سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

نامه تهدیدآمیز رؤسای هیأت فوتبال به تأیید عضو مجمع رسید

اگر دخالت شود به فیفا اطلاع می‌دهیم

اگر دخالت شود به فیفا اطلاع می‌دهیم
بهناز میرمطهریان
بهناز میرمطهریان

تعدادی از اعضای مجمع فدراسیون فوتبال در فاصله بیش از یک ماه مانده به انتخابات، شروع کرده‌اند به جمع‌آوری امضا برای تأیید نامه‌ای که دخالت شخص ثالث در روند انتخابات را محکوم می‌کند

تعدادی از اعضای مجمع فدراسیون فوتبال در فاصله بیش از یک ماه مانده به انتخابات، شروع کرده‌اند به جمع‌آوری امضا برای تأیید نامه‌ای که دخالت شخص ثالث در روند انتخابات را محکوم می‌کند. در این نامه که گفته می‌شود تا کنون به امضای 30 عضو مجمع هم رسیده است، نوشته شده که در صورت دخالت نهادهای دیگر مثل وزارت ورزش در انتخابات فدراسیون، فیفا را در جریان بگذارند.
این نامه در روزهای اخیر در گروه واتساپی قرار داده شده که اعضای مجمع و رؤسای هیأت‌های فوتبال در آن عضو هستند. اعضای مجمع در این گروه درباره موارد مختلفی صحبت می‌کنند. یکی از مواردی که اخیراً در این گروه مورد بحث و ارزیابی اعضای مجمع قرار گرفته، همین نامه است. نامه‌ای که به اعضای مجمع این حق را می‌دهد که در صورت دخالت نهاد ثالث در روند انتخابات، این موضوع را به فیفا گزارش دهند.
هر چند تعداد زیادی از اعضای مجمع در پاسخ به تماس خبرنگار ایران ورزشی حاضر نشدند درباره این نامه و صحبت‌های رد و بدل شده بین رؤسای هیأت‌های فوتبال در فضای مجازی صحبت کنند اما در نهایت محسن سلاجقه، رئیس هیأت فوتبال استان کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار ایران ورزشی این نامه را تأیید کرد.
سلاجقه درباره این نامه و تصمیم تعدادی از اعضای مجمع درباره اطلاع به فیفا در صورت دخالت نهادهای دیگر می‌گوید: «حدود دو روز پیش صحبتی در همین رابطه در گروه رؤسای هیأت فوتبال مطرح شد. قرار بر این بود که نامه‌ تهیه شود و در اختیار دیگران قرار داده شود اما تاکنون این اتفاق نیفتاده و این نامه به دست ما نرسیده است.»
رئیس هیأت فوتبال استان کرمان درباره واکنش‌هایی که رؤسای هیأت‌ها نسبت به این موضوع داشته‌اند، اینطور توضیح می‌دهد: «عده‌ای با این اتفاق موافق بودند و عده‌ای هم مخالف. به عنوان مثال بنده مخالف این موضوع بودم چون به نظر من این یک موضوع داخلی است و باید بین خود ما حل و فصل شود و ارجاع دادن این موضوع به خارج از کشور کار درستی نیست.»
آیا بعد از مخالفت تعدادی از اعضای مجمع، موضوع این نامه به طور کلی منتفی شد یا هنوز احتمال امضای این نامه و در جریان قرار گرفتن فیفا وجود دارد؟ سلاجقه در این رابطه می‌گوید: «آنچه من می‌‌دانم این است که هنوز نامه به دست من نرسیده اما اینکه منتفی شده یا نه را نمی‌دانم.»
دیگر رؤسای هیأت‌ها اما اصرار دارند که این موضوع را لاپوشانی کنند. برخی از آنها هم به شکلی متفاوت درباره این نامه صحبت می‌کنند. منصور بیک‌وردی رئیس هیأت فوتبال استان البرز در این رابطه به خبرنگار ایران ورزشی می‌گوید: «من این موضوع را تازه دارم از شما می‌شنوم و اطلاعی در این رابطه ندارم اما به طور کلی اساسنامه فدراسیون فوتبال همه این موارد را در بر داشته و به تصویب مجمع هم رسیده است. وظیفه فدراسیون فوتبال هم این است که همه چیز کاملاً مطابق اساسنامه پیش برود. اگر اعضای مجمع این اساسنامه را تأیید کرده‌اند، دیگر نیازی به چنین نامه‌ای نیست.»
اصرار اعضای مجمع، به ویژه رؤسای هیأت‌های فوتبال به دخالت نهاد سوم در انتخابات، می‌تواند به یکی از معضلات اساسی انتخابات پیش رو تبدیل شود. در حال حاضر حق رأی از وزارت ورزش گرفته شده و نمایندگان فیفا هم دقت و توجه ویژه‌ای روی روند انتخابات دارند. بدون شک چنین نامه‌هایی خطاب به فیفا اگر با سند و مدرک محکمی همراه نباشد، می‌تواند فوتبال ایران را بعد از عبور از گردنه خطرناک اساسنامه، بار دیگر در معرض خطر تعلیق قرار دهد.
آیا اعضای مجمع رأی موافق به این نامه خواهند داد؟ آیا چنین نامه‌ای از دل مجمع فدراسیون فوتبال به فیفا ارسال خواهد شد؟
 
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.