جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰

اولسان بهترین شد، پرسپولیس هشتم

رده بندی باشگاه های آسیایی در سال 2020

رده بندی باشگاه های آسیایی در سال 2020

فدراسیون بین ‌المللی تاریخ و آمار فوتبال (IFFHS) اولسان هیوندای کره جنوبی را به عنوان بهترین باشگاه آسیایی در سال 2020 معرفی کرد.

به گزارش ایران ورزشی، فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال هر ساله به معرفی بهترین باشگاه ها، مربیان و بازیکنان فوتبال در جهان می پردازد. IFFHS در قسمت باشگاه های آسیایی با اشاره به قهرمانی اولسان هیوندای کره جنوبی در لیگ قهرمانان آسیا 2020 و نایب قهرمانی این تیم در لیگ داخلی، این باشگاه را به عنوان بهترین باشگاه آسیایی در سال 2020 معرفی کرد.

در رده دوم این لیست نام جئونبوک موتورز قهرمان فصل گذشته لیگ کره به چشم می خوردالنصر عربستان نیز در رده سوم این رده بندی قرار گرفته است. النصر عربستان در فصل 2019/2020 در لیگ عربستان به مقام نایب قهرمانی بسنده کرده بود و در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا هم در ضربات پنالتی مغلوب پرسپولیس شد.

پاختاکور تاشکند قهرمان فصل گذشته لیگ ازبکستان در رده چهارم قرار داردالهلال عربستان سعودی که فصل پیش قهرمان لیگ داخلی شده، در رده پنچم این رده بندی جای گرفت.

جایگاه ششم این رده بندی متعلق به بیجینگ گوان چین استالسد قهرمان سال گذشته جام حذفی قطر در رده هفتم قرار گرفته است.

پرسپولیس قهرمان فصل گذشته لیگ برتر ایران و نایب قهرمان لیگ قهرمانان آسیا 2020 در رده هشتم این رده بندی قرار دارداف سی توکیوی ژاپن با قهرمانی در جام حذفی ژاپن پایین تر از پرسپولیس در رده نهم قرار گرفته است. رده دهم این جدول هم به الاهلی عربستان تعلق دارد.

1. اولسان هیوندای

2 جئونبوک موتورز

3- النصر

4- پاختاکور

5- الهلال

6- بیجینگ گوان

7-السد

8-پرسپولیس

9- اف سی توکیو

10- الاهلی

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.