سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

حفظ انگیزه، دغدغه فکری

حفظ انگیزه، دغدغه فکری
مازیار گیلکان
مازیار گیلکان خبرنگار

برای استقلال البته حفظ صدرنشینی خود یک انگیزه بسیار بزرگ است و البته آنها می‌دانند که سایپا با تساوی‌های پی در پی چه سبک و سیاقی در بازی دارد و دنبال چیست.

استقلال باید دور تازه‌ای از کوشش خود را در لیگ برتر آغاز کند، دور تازه و هیجان‌انگیز برای حفظ صدرنشینی. این کار چه بسا سخت‌تر از مسیری است که استقلال با محمود فکری تا امروز پیمود و به صدر جدول رسید.

محمود فکری به همین دلیل به بازیکنانش در لفافه هشدار می‌دهد: «امیدوارم بازیکنان استقلال انگیزه‌ای را که در بازی‌های قبل داشتند، حفظ کنند و به تیم حریف احترام بگذارند. امیدوار هستم نمایش خوبی داشته باشیم و سه امتیاز را بگیریم تا در صدر جدول بمانیم.»

حفظ انگیزه در تمام بازی‌ها مهم‌ترین ویژگی برای تیمی است که می‌خواهد قهرمان شود. این کار پیچیده‌ای برای مربیان است که بتوانند در تمام فصل بازیکنان را از نظر انگیزشی در اوج حفظ کنند. بازیکنان به دلایل گوناگون گاهی با انگیزه‌های کمتری تلاش می‌کنند و فکری پس از صدرنشینی و پیش از بازی با سایپا نگران همین نکته است. او خود سال‌ها با استقلال به عنوان بازیکن زندگی کرده و می‌داند حفظ انگیزه‌های فردی بازیکنان چقدر اثرگذار است.

در طول فصل برای بازی‌های پرهیاهو بازیکنان انگیزه دارند اما برای بازی‌هایی که هیاهوی کافی برای ذهن بازیکن را نمی‌سازد، گاهی با تمام قدرت نمی‌توانند نمایش خود را ارائه کنند.

برای استقلال البته حفظ صدرنشینی خود یک انگیزه بسیار بزرگ است و البته آنها می‌دانند که سایپا با تساوی‌های پی در پی چه سبک و سیاقی در بازی دارد و دنبال چیست.

سایپا در پایین جدول است اما فکری می‌خواهد با حواس جمع مقابل سایپا بازی کند: «نمی‌شود هیچ تیمی را دست کم گرفت. سایپا، تیم محترمی است و حتی اگر آنها یک امتیاز در این مسابقه بگیرند، برای ما بد است. تمام تلاش‌مان را برای گرفتن سه امتیاز انجام می‌دهیم. حتی اگر خط حمله سایپا در آمار ضعیف باشد، آنها را دست کم نمی‌گیریم ولی مطمئناً سایپا در خطوط دیگر قوی بوده که از حریفان امتیاز گرفته‌اند.»

فکری می‌داند که نباید در مسیر موفقیت دچار لغزش شود. رقابت تنگاتنگ و فشرده است و کوچکترین لغزش می‌تواند تیم را در چشم‌ برهم ‌زدنی از صدرنشینی دور کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.