دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

حسن کامرانی فر: داوران بزرگ هم در جام جهانی عذرخواهی کردند

حسن کامرانی فر: داوران بزرگ هم در جام جهانی عذرخواهی کردند

حسن کامرانی فر از اقدام محمد حسین زاهدی فر دفاع کرد و عنوان کرد عذرخواهی این داور را نباید با دید منفی نگریست

به گزارش ایران ورزشی، حسن کامرانی ‌فر در مورد عذرخواهی محمدحسین زاهدی ‌فر داور مسابقه پرسپولیس و فولاد خوزستان به دلیل اعلام یک پنالتی اشتباه به ضرر پرسپولیس و اینکه عذرخواهی داوران در فوتبال مرسوم هست یا نه، به فارس گفت:

بحث مرسوم بودن عذرخواهی داوران خیلی مهم نیست اما من در جام ‌های جهانی و حتی در برخی مسابقات مهم بین ‌المللی هم شاهد بوده ‌ام که برخی داوران بزرگ جهان نیز به خاطر اشتباهاتی که داشته‌ اند عذرخواهی کرده ‌اند. روزتی داور ایتالیایی یک نمونه بارز آن است.

کامرانی فر افزود:

وقتی داوری مثل زاهدی ‌فر عذرخواهی می‌ کند باید آن را به حساب متانت و شخصیت او بگذاریم. من عذرخواهی او را تایید یا رد نمی ‌کنم و در این مورد فدراسیون فوتبال و کمیته داوران باید نظر بدهند. هرچند وقتی زاهدی ‌فر عذرخواهی کرده معنایش این است که خودش قبول داشته اشتباهی انجام شده و با این عذرخواهی قصد داشته که هجمه و انتقاد را از روی جامعه داوری بردارد و نگاه منفی به جامعه داوری را برطرف کند. اینکه داوران و جامعه داوری اشتباهات خود را می ‌پذیرند این عذرخواهی را نباید با دید منفی نگریست. البته این عذرخواهی نباید بهانه‌ ای شود که دیگر مربیان بخواهند داوران از آنها نیز عذرخواهی کنند.

کمک داور بین‌ المللی سابق فوتبال ایران در مورد اینکه خودش بازی پرسپولیس و فولاد را دید یا نه و اینکه زاهدی ‌فر با وجود چنین اشتباهی نمره قبولی می‌ گیرد، گفت:

من ناظر داوری مسابقه استقلال و تراکتور تبریز بودم و بعد از مسابقه هم جلسه‌ ای با داوران داشتم البته صحنه‌ هایی از بازی را دیدم. البته با توجه به اینکه تیمی که اشتباه علیه ‌اش انجام شده بازنده مسابقه نبوده می ‌توان گفت که زاهدی فر از نظر سیستم نظارت داوری نمره قبولی می ‌گیرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.