دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

امیرمهدی علوی: لایحه خوبی در پرونده ویلموتس به دادگاه CAS ارسال کردیم

امیرمهدی علوی: لایحه خوبی در پرونده ویلموتس به دادگاه CAS ارسال کردیم

امیرمهدی علوی بیان کرد حضور فوتبالی‌ها در انتخابات فدراسیون فوتبال اتفاق خوبی است

به گزارش ایران ورزشی، امیر مهدی علوی سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره اساسنامه جدید و شرایط کنونی فدراسیون فوتبال عنوان کرد:

در ۱۰ ماه اخیر کار بزرگی در فدراسیون فوتبال انجام شد و برای اولین بار اساسنامه فدراسیون فوتبال به تایید فدراسیون جهانی رسید.

او گفت:

در جلسه اخیر هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال هم حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال با تقدیر از تلاش‌های هیئت رئیسه فدراسیون در دوره اخیر گفت که با تلاش‌های شبانه روزی فدراسیون در ماه‌های گذشته و به دنبال تصویب قاطعانه اساسنامه جدید در روز هشتم آذر توسط مجمع، فرآیند مربوط به ثبت نام نامزد‌های مجمع عمومی انتخاباتی هیئت رئیسه مطابق نقشه راهی که پس از تایید هیئت رئیسه توسط دبیرکل فدراسیون به فیفا ارسال شده و مورد تایید این نهاد بین المللی قرار گرفته بود طی شد. روند ثبت نام نامزد‌های انتخابات فدراسیون فوتبال در بازه زمانی تعیین شده به بهترین شکل به انجام رسید و با توجه به تسهیلاتی که در اساسنامه جدید وجود داشت، شاهد حضور گستره ز اهالی فوتبال بودیم که خوشبختانه با اقبال جامعه مواجه شد.

او بیان کرد نبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال با اشاره به فعالیت فدراسیون در سال ۹۹ و هنگام شیوع ویروس کرونا هم اشاره کرد:

فدراسیون فوتبال روز‌های پرفشاری را در ماه‌های اخیر سپری کرد. برگزاری حدود ۹۰۰ مسابقه در این مدت با رعایت تمام شیوه نامه‌های بهداشتی و همکاری همه جانبه هیئت ها، باشگاهها، ادارات کل ورزش و جوانان، رسانه‌ها و. شور و نشاط را به جامعه و جوانان بازگرداند.

علوی بیان کرد:

در پی رایزنی‌های که در کمیته حقوقی و تدوین مقررات، جلسات هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال و با همراهی صمیمانه مجمع صورت گرفت این اتفاق (تایید اساسنامه) برای نخستین بار و در نهایت پس از ارسال اساسنامه به فیفا و تایید فدراسیون جهانی مراتب جهت ثبت نام نامزد‌های محترم به خوبی انجام شد.

او گفت:

در روز‌های گذشته اخبار مختلفی درباره تایید و یا رد صلاحیت نامزد‌ها منتشر شد که باید عنوان کنم اسامی نهایی واجدان شرایط برای حضور در انتخابات ۱۰ اسفند ۲۱ روز قبل از برگزاری انتخابات اعلام خواهد شد. اسامی که این روز‌ها گفته می‌شود مورد تایید فدراسیون نیست.

علوی درباره مسابقات و برنامه‌های آینده فدراسیون فوتبال و میزبانی‌های احتمالی کشورمان در مسابقات آسیایی عنوان کرد:

سال ۱۴۰۰ سالی فوتبالی برای کشور ما است. طبق برنامه سرمربی و کادر فنی تیم ملی از ۲۷ اسفند اردوی تیم‌ ملی برای دیدار‌های انتخابی جام جهانی در فروردین ماه مقابل هنگ کنگ و کامبوج شروع خواهد شد. این اردو بعد مسابقه مقابل کامبوج ۱۱ فروردین به پایان خواهد رسید.

او ادامه داد 

۵ خرداد نیز اردوی دوم تیم ملی برای دیدار‌های حساس مقابل بحرین و عراق آغاز خواهد شد.

علوی گفت:

کادرفنی تیم ملی وقت زیادی برای تماشای مسابقات لیگ و آنالیز بازی‌ها صرف می‌کند و مرتب با لژیونر ها در تماس است. انشاالله بهترین نفرات پیراهن تیم ملی را می پوشند.

علوی درباره میزبانی جام ملت‌ها گفت:

دبیر کل فدراسیون فوتبال (نبی) درباره میزبانی جام ملت های فوتبال آسیا توضیحاتی را بیان کرد. جلسات فدراسیون فوتبال با شهرداران هشت شهر میزبان، روسای هیئت‌های فوتبال و مدیران شرکت توسعه و نگهداری تجهیز در حال برگزاری است و طبق برنامه بازرسان کنفدراسیون فوتبال آسیا برای ارزیابی زیرساخت ها و امکانات ما در ماه‌های آینده به ایران سفر خواهند کرد.

سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره بازی‌های دوستانه تیم ملی و حضور احتمالی هواداران در ورزشگاه ها عنوان کرد:

کنفدراسیون فوتبال آسیا بر رعایت حداکثری شیوه نامه‌ها بهداشتی تاکید دارد. طبق نامه‌ای که از طرف دبیر کل این کنفدراسیون به فدراسیون فوتبال ما ارسال شده است تاکید شده که شیوه نامه‌ها باید به بهترین شکل ممکن رعایت شود. البته کنفدراسیون فوتبال آسیا بر این موضوع نیز اشاره کرده است که اگر شرایط برای میزبانی رفت و برگشت مسابقات مهیا نشد احتمال دارد که گزینه‌های دیگری را برای حل این مشکل به کار گیرد.

علوی درباره بازی‌های دوستانه تیم ملی گفت:

فدراسیون فوتبال شرایط برگزاری ۲ مسابقه دوستانه خوب مقابل بوسنی و ازبکستان را برای ملی پوشان کشورمان فراهم کرد. انتظارات کادرفنی تیم ملی را برآورده کردیم. البته فدراسیون فوتبال یک مسابقه دیگر هم برای تیم ملی در نظر گرفته بود که به علت شرایط تیم حریف و ابتلای بازیکنان آن تیم به کرونا لغو شد.

علوی درباره اسکوچیچ سرمربی تیم‌ ملی فوتبال گفت:

اسکوچیچ ساعت‌ها قبل از دربی پرونده مربوط به این بازی را بررسی کرد و بعد از شروع بازی‌ها نیز آنالیز این بازی توسط شخص او و کادر فنی تیم ملی انجام شد.

او ادامه داد:

در همین مقطع که اسکوچیچ در ایران نبود این کار را نه تنها برای دربی بلکه برای دیگر مسابقات نیز انجام داد. این روند ادامه دارد. اسکوچیچ بلافاصله بعد از ورود به ایران نیز آنالیز بازی‌ها را در حوزه فنی به همراه کادر خود شروع  خواهد کرد.

او ادامه داد:

مربیان تیم ملی مجموعه‌ای سخت کوش، پر تلاش و پر انگیزه هستند که این موضوع در صحبت‌های بازیکنان تیم ملی نیز کاملا مشخص است.

علوی درباره پرونده  مارک ویلتموس سرمربی سابق تیم ملی عنوان کرد:

آن چیزی که فدراسیون فوتبال به صورت رسمی می‌گوید برای اینکه مورد بهره برداری طرف مقابل قرار نگیرد مباحث ملموسی است که می‌شود عنوان کرد.

او ادامه داد:

در ماه‌های اخیر پیگیری‌های ویژه‌ای در این زمینه انجام شد. خوشبختانه معاونت حقوقی ریاست جمهوری، وزارت خارجه و وزارت ورزش و جوانان و جمعی از وکلای برجسته و نام دار داخلی و بین المللی در این پرونده کمک کردند تا در موعد مقرر لایحه بسیار خوبی را به دادگاه عالی ورزش ارسال کنیم.

او گفت:

در ادامه این پرونده به بحث شنیدن حرف‌های ۲ طرف خواهیم رسید که برخلاف رای صادر شده توسط کمیته انضباطی فیفا در اینجا فرصت شنیدن نظرات ۲ طرف در دادگاه عالی ورزش توسط داوران مربوطه وجود دارد و این فرصت خوبی است که در این موضوع بتوانیم دفاع خوبی انجام دهیم.

علوی درباره حضور فوتبالی‌ها و رقابت احتمالی نامزد‌ها در انتخابات فدراسیون فوتبال گفت:

باز شدن این فرصت برای حضور بیشتر اهالی ورزش و فوتبال اتفاق خوبی بود که با استقبال اهالی ورزش همراه شد. امیدواریم این شور ایجاد شده باعث شود که بعد از انتخابات در ۱۰ اسفند فوتبال ما به مدت چهار سال شرایط خوبی را سپری کند.

او ادامه داد:

فدراسیون فوتبال برنامه خودش را برای برپایی هر چه بهتر این انتخابات بر اساس شرایط موجود انجام داده و جلسات مرتبط با بحث برگزاری مجمع در دفتر دبیر کل فدراسیون فوتبال آغاز شده و بر اساس آن روند مربوط به محل برگزاری و جزییات انتخابات را هفته آینده اطلاع رسانی خواهیم کرد.

او گفت:

در سایت فدراسیون فوتبال درباره کنگره بعدی فیفا که در اردیبهشت ماه به صورت برخط برگزار می‌شود اطلاع رسانی کرده ایم. در مورد بحث مجمع عمومی هیئت رئیسه انتخاباتی فدراسیون فوتبال باید نظر ستاد مقابله با کرونا در ورزش و جمع بندی‌های صورت گرفته را در نظر بگیریم.

علوی درباره صحبت‌های مطرح شده درباره دخالت فدراسیون فوتبال در انتخابات این فدراسیون عنوان کرد:

روند انتخابات به شکلی است که فدراسیون فوتبال به هیچ وجه حق اظهار نظر، گفت و گو و یا بیان نکته درباره انتخابات را ندارد. انتخابات بر عهده کمیته‌های مستقل انتخاباتی (کمیته بدوی و استیناف) است.

او ادامه داد:

فدراسیون فوتبال بر اساس آیین نامه انتخابات نمی‌تواند در مورد انتخابات صحبت کند. کاملا مشخص است که با آیین نامه ای که ۸ آذر مصوب شد تمام ظرفیت‌های برپایی یک انتخابات خوب را فراهم کرده ایم.

او گفت:

اکثر افراد حاضر در مجمع به این آیین نامه رای مثبت دادند. تصویب آیین نامه‌ای با این میزان رای مثبت کم نظیر است. این آیین نامه‌ باعث شد تا افراد مختلف بتوانند راحت تر وارد فدراسیون فوتبال و انتخابات آن شوند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.