جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

یک دفاع متزلزل و یک خط حمله زهردار

یک دفاع متزلزل و یک خط حمله زهردار
سامان موحدی راد
سامان موحدی راد خبرنگار

چشم و چراغ این روزهای لیگ برتر ایران ستارههای درخشان خط حمله استقلال است. بعد از چند هفته مصدومیت نهایتاً برای اولین بار در بازی قبلی شیخ دیاباته هم به ترکیب قایدی-مطهری اضافه شد تا استقلال همه ابزارهای لازم برای یک تیم زهردار و کشنده را در اختیار داشته باشد. آنها حالا بعد از 5 گل در دو بازی اخیر آماده‌اند تا رکورد گلزنی‌های خودشان را در برابر سایپا بهبود بخشند.

بعد از یک برد روحیه‌ بخش در تبریز و رسیدن به صدر جدول استقلال مهم‌ترین کاری که دارد پیروزی برابر سایپا در آزادی است. این در حالی است که در آن سوی میدان شاگردان جوان ابراهیم صادقی هم بعد از یک برد روحیه بخش در برابر ذوب‌آهن حالا انگیزه کافی دارند تا با یک پیروزی دیگر از بند سلسله تساوی‌های پرشمار نجات پیدا کنند. به این ترتیب دیدار استقلال و سایپا از هفته دوازدهم رقابت‌های لیگ برتر می‌تواند یک دیدار پرهیجان باشد.

استقلال محمود فکری این روزها بیش از هر وقت دیگری آماده است و عطش گلزنی دارد. آنها بعد از رونمایی از سیستم بازی‌شان با سه مهاجم در دیدار با تراکتور آماده‌اند تا دروازه سایر رقبا را هم با آماده‌ترین مهاجمان حال حاضر لیگ برتر به لرزه درآورند. قایدی، مطهری و حالا شیخ دیاباته مهم‌ترین گزینه‌های استقلال برای رسیدن به دروازه رقبا هستند. آنها احتمالاً روز پرکاری را در بازی با سایپا هم پیش‌رو دارند. به این جهت که اگر سایپا برای ثبت یکی دیگر از تساوی‌هایش به میدان بیایید احتمالاً روز شلوغ و پرتراکمی در محوطه جریمه سایپا رقم بخورد. ۷ تساوی سایپا در ۱۱ هفته گذشته موجب شده تا این تیم در میانه پایین جدول جا خوش کند. البته شاگردان ابراهیم صادقی به خوبی می‌دانند که با توجه به تراکم بالای میانه جدول لیگ با یک پیروزی می‌توانند تا رده پنجم جدول هم بالا بیایند. آنها به خوبی می‌دانند که استقلال محمود فکری هرچقدر در خط حمله زهردار و مهار نشدنی است اما در خط دفاعی با مشکلات فراوانی مواجه است و برای همین احتمالاً روی ضدحمله‌ها حساب ویژه‌ای باز کند. جایی که استقلال به شدت آسیب‌پذیر است و تنها درخشش رشید مظاهری در برخی هفته‌ها کمک کرده تا فاجعه‌ای برای استقلال رخ ندهد. دیدار استقلال و سایپا روی کاغذ می‌تواند بازی جذابی باشد. در یک سو تیمی قرار دارد که امسال بیش از هر وقت دیگری انگیزه برای تداوم صدرنشینی تا قهرمانی دارد و در سوی دیگر گروهی جوان با انگیزه می‌خواهند خودشان را به فوتبال ایران ثابت کنند. چیزی که سال‌ها جوهره اصلی تیم سایپا بوده و این تیم را به کارخانه بازیکن‌سازی تبدیل کرده بود. بنابراین امیدواریم که تعداد زیاد تساوی‌های سایپا و سبک بازی همراه با احتیاط این تیم در برابر استقلال تکرار نشود و یکی از تساوی‌های دیگر لیگ رقم نخورد تا همه یک عصر شنبه زیبا را پشت‌سر بگذارند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.