سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

به سختی پرسپولیس و تراکتور

آبی‌های خوشحال، جسورهای باانگیزه

آبی‌های خوشحال، جسورهای باانگیزه
سام ستارزاده
سام ستارزاده خبرنگار

بی‌شک، از آن سو مثلث شیخ – مهدی - ارسلان نیز در اوج آمادگی و هماهنگی قرار دارد اما تقابل با این دفاع سرسختانه و جسورانه نارنجی، برای آنان محکی آسان‌تر از رویارویی با خط دفاع اسم و رسم‌دار پرسپولیس و تراکتور نخواهد بود.

یورش به صدر جدول لیگ با شکست‌ دادن گل‌گهر، فرار از شکست در شهرآورد و فتح دره گرگ‌ها، این معنی را می‌دهد که حال این استقلال خوب است اما به هیچ عنوان این اجازه را به پسران آبی نمی‌دهد تا با غرور و اطمینان بیش از اندازه پا به مصاف بعدی خود بگذارند.

رقیب استقلال در هفته دوازدهم، سایپا در فصل کنونی، دومین تیم از حیث رضایت به تساوی است. کسب تک امتیاز از 7 بازی لیگ، تا حدی به غلط نارنجی‌پوشان را به تیمی شهره کرده که به‌جای برد به‌دنبال مساوی است اما نیمه خالی لیوان، حقیقتی است که آبی‌های پایتخت باید به آن بنگرند؛ اینکه سایپای امسال از پرسپولیس، سپاهان و صنعت نفت، سه رقیب مستقیم آنان در کورس قهرمانی نیم‌فصل، امتیاز دریغ کرده.

سایپای لیگ بیستم تیمی است پرمهره و به‌شدت زهردار روی ضدحملات. با حضور رضا جعفری در جناح راست و ابوالفضل جلالی که پیراهن امیدها را نیز بر تن دارد در سمت چپ، روی ارسال از کناره‌ها حساب می‌بندند و با اتکا بر مهارهای درخشان محمدحسین اکبرمنادی، چهارمین خط دفاع برتر لیگ را در اختیار دارند؛ در کنار تیم‌هایی همچون تراکتور و فولاد. تنها نداشته اسکواد آنها، یک مهاجم تمام‌کننده خبره است؛ کمبودی که موجب شده سایپا پس از ماشین‌سازی دومین خط حمله ضعیف لیگ تا امروز لقب گیرد.

در فوتبالی که نیمکت‌های سرمربیگری، مانند گاوهای وحشی سواره‌ها را به این سو و آن سو پرتاب می‌کنند، ابراهیم صادقی، اسطوره وفادار به سایپا که از اواخر لیگ هجدهم سکان هدایت باشگاه محبوبش را در اختیار گرفت، تاکنون باثبات‌ترین سرمربی لیگ به‌شمار می‌رود. در همین مدت، قسمت قابل‌ توجهی از تیم را با محصولات آکادمی بسته و با قرار دادن آنها کنار باسابقه‌ترهایی نظیر حسین ماهینی و محسن مسلمان، مجموعه‌ای سرشار از انگیزه و امید تشکیل داده. سرمربی    41 ساله سایپا از به زمین فرستادن امیرعلی صادقی 19 ساله در حساس‌ترین نقطه بازی سایپا-ذوب‌آهن ابایی ندارد و همین پدیده، گل پیروزی‌بخش نارنجی‌ها را به نام خود می‌زند.

برخلاف آنچه کاغذ نشان می‌دهد، انگیزه و جسارت در عمق اسکواد سایپا به‌قدری وجود دارد که استقلالی‌ها نتوانند سه‌ امتیاز دیدار شنبه عصر خود را به‌سادگی در جیب خود تصور کنند. طاها شریعتی که تجربه کاپیتانی تیم‌های پایه استقلال را هم دارد و فریبرز گرامی، خود را از آماده‌ترین مدافعین میانی چند هفته اخیر فوتبال ایران نشان‌ دادند. بی‌شک، از آن سو مثلث شیخ – مهدی - ارسلان نیز در اوج آمادگی و هماهنگی قرار دارد اما تقابل با این دفاع سرسختانه و جسورانه نارنجی، برای آنان محکی آسان‌تر از رویارویی با خط دفاع اسم و رسم‌دار پرسپولیس و تراکتور نخواهد بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.