پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

رومنیگه: اطلاع دارم که چفرین در فکر برگزاری متمرکز یورو ۲۰۲۰ است

رومنیگه: اطلاع دارم که چفرین در فکر برگزاری متمرکز یورو ۲۰۲۰ است

مدیراجرایی باشگاه بایرن مونیخ اعتراف کرد که امکان لغو برگزاری بازی‌های جام ملت‌های اروپا سال ۲۰۲۰ به صورت پراکنده وجود دارد.

به گزارش ایران ورزشی، کارل هاینتس رومنیگه مدیراجرایی باشگاه بایرن مونیخ از احتمال لغو برگزاری پراکنده بازی‌های یورو 2020 در کشورهای مختلف و تبدیل شدن آن به یک تورنمنت متمرکز همچون ادوار قبلی این رقابت‌ها خبر داد. یورو 2020 که به دلیل شیوع کرونا با یک سال تأخیر برگزار می‌شود، قرار است اولین دوره جام ملت‌های اروپا باشد که توسط چند کشور مختلف اروپایی برگزار می‌شود. اما افزایش شمار مبتلایان و اعمال محدودیت‌های سفر میان کشورهای اروپایی، طرح میزبانی 12 شهر از بازی‌های یورو را با چالش‌هایی مواجه کرده است.

کارل هاینتس رومنیگه مدیراجرایی باشگاه بایرن مونیخ در این مورد به روزنامه مونشنر مرکور گفت: نباید فراموش کنیم که ایده برگزاری این دوره خاص از جام ملت‌های اروپا زمانی مطرح شد که کرونایی وجود نداشت. این یک بدعت‌گذاری توسط کمیسون اتحادیه اروپا بود که می‌خواست فوتبال در سراسر اروپا به نمایش درآید. اما من مطلع هستم که الکساندر چفرین رئیس یوفا که به شدت در مورد شیوع کرونا در فوتبال حساس است، دارد به این موضوع فکر می‌کند که آیا عقلانی‌تر و منطقی‌تر نیست که در این اوضاع و احوال تورنمنت فقط در یک کشور برگزار شود.

پیش از این دومنیک بلان رئیس اتحادیه فوتبال سوئیس نیز به یوفا پیشنهاد داده بود که یورو 2020 را در یک کشور یا حتی یک شهر برگزار کند.

در طرح فعلی، شهر‌های کپنهاگ، بخارست، آمستردام، دوبلین، بیلبائو، گلاسکو و بوداپست، مونیخ، رم، سن‌پترزبورگ و باکو میزبان بازی‌های مرحله گروهی تا نیمه نهایی هستند و لندن میزبان بازی‌های نیمه نهایی و فینال خواهد بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.