پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

توضیحات تقوی درباره وضعیت قرمز لیگ والیبال!

توضیحات تقوی درباره وضعیت قرمز لیگ والیبال!

دبیر فدراسیون والیبال ایران گفت: فدراسیون موظف به اجرای قوانین و پروتکل‌های ستاد ملی مبارزه با است و همه تلاش ما اجرای دقیق این تصمیمات است.

میلاد تقوی در گفت‌وگو با خبرنگاران، درباره وضعیت قرمز لیگ برتر والیبال به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا میان بازیکنان و عوامل تیم‌ها، توضیح داد: همه اقدامات فدراسیون زیر نظر و با قوانین ستاد ملی مبارزه با کرونا است. اگر قرار باشد تصمیمی در مورد مسابقات گرفته شود با توجه به پروتکل‌های‌ موجود است.

او درباره وضعیت خطرناک تیم شهرداری ورامین برای بازی با سپاهان اصفهان نیز گفت: ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام‌ کرده است که اگر ۲۵ درصد تیم دچار ویروس کرونا شوند باید از برگزاری بازی‌ جلوگیری شود، اما به شرطی که تست‌ها و آزمایشات در مراکز مورد تایید ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام شود. اینکه باشگاه‌ها در مراکز تایید نشده توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا تست دهند برای فدراسیون معتبر نیست.

دبیر فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال که، آیا فدراسیون نباید با توجه به شرایط موجود در این رشته از نظر زیر ساخت تصمیم گیری کند؟ توضیح داد: همه فدراسیون‌ها زیر نظر ستادهای بالادستی مانند مبارزه با کرونا کار می‌کنند. حتی بالاترین مقام‌های استانی هم در این مورد تصمیم گیرنده نیستند. قطعا همه موظفیم که پروتکل‌ها و قوانین را اجرا کنیم.

او افزود: همین الان عکس جواب تست‌های بازیکنان تیم شهرداری ورامین روی میز من است، اما متاسفانه در مرکزی که مورد تایید وزارت علوم و ستاد ملی مبارزه با کرونا باشد صورت نگرفته است. تجربیات ما از اقدامات صورت گرفته در رشته‌های دیگر باعث می‌شود تا همه با توجه به پروتکل‌های تعیین شده پیش برویم. آزمایشات حتما باید در مراکز مورد تایید داده شود.

پروتکل‌های بهداشتی FIVB برای سالن‌های استاندارد است، اما تیم‌های ایرانی از شرایط موجود در سالن‌ها ناراضی هستند و گاها حضور تعدادی هوادار در محل برگزاری مسابقات لیگ به چشم می‌خورد، تقوی در واگنش به این موضوع توضیح داد: مطمئنا اگر چیزی از سمت تیم‌ها یا ناظرین به ما گزارش شود حتما با افراد مسئول و ناظر بازی برخورد می‌کنیم، اما تا کنون چیزی چیزی گزارش نشده است.

او ادامه داد: فدراسیون در تلاش است تا پروتکل‌های موجود را به درستی اجرا کند، بازی بوده است که حتی از ورود مدیر کل ورزش یک استان به سالن هم جلوگیری به عمل آمده است. تا الان گزارشی نداده‌اند، اما اگر موضوعی اطلاع داده شود قطعا برخورد می‌کنیم.

دبیر فدراسیون والیبال درباره احتمال تعویق بازی شهرداری ورامین و سپاهان اصفهان گفت: فعلا و تا الان صحبتی مبنی بر لغو این دیدار مطرح نشده است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.