شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

خط حمله را رها کن، فکری به حال دفاع کن!

تصمیم فکری

تصمیم فکری
سامان موحدی‌راد
سامان موحدی‌راد خبرنگار

یک هفته بعد از دربی پایتخت و موج انتقادات از محمود فکری، سرمربی استقلال با پافشاری روی ایده اصلی خودش توانست یک پیروزی مهم و ارزشمند در تبریز را در کارنامه ثبت کند. حالا 11 هفته از لیگ برتر می‌گذرد و استقلال در روزهای آفتابی‌اش به سر می‌برد و صدرنشین لیگ است. با توجه به حجم انتقادات از بازی نیمه دوم استقلال در برابر پرسپولیس و استفاده از سیستم سه مهاجم در این تیم شاید تصور می‌شد محمود فکری با احتیاط بیشتری پا به تبریز بگذارد و ایده‌های دیگری را در تیمش پیاده کند اما ترکیب استقلال در برابر تراکتور و استفاده از سه مهاجم از همان ابتدای بازی نشان داد که محمود فکری چندان با این انتقادات اهل جا زدن نیست و به دنبال تثبیت ترکیب خود در زمین است. این شد که سه مهاجم این روزها آماده استقلال سه بار تور دروازه تراکتوری‌ها را لرزاندند و یکی دیگر از بردهای شیرین‌شان در تبریز را جشن گرفتند.

در این بازی و نهایتاً بعد از گذشت 11 هفته سرانجام شیخ دیاباته موفق شد برای استقلالی‌ها گلزنی کند. مهم‌تر از گلزنی شیخ این بود که ترکیب سه مهاجمی استقلال هم به خوبی جواب پس داد و در یک بازی سخت و در خانه یکی از تیم‌های قدرتمند لیگ آنها موفق شدند با سه گل به پیروزی برسند. حالا استقلال محمود فکری از تیم اوایل فصل که در جریان بازی گل نمی‌زد و پای مهاجمانش به گل باز نمی‌شد به تیمی تبدیل شده که روی کاکل مهاجمان به شدت آماده‌اش می‌چرخد و چه چیزی بهتر از این برای یک سرمربی.

درخشش مهدی قایدی هم این روزها بیش از پیش استقلالی‌ها را امیدوار کرده است. او چهار بازی است که به شدت آماده است و روی نیمی از گل‌های به ثمر رسیده در این فصل برای استقلال تأثیر مستقیم داشت. به نظر می‌رسد به زودی شاهد درخشش ترکیب دوست داشتنی او و شیخ دیاباته در استقلال خواهیم بود. افزون بر اینکه در این میان یک ارسلان مطهری دونده و جنگنده هم خودش را به ترکیب تحمیل کرده است اما بخش تاریک استقلال شاید همچنان در مدیریت کردن نیمه دوم بازی و زمان‌های برتری خودش در میدان باشد. در این بازی همانند بازی با پرسپولیس شاهد یک تعویض اشتباه از سوی فکری بودیم. تعویضی که تأثیر مستقیمی روی گل حریف داشت و بیرون رفتن مرادمند وضعیت دفاعی استقلالی‌ها را دگرگون کرد.

به هر حال استقلال همچنان در خط دفاعی شکننده است و اگر یک رشید مظاهری حاضر و آماده را نداشت شاید وضعیت وخیمی پیدا می‌کرد. محمود فکری باید هرچه زودتر فکری به حال وضعیت دفاعی تیمش کند و همچنین برنامه‌ای برای حفظ توپ و برتری خودش در زمان‌هایی که تیم برنده میدان است داشته باشد. بسیاری از پیروزی‌ها خیلی شکننده هستند و او بهتر از هر کسی می‌داند که امتیاز از دست دادن در ادامه فصل چه هزینه زیادی برای آنها دارد. به ویژه حالا که آنها صدرنشین هستند و هواداران به کمتر از آن راضی نمی‌شوند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.