پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

او زندانی نبود که پاسپورتش را نگه داریم

قیم: میلیچ فسخ نکرده و او را برمی گردانیم

قیم: میلیچ فسخ نکرده و او را برمی گردانیم

معاون بین الملل باشگاه استقلال اعلام کرد که این باشگاه در تلاش است تا میلیچ را به ایران بازگرداند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از ورزش سه، طی روزهای گذشته، بحث خروج میلیچ از ایران و فسخ قراردادش با استقلال، به خبر شماره یک این باشگاه تبدیل شده بود. حالا کاظم قیم معاون بین الملل باشگاه استقلال که در این قضیه متهم به کم کاری در دادن پاسپورت میلیچ به این بازیکن شده بود، در صحبت هایی اعلام کرد که پاسپورت این مدافع کروات در اختیار او نبوده است.
قیم گفت: بحث گرفتن پاسپورت میلیچ به 3 هفته پیش بازمیگردد. این بازیکن در آن زمان هیچ نوتیسی به باشگاه ارسال نکرده و اعلام کرده بود برای انجام یک کار اداری، باید قبل از سال نوی میلادی به سفارت کرواسی مراجعه کند و یک وکالتی را به پدر و مادرش در کرواسی بدهد. چرا که همسر او در ایران است و کسی در کشور کرواسی نیست که کارهای او را انجام دهد.

وی ادامه داد: حتی اگر بنا را بر این بگذاریم که میلیچ به باشگاه نوتیس داده باشد، او قبلا چندین بار سابقه ارسال نوتیس را داشته و میلیچ روی این نوتیس های ارسالی پافشاری نمی کرد. چرا که با باشگاه به توافق می رسید که به صورت اقساطی طلبش را از باشگاه دریافت کند.

قیم گفت: میلیچ پس از ارسال نوتیس آخر، به باشگاه مراجعه کرد و خبر از اعلام عدم دریافت حقوقش داد و حتی خودش گفت که این نوتیس ها را جدی نگیرید. من برای محکم کاری و گرفتن مطالباتم این کار را کرده ام.

معاون بین الملل استقلال گفت: پاسپورت میلیچ دست من نبوده است. من گاوصندوق دار باشگاه نیستم که دوستی مغرضانه گفته است که پاسپورت بازیکنان باید دست من باشد. بعضی ها تیتر زده اند بی تجربگی مسئول بین الملل باشگاه استقلال باعث رفتن میلیچ شده است. حتی در قضیه استراماچونی نیز من را مقصر کردند.

وی گفت: پاسپورت بازیکنان دست دبیرخانه باشگاه است و میلیچ پاسپورتش را از آنجا گرفته است. چون برای انجام کارهای تمدید پروانه اقامت به پاسپورت بازیکنان خارجی نیاز دارد. من کارهای مهمتری دارم که دنبال پاسپورت نمی روم. اصلا کسی پاسپورتی به من نداده است که بخواهند از من تحویل بگیرند.

او گفت: میلیچ برای دریافت پاسپورتش مراجعه کرد و ما به آقای مددی گفتیم این بازیکن همچین درخواست دارد. ایشان نیز گفتند به میلیچ بگویید ما دنبال کارهای تمدید پروانه اقامت او هستیم و نمی توانیم فعلا پاسپورتش را به او بدهیم. بعد از 10 روز این بازیکن دوباره مراجعه کرد و گفت چند روز دیگر سال نوی میلادی است و همه جا تعطیل است و من باید این کارهایم را انجام دهم. حتی میلیچ به خود من گفت اگر پاسپورتم را ندهید، با سفارت کرواسی مراجعه و اعلام می کنم پاسپورت من را گرفته اید. نگه داشتن بدون دلیل پاسپورت اتباع بیگانه جرم محسوب می شود

وی در مورد اینکه آیا میلیچ قراردادش را فسخ کرده است یا خیر، پاسخ داد: نه میلیچ قراردادش را فسخ نکرده است و به حالت قهر راهی کرواسی شده است. ما در حال تلاش هستیم مشکلاتش را حل کنیم و او را برمی گردانیم ولی خدا را شکر کار او به فسخ کردن قراردادش نرسیده است.

قیم در پاسخ به اینکه آیا میلیچ به دلیل نیمکت نشینی قهر کرده است، گفت: علت رفتن او، بیشتر بخاطر مسائل فنی بوده است. میلیچ جلسه ای با آقای فکری داشت ولی نه آقای فکری و نه میلیچ از خروجی جلسه چیزی به من نگفته اند. او با باشگاه مشکلی نداشت و دو روز قبل از دربی به دفتر باشگاه آمد و خیلی صمیمانه برخورد کرد و حتی ایشان و آقای مددی همدیگر را بغل کردند

وی گفت: اگر هر اتفاقی افتاده است، بعد از دربی بوده است. شاید بعد از بازی با پرسپولیس مسائلی رخ داده است که من از آن بی خبرم. شب بعد از دربی من اطلاع داشتم که همسر و بچه اش قصد دارند به کرواسی سفر کنند. حتی خود من به میلیچ گفتم اگر مشکلی پیش آمد با من تماس بگیر.

معاون بین الملل استقلال در مورد اینکه آیا میلیچ قبل از دربی بلیط رزرو کرده است یا خیر، گفت: اگر میلیچ از قبل بلیط گرفته باشد، من که خیلی به او نزدیک هستم نیز تا صبح دربی نیز از این مسئله خبری نداشتم و چیزی به من اعلام نکرد. میلیچ زندانی نبوده است که پاسپورت او را نگه داریم

قیم در مورد اینکه باشگاه استقلال نمی توانسته است پاسپورت میلیچ را نگه دارد، گفت: بازیکنی اعلام کرده بود به پاسپورتش نیاز دارد و باشگاه او علی رغم دریافت درخواست این بازیکن، سفارت کشور آن بازیکن در این مسئله دخالت و موفق به دریافت پاسپورت شد. سپس فیفا به خاطر اینکه باشگاه در قبال درخواست پاسپورت، سکوت کرده بود، علاوه بر سایر جرایم، باشگاه را به پرداخت 6 ماه حقوق بازیکن محکوم کرده بود.

او در پایان گفت: بعضی دوستان گفتند کم تجربگی یک معاون بین الملل باشگاه باعث این قضیه شده است را به دل نمی گیریم آن را به حساب ناآگاه بودن طرف و عدم اطلاع از قوانین می گذاریم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.