یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

محمد ربیعی: باشگاه ولخرجی نبودیم

محمد ربیعی: باشگاه ولخرجی نبودیم

محمد ربیعی می گوید نارنجی ‌پوشان در شهر خود با مشکلات سخت‌ افزاری مواجه هستند و مدیران باشگاه هم درصدد حل این مشکلات هستند

به گزارش ایران ورزشی، محمد ربیعی درباره شرایط تیم فوتبال مس رفسنجان به تسنیم گفت:

کسانی که با تحقیق وضعیت تیم ‌های تازه وارد به لیگ برتر به شرایط این تیم‌ ها نگاه می ‌کنند، می‌دانند کار آنها در سال اول حضور در لیگ برتر چقدر سخت است. ما نسبت به سال اول چهار تیمی که در دو سال اخیر به لیگ برتر آمده ‌اند، نتایج بدی نگرفتیم و شاید بهترین نتایج را کسب کردیم. اگر نگاهی به وضعیت گل ‌گهر و شاهین در فصل گذشته و نساجی و نفت مسجدسلیمان در لیگ هجدهم، طی مقطع فعلی فصل بیندازیم، به این مهم می ‌رسیم.

"حدود 15 تغییر نسبت به فصل گذشته داشتیم و رسیدن به هماهنگی زمان می‌ برد." ربیعی ضمن بیان این جمله تصریح کرد:

این شرایط برای تیم ‌های بزرگ جهان هم وجود دارد. به دلیل قوانین کشورمان و ایجاد قانون منع خرید بازیکنان خارجی، تیم ‌های دارای بازیکنان خارجی با سایر تیم ‌ها شرایط متفاوتی دارند و این تبعیض وجود دارد. با این حال نسبت به ابتدای فصل به هماهنگی بهتری رسیده ‌ایم. شرایط بدی نداریم و در پنج بازی گذشته توانستیم 10 امتیاز بگیریم. مس رفسنجان از تیم ‌هایی است که با گذشت زمان، به هماهنگی تاکتیکی بیشتری می ‌رسد.

سرمربی مس رفسنجان در پاسخ به این پرسش که آیا در ابتدای فصل بازیکن خارجی مدنظر داشته است یا خیر، افزود:

ما در برخی پُست‌ ها در کشورمان فقر داریم و اگر نتوانیم نیازهای خود را با بازیکنان داخلی برطرف کنیم، باید روی به گزینه ‌های خارجی بیاوریم. همین باعث می ‌شود تیم‌ هایی که بازیکن خارجی دارند، شرایط متفاوتی با سایر تیم ‌ها داشته باشند. بخش عمده تیم‌ های برتر فصل گذشته از بازیکنان خارجی تشکیل شده بود. نقش بشار رسن در پرسپولیس، دیاباته و میلیچ در استقلال، پریرا و کولیبالی در فولاد و کی ‌روش، کومان و گولسیانی در سپاهان کاملاً مشخص بود. این بازیکنان، 20 تا 30 درصد ترکیب اصلی تیم خود بودند.

ربیعی در ادامه گفت:

خیلی روی موارد شخصیت ‌سازی در مس رفسنجان کار کردم تا بچه ‌ها به تیم ‌مان، نگاه یک تیم تازه ‌وارد به لیگ برتر را نداشته باشند. آنها باید نگاه لیگ برتری داشته باشند و خود را هر چه سریع‌ تر با محیط وفق بدهند. مس رفسنجان 15 سال در حسرت صعود به لیگ برتر بود که خدا را شکر این کار را انجام دادیم. باشگاه باید ساختار و نگاه کاملاً حرفه ‌ای ‌تری به خود بگیرد که با سرعت خوبی به سمت آن حرکت می‌ کنیم، اما رسیدن به این نگاه زمان می ‌برد.

ربیعی درباره وضعیت عماد میرجوان و نیز رضایتش از مهاجمان مس رفسنجان بیان کرد:

میرجوان ابتدای فصل به‌خاطر مصدومیت از مس جدا شد. من از قاضی، آوخ، آذرباد، عاشوری، کریم ‌زاده، ارجمندیان و زهیوی راضی هستم. ما در پنج دیدار ابتدای فصل نتوانستیم به گل برسیم، اما بازی‌ های بدی ارائه نکردیم. مقابل گل ‌گهر و آلومینیوم فرصت‌ های بسیار خوبی ساختیم و بهترین عملکرد ما از این حیث، دیدار با تراکتور بود که چندین موقعیت را از دست دادیم. این موضوع روی مس رفسنجان فشار وارد کرده بود، اما خدا را شکر در هر پنج بازی گذشته گل زدیم. تلاش کردیم این ضعف را برطرف کنیم و به مرور زمان در این بخش بهتر می‌ شویم.

سرمربی مس رفسنجان درباره برنامه لیگ برتر فوتبال و اعتراض برخی تیم‌ ها به برابر نبودن دیدارها گفت:

قبلاً هر چهار پنج روز یک بار باید بازی می ‌کردیم. پس از بازی با نساجی باید از رفسنجان به قائمشهر می ‌رفتیم و از سازمان لیگ خواستیم دیدار با سپاهان،‌ یک روز به تعویق بیفتد که با آن مخالفت شد. آن زمان تنها مقطعی بود که به برنامه بازی ‌ها اعتراض کردیم. ما باید از تصمیمات سازمان لیگ تمکین کنیم. می ‌دانیم با توجه به شیوع کرونا و برگزاری لیگ قهرمانان آسیا، برنامه‌ ریزی لیگ برتر سخت است و باید سازمان لیگ را درک کنیم. با این حال همه از برگزاری مسابقات به صورت یکنواخت استقبال می‌ کنند.

ربیعی در مورد مصدومیت پُرتعداد شاگردانش در 10 دیدار گذشته تصریح کرد:

مقابل پیکان پنج بازیکن اصلی خود یعنی سالاری، اسلامی‌ خواه، طرهانی، کریم‌ زاده و زهیوی را در اختیار نداریم و در پنج بازی متوالی گذشته هم تعویض اجباری داشتیم. برنامه فشرده بازی ‌ها، تنها عامل این مصدومیت‌ ها نیست. یکی از دلایل این موضوع، وضعیت سخت‌ افزاری خودمان و نیز شرایط متفاوت لیگ امسال با فصل گذشته است. همچنین ما روی چمن مصنوعی بازی می‌ کنیم و توالی دیدارهای ما بین این نوع چمن و نیز چمن طبیعی باعث مصدومیت بازیکنان مس شده است. چند بازیکن ما هم با درد تمرین و بازی می ‌کنند.

ربیعی در پاسخ به این پرسش که آیا از پایبندی باشگاه مس رفسنجان به تعهدات مالی نسبت به اعضای تیم و نیز فراهم کردن امکانات مورد نیاز، راضی است یا خیر، گفت:

ما باشگاه ولخرجی نبودیم و تلاش کردیم در هزینه ‌ها برنامه ‌ریزی داشته باشیم و نظم، مسئله مورد تأکید من، مدیرعامل باشگاه و نیز رئیس شرکت صنایع ملی مس بود. باشگاه نظم کاری خوبی داشته است. در رفسنجان مشکلات عدیده سخت‌ افزاری داریم و در اینجا یک زمین چمن طبیعی خوب برای تمرین داخل شهر نداریم. در روستای لاهیجان اطراف رفسنجان یک زمین چمن طبیعی وجود دارد و سایر زمین‌ها دارای چمن مصنوعی هستند.

سرمربی مس رفسنجان درباره شرایط سخت ‌افزاری این شهر بیان کرد:

زمانی که در رفسنجان بازی داریم، تلاش می‌ کنیم چهار یا پنج روز زودتر در این زمین تمرین کنیم و بعد مهیای بازی در چمن مصنوعی شویم. پس از صعود به لیگ برتر، تمامی مسئولان شهری تا حدودی در صدد برطرف کردن مشکلات هستند که این موضوع زمان می‌ برد. امیدوارم هر چه زودتر ورزشگاه خانگی مس رفسنجان آماده و مطابق دستورالعمل سازمان لیگ، هتلی حداقل چهار ستاره برای میزبانی سایر تیم ‌ها ساخته شود. ان‌ شاءالله شرایط استخر و موارد تمرینی هم بهتر شود و باشگاه هم در این زمینه تلاش زیادی می ‌کند.

ربیعی با بیان اینکه مهیا کردن زمین چمن طبیعی برای تمرینات، رساندن ورزشگاه خانگی مس رفسنجان به مسابقات و نیز تعبیه محل اسکان خوب از برنامه‌ های باشگاه مس است گفت:

آنها تلاش می‌ کنند در رده پایه هم زمین خوبی فراهم کنند. پس از صعود به لیگ برتر، اتفاقات خوبی برای رفسنجان می ‌افتد که از موهبت صعود به لیگ برتر است. من تلاش می ‌کنم مس را در لیگ برتر حفظ کنم و ان‌ شاءالله مدیران هم ظرف حداکثر سه سال، این موارد را برطرف کنند. مسئولان اجرایی شرکت ملی مس تلاش می ‌کنند ورزشگاه خانگی مس را به لیگ امسال برسانند.

ربیعی درباره کار سخت شاگردانش در هفته‌ های آینده و دیدار با تیم‌هایی چون صنعت نفت و پرسپولیس عنوان کرد:

تمام دیدارهای لیگ برتر سخت است. مس رفسنجان امسال با قرعه سختی مواجه بود و در چهار هفته اول با تیم ‌های استقلال، گل‌گهر، آلومینیوم و تراکتور بازی کردیم. در نیم‌ فصل اول در تهران به مصاف استقلال رفتیم و در اهواز مقابل فولاد بازی کردیم. در ادامه هم در تهران باید با پرسپولیس بازی کنیم و همه دیدارها سنگین است. فکر می‌ کنم با درایت و برنامه ‌ریزی انجام شده و نیز همت و پشتکار بچه ‌ها، تا پایان نیم ‌فصل اول از این خوان عبور می ‌کنیم و سپس برای نیم‌ فصل دوم، برنامه‌ ریزی خواهیم کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.