یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

شاید نیم فصل بیشتر اینجا نمانم و به لیگ و تیم بزرگتری بروم

حق‌وردی: اینجا بازیکن دیده می‌شود و پولش هم کامل پرداخت می‌شود

حق‌وردی: اینجا بازیکن دیده می‌شود و پولش هم کامل پرداخت می‌شود
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو

حجت حق‌وردی مدافع پیکان که از ابتدای فصل بحث حضورش در تیم پرسپولیس هم به طور جدی شنیده می‌شد نهایتاً سر از لیگ آذربایجان درآورد و به تیم سومقاییت پیوست. تیمی که سه ایرانی دیگر هم جدا از حق‌وردی در آن حضور دارند. به بهانه حضور در تیم جدید صحبتی با حجت حق‌وردی در خصوص حضور در تیم جدیدش تیم سومقاییت داشتیم.

حجت حق‌وردی مدافع پیکان که از ابتدای فصل بحث حضورش در تیم پرسپولیس هم به طور جدی شنیده می‌شد نهایتاً سر از لیگ آذربایجان درآورد و به تیم سومقاییت پیوست. تیمی که سه ایرانی دیگر هم جدا از حق‌وردی در آن حضور دارند. به بهانه حضور در تیم جدید صحبتی با حجت حق‌وردی در خصوص حضور در تیم جدیدش تیم سومقاییت داشتیم.

 

چطور شد که قراردادت را با تیم پیکان فسخ کردی؟

قبل از اینکه قراردادم را فسخ کنم چند پیشنهاد خارجی دیگر جدا از لیگ کشور آذربایجان داشتم اما اینجا حسن‌ها و تفاوت‌های زیادی هم با لیگ ایران داشت به همین دلیل من تیم سومقاییت را انتخاب کردم.

بعد از اینکه سومقاییت به تو پیشنهاد داد با چه بازیکنی صحبت کردی؟

 اولین بازیکنی که با او تماس گرفتم مهدی شریفی بود چون او مدتی در این تیم بوده و کاملاً به شرایط کشور آذربایجان و لیگ این کشور و تیم سومقاییت آشنایی دارد از همین رو وقتی شرایط زندگی در کشور آذربایجان و پیشنهاد‌های خارجی را در کنار هم گذاشتم به این نتیجه رسیدم که باید به این کشور بروم. بازی‌های اینجا در شبکه‌های اروپایی دیده می‌شود و می‌توانی از اینجا با درخشش به لیگ‌های اروپایی بزرگتر بروی.

این موارد هم در نهایت تو را مجاب کرد که در لیگ آذربایجان بازی کنی؟

 رقم قراردادها در اینجا خیلی بالا نیست اما بر خلاف ایران بازیکن همه پول قراردادش را می‌گیرد در حالی که در ایران بازیکن هر سال بخشی از قراردادش را به دلایل مختلف نمی‌گیرد. جدا از این بازیکن از چمن مناسب و ورزشگاه اختصاصی و چمن خوب و امکانات مناسب بهره می‌برد در حالی که در ایران چنین شرایطی برای بازیکنان فراهم نیست و بازیکنان با مشکلاتی مواجه هستند و حتی خیلی از تیم‌ها در مورد مسائل اولیه از جمله زمین تمرین و لباس و خیلی از چیزهای اولیه در تنگنا قرار دارند اما در فوتبال کشور آذربایجان همه چیز سر جای خودش قرار دارد و هر تیم از پنج شش بازیکن خارجی خوب بهره می‌برد.

قراردادت با سومقاییت برای چه مدتی منعقد شده است؟

 قراردادم با تیم سومقاییت برای نیم فصل و پنج ماه منعقد شده است. من هم دوست داشتم برای مدتی کوتاه به اینجا بیایم و شرایط یک لیگ حرفه‌ای را تجربه کنم. الان هم تیم‌مان در رده چهارم جدول قرار دارد و از جایگاه مناسبی برخوردار است. اینجا تیم اول به چمپیونز لیگ می‌رود و سه تیم دیگر هم به لیگ اروپا می‌روند از همین رو ما فعلاً با توجه به قرار داشتن در جایگاه چهارمی شانس حضور در لیگ اروپا را داریم و نمی‌خواهیم چنین جایگاه شایسته‌ای را از دست بدهیم. در لیگ اینجا هشت تیم حضور دارند و قره‌باغ تیم اول و نفتچی تیم دوم است که معمولاً قره‌باغ به عنوان سهمیه مستقیم در لیگ قهرمانان حاضر می‌شود و جدا از این تیم و تیم نفتچی تقریباً شش تیم دیگر در یک سطح قرار دارند. خواسته مسئولان ما هم این است که در لیگ اروپا باشیم و با قرار داشتن در رده چهارم و باقی ماندن در این رده می‌توانیم به خواسته مسئولان سومقاییت جامه عمل بپوشانیم. نیم فصل دوم هم به زودی شروع می‌شود و تیم‌ها تلاش خودشان را برای بهترین نتایج انجام خواهند داد.

ممکن است قراردادت را تمدید کنی؟

 شاید بیشتر از نیم فصل در اینجا نمانم. در واقع دوست داشتم شرایط یک لیگ حرفه‌ای را ببینم و بیشتر دیده شوم چون بازیکنان اینجا زیر نظر باشگاه‌ها و بزرگترین مدیر برنامه‌ها قرار دارند و بستر خوبی برای رفتن به تیم‌های بزرگ و لیگ‌های خوب وجود دارد. در واقع اینجا همه چیز به عملکرد خود بازیکن بستگی دارد و اگر خوب کار کنی قطعاً به تیم‌های بزرگتر و لیگ‌های خارجی بهتر می‌روی.

با این وجود دیگر به لیگ ایران برنمی‌گردی چون از پرسپولیس هم پیشنهاد داشتی؟!

 من در ابتدای فصل از پرسپولیس پیشنهاد داشتم اما چون در آن مقطع بازیکن باتجربه‌ای در پست دفاع میانی وجود داشت از من خواستند در تیم بمانم اما بعداً که جوان‌ها آمدند و کار را گرفتند از مسئولان تیم خواستم که به من اجازه بدهند جدا شوم. پیکان برای رشد جوان‌ها باشگاه خوبی است و بستر خوبی برای بازیکن مهیاست و می‌تواند سکوی پرتاب خوبی برای بازیکن باشد اما من بعد از چند سال حضور موفق در پیکان تصمیم به جدایی گرفتم. روزهای خوب و موفق و البته گاهی سخت هم در پیکان داشتم و با چند مربی در این تیم کار کردم و تجارب زیادی در سن 27 سالگی کسب کردم.

شانس دعوت به تیم ملی را هیچ‌وقت پیدا نکردی؟

 در حال حاضر 27 سال بیشتر ندارم و برای دعوت به تیم ملی شانس برای خودم قائلم چه بسا که می‌بینیم از بازیکن 31 ساله هم دعوت به عمل می‌آید به همین دلیل فکر می‌کنم از لیگ آذربایجان در سن 27 سالگی شانس بالایی برای دعوت به تیم ملی دارم. سال اول حضور کی‌روش هم چند بار بحث دعوتم مطرح شد اما چون در آستانه بازی‌های جام جهانی قرار داشتیم چنین شانسی به من نرسید ولی گفتم خیلی امیدوارم که این بار به تیم ملی دعوت شوم.

 

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.