شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹

محمد ربیعی: پرتاب اوت بلند یکی از تاکتیک‌ های برجسته پیکان در ریتم بازی است

محمد ربیعی: پرتاب اوت بلند یکی از تاکتیک‌ های برجسته پیکان در ریتم بازی است

محمد ربیعی گفت: نتایج پیکان، جایگاه و رتبه اش موید اهمیت و سختی بازی ما است. از طرفی تیم مس هم از لحاظ ذهنی و تاکتیکی با وجود مشکلاتش خود را مهیای این دیدار کرده است

به گزارش ایران ورزشی، محمد ربیعی در خصوص این دیدار گفت

نتایج پیکان، جایگاه و رتبه اش موید اهمیت و سختی بازی ما است. از طرفی تیم مس هم از لحاظ ذهنی و تاکتیکی با وجود مشکلاتش خود را مهیای این دیدار کرده است. سعی کرده‌ایم خود را برای فراهم کردن انجام یک بازی بر مدارهای تاکتیکی و فنی آماده کنیم. امیدوارم تیم ما بتواند با تمرکز کامل در اجرای برنامه‌های تاکتیکی خود موفق عمل کند.

سرمربی مس رفسنجان درباره آسیب دیدگی بازیکنانش به دلیل برگزاری دیدارهای این تیم در زمین چمن مصنوعی گفت:

این موضوع برای خود ما هم بسیار سخت است و 6-5 بازیکن اصلی خود را برای دیدار با پیکان نداریم. ناصر سالاری، قائم اسلامی‌خواه، محمد حسین کریم زاده , محسن طرحانی جزو نفرات مصدوم ما هستند. مسیح زاهدی مریض است که تیم پزشکی برای حضور وی در بازی تلاش می‌کند. این موضوع اجتناب ناپذیر است و از ابتدای فصل دیداری نبوده که تمام بازیکنانم را در اختیار داشته باشم.

ربیعی اضافه کرد:

این موضوع دلایل مختلفی دارد که در حال بررسی و مطالعه آن ها هستیم. بخش عمده‌ای از این مصدومیت‌ها به دلیل برگزاری بازی در چمن مصنوعی است. امیدوارم هرچه سریع تر با توجه به تدابیر تیم مدیریتی باشگاه مس رفسنجان و شرکت ملی صنایع مس، زمین چمن مناسب برای تمرین فراهم شود و هرچه سریع تر استادیوم اصلی ما ساخته شود تا بتوانیم در زمین چمن طبیعی بازی و تمرین کنیم. خودمان هم می دانیم تیم‌هایی مثل مس و نساجی با مشکل زمین چمن مصنوعی دست و پنجه نرم می‌کنند.

ربیعی ادامه داد:

با تلاش‌ها مدیران باشگاه و شرکت امیدواریم این زمین‌ها آماده شود. باید در موارد دیگر هم تدبیر بهتری برای بازیکنان در نظر بگیریم. غالب مصدومیت‌ها از ناحیه‌ای است که با بازی کردن در این زمین‌ها خیلی ربط دارد و امسال هم خیلی بین فوتبالیست‌ها شیوع پیدا کرده است. طبق صحبتی که با فیزیوتراپ‌ها داشتم، فهمیدم شیوع آسیب دیدگی و درد همسترینگ بین فوتبالیست ها به دلیل فشردگی مسابقات زیاد بوده است. ما هم به شکل عجیبی با این موضوع دست و پنجه نرم می‌کنیم. اطمینان داریم بچه‌های ما با نهایت درایت، تدبیر و وجود خود بازی می‌کنند.

ربیعی درباره دلیل بازی ندادن به سعید کریمی با وجود سابقه خوبش در میدان دادن به جوان‌ها گفت:

در این چند بازی به نفرات جوان خوبی مثل محمدحسین کریم زاده، هومن ربیع زاده , علی ارجمندیان بازی داده‌ایم اما قاعدتا تیمی که از لیگ یک به لیگ برتر می‌آید، محور تزریق تجربه به آن برای فرآیند کار پررنگ تر است. البته فضا را برای بازیکنان جوان ایجاد می‌کنیم. تیم آکادمی و کمیته فنی باشگاه هم تدابیر ویژه‌ای را در نظر گرفته تا باشگاه مس رفسنجان در تولید بازیکن، نسبت به سال های قبل بهتر عمل کند. با این وجود برای سعید کریمی شرایط ایده‌آلی نمی‌بینم و مورد انضباطی هم داشت که با وی برخورد شد.

ربیعی درباره ضعف خط حمله و قدرت خط دفاعی مس رفنسجان گفت:

10 بازی ابتدایی ما به دو 5 بازی تقسیم می‌شود که در پنج دیدار اول نتوانستیم به گل برسیم. با اینکه بازی‌های خوبی ارائه داده و بیشتر کارشناسان و مربیان حریف از تیم ما تعریف کردند. از آنها سپاسگزار هستم اما سرمان در کار خودمان است و سعی می کنیم رفته رفته جلو برویم. 15-14 بازیکن جدید دور هم جمع شده‌اند و برای حاکم کردن فرآیندهای تاکتیکی نیاز به زمان داریم.

سرمربی مس رفسنجان ادامه داد:

در بازی با استقلال، گل‌گهر، سایپا، آلومینیوم اراک و تراکتور به گل نرسیدیم اما در پنج دیدار بعدی شش گل زدیم. یعنی توانسته‌ایم ریتم رو به جلویی را ایجاد کنیم. از لحاظ آمار گلزنی جزو تیم های ضعیف لیگ هستیم و باید بیشتر کار کنیم اما روی‌ گل‌های خورده ضعف‌ها و اشتباهاتی داشتیم. فرآیند مربیگری هم همین است. قسمت عمده کار من مدیریت و اداره تیم است اما بخش فنی کار من این است سعی کنم تیمم به شرایطی برسد که کمتر موقعیت بدهد، بیشتر فرصت ایجاد کند و نقاط ضعف خود را ترمیم کند.  هرچه جلوتر برویم، در این زمینه بهتر می‌شویم.

ربیعی درباره تاکتیک پرتاب اوت تیم پیکان گفت:

این یکی از تاکتیک‌های برجسته تیم پیکان در ریتم و مدار بازی است. خود ما هم در باشگاه مس صاحب یک اوت انداز بزرگ در ایران هستیم که مولد این قضیه است. به این جوان خودمان هم در باشگاه پیکان تبریک می گویم که از این بحث تاکتیکی استفاده می کند همانگونه که علی علیزاده در تیم‌هایی مثل استقلال، تراکتور، پرسپولیس و فجرسپاسی و تیم‌های ملی از این پرتاب‌های اوت استفاده می‌کرد. یکی از موارد مهم بازی پیکان هم همین است که باید با تدابیر ویژه با آن مقابله کنیم.

ربیعی ادامه داد:

ان شاالله همه کشور در رعایت بیماری کرونا به هم کمک کنند. خیلی سخت است آدم هر روز برخی عزیزانش را از دست بدهد و این امر تالم برانگیز است. به عنوان یک عضو حقیر از جامعه فوتبال می‌خواهم  همه رعایت و با این ویروس مبارزه کنند تا هرچه سریع‌تر کرونا از کشورمان خارج شود. در نهایت از دوستان خوبم در باشگاه پیکان مانند اکبر محمدی، مهدی تارتار و علی اصغر مدیرروستا آرزوی توفیق می‌کنم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.