یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

مثلث هجومی قایدی، دیاباته و مطهری در اوج

«قدم» زدن روی اتوبوس سایپا

«قدم» زدن روی اتوبوس سایپا
میعاد نیک
میعاد نیک خبرنگار

نمایش آبی‌های تهرانی در استادیوم یادگار بارقه‌های امیدی را در دل هواداران تیم استقلال بذرپاشی کرد. استقلالِ محمود فکری پس از 10 هفته پر فراز و نشیب در لیگ بیستم، بالاخره توانست ثبات عملکردی و نمایش خوب خودش را بیشتر از یک نیمه اجرا کند تا یک پیروزی دلچسب مقابل تراکتور بی‌سرمربی به ‌دست بیاید. گام امروز شاگردان حاج محمود البته اگر از تقابل با تراکتور سخت‌تر نباشد، آسان‌تر هم نیست. سایپای ابراهیم صادقی به بسته بازی کردن و دل‌ بستن به تک امتیاز عادت بسیاری دارد و صادقی هم نشان داده که برای پوشاندن ضعف‌های تاکتیکی خود و شاگردانش در ابعاد هجومی، بازی حریف را تخریب می‌کند و تساوی را مانند فتح‌الفتوح نمایش می‌دهد.

در شرایطی که تیم‌های ریشه‌دار و باقدمتی مانند ملوان، استقلال خوزستان، برق شیراز و مس کرمان یا در لیگ‌های دسته 1 و 2 دست ‌و پا می‌زنند و یا به‌دلیل مشکلات مالی به‌کلی منحل شده‌اند، تیمی مانند سایپا که از پایگاه مردمی قابل توجهی برخوردار نیست فقط به پشتوانه حمایت‌های اقتصادی یک شرکت خودروساز هنوز هم در لیگ برتر حضور داشته و طی این سال‌های اخیر هرگز چیزی به جذابیت لیگ اضافه نکرده. پس از قهرمانی نارنجی‌پوشان در لیگ ششم، دیگر هیچ نکته قابل دفاعی از این تیم دیده نشد و شاید بهتر است بگوییم که حضور چنین تیم‌هایی در لیگ برتر تنها از کیفیت مسابقات کاسته و در حق تیم‌های ریشه‌دار که اتفاقاً فوتبال خوبی هم بازی می‌کنند، اجحاف می‌کند.

به هر جهت رویارویی سلطان تساوی‌ در لیگ با استقلال پرانگیزه این روزها خالی از لطف نیست؛ ابراهیم صادقی مانند همیشه برای تساوی گرفتن به زمین خواهد آمد و محمود فکری هم برای فرار از فشار انتقادات و بقا در صدر جدول لیگ بیستم نیاز مبرمی به این پیروزی دارد. دیدار عصر امروز محلی برای آزمون مثلث هجومی آماده آبی‌پوشان مقابل یک تیم با دفاع اتوبوسی و تاکتیک تخریبی خواهد بود، استقلالی‌ها با این تساوی می‌توانند هم به سلطه خود تداوم بخشند و هم بقای ابراهیم صادقی روی نیمکت سایپا را با تهدیداتی جدی مواجه کنند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.