برگزار شده و چاره اندیشی صورت بگیرد. واقعا یکی از معضلات مدیریت در ورزش عدم ارزیابی مداوم و به موقع است.

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس درباره حضور علی کریمی در انتخابات فدراسیون فوتبال عنوان کرد:

باید ببینیم برنامه و استراتژی کریمی چه چیزی است. اینکه می گویند سابقه مدیریت ندارد، حرف درستی است اما می تواند با انتخاب یک تیم مدیریتی قوی، بدنه فدراسیون را قدرتمند کند. برای فردی مثل کریمی که می خواهد در انتخابات شرکت کند و رای بیاورد، چیدمان بسیار مهم است. مدیریت در فوتبال یک کار گروهی است و نمی شوند یک نفره آن را انجام داد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.