جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹

درخشش جیمی باتلر، باخت لیکرز

امید به اردوی میامی هیت برگشت

امید به اردوی میامی هیت برگشت

جیمی باتلر درخشید و تیم میامی هیت توانست در دیدار سوم فینال NBA مقابل لس‌آنجلس لیکرز با نتیجه 115 بر 104 پیروز شود. میامی هیت بازیکنان مهمی را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت.

باتلر 40 امتیاز کسب کرد، 13 پاس گل داد، و 11 ریباند داشت و به این ترتیب هیت را به پیروزی رساند. آنها حالا در فینال با نتیجه دو بر یک از لس آنجلس لیکرز عقب هستند و چهار بازی دیگر هم مانده است و به این ترتیب، امید به اردوی میامی برگشت؛ در حالی که اگر این بازی را می باختند، دیگر به نظر نمی رسید رمقی برای جبران نتیجه برابر لیکرز و ستاره بزرگش، لبران جیمز داشته باشند.

باتلر گفت: «اگر ما بتوانیم کاری که قرار است انجام دهیم را انجام دهیم، آنها را می‌توانیم شکست دهیم. ما این‌جا آمده‌ایم تا رقابت کنیم. ما قرار نیست که تسلیم شویم. ما در این رقابت‌ها مبارزه خواهیم کرد.» بازی چهارم این سری روز سه‌شنبه برگزار خواهد شد.

هیچ تیمی نتوانسته در حالی که در فینال با نتیجه سه بر صفر در مجموع هفت دیدار عقب بوده، در نهایت بازگشتی خیره‌کننده داشته باشد. هیت ممکن بود به چنین شرایطی دچار شود. آنها در کوارتر سوم با 14 امتیاز از حریف عقب بودند و اگر همین روند ادامه پیدا می‌کرد، آنها حالا سه بر صفر از حریف عقب می‌افتادند.

اما باتلر توانست تیمش را به پیروزی برساند. او سومین بازیکن تاریخ فینال شد که هم 40 امتیاز کسب می‌کند و هم این که سه دوبل انجام می‌دهد (یعنی در پنج دسته امتیازات، پاس گل، ریباند، گرفتن توپ از حریف، و بلاک، دست کم در سه دسته آمارش را دورقمی می‌سازد). لبران جیمز، رقیب او در این بازی و جری وست، اسطوره لیکرز پیش‌تر دست به چنین کاری زده بودند.

باتلر برای دومین بازی پیاپی 45 دقیقه در میدان حضور داشت. هیت در این بازی باز هم بام آدبایو و گوران دراگیچ را در اختیار نداشت. آنها در همان بازی اول مصدوم شده بودند.

بالتر 31ساله می‌گوید که هر کاری از دستش برمی‌آید انجام می‌دهد تا به هم‌تیمی‌هایش کمک کند: «من برای این بازیکنان می‌جنگم چون هر زمان که آنها در میدان باشند، آنها هم با من و برای من می‌جنگند. باید در هر باری که توپ را به دست می‌آورید امتیاز بگیرید. من کار آسانی دارم. این بازیکنان فضای فوق‌العاده‌ای برای من می‌سازند، و من هر زمان که آزاد هستم می‌توانم پرتاب داشته باشم، و هر زمان که امکانش نباشد هم پاس می‌دهم. من واقعا کار آسانی دارم. اما هیچ‌کدام از ما حاضر نیستیم که دست از مبارزه برداریم. ما با تمام وجود در میدان مبارزه خواهیم کرد.»

اریک اسپولسترا، مربی آنها هم گفت که بی‌دلیل نیست که باتلر را یکی از بهترین بازیکنان NBA می‌دانند: «واقعا سخت بتوان جیمی را تحلیل کرد یا او را توصیف کرد، تا زمانی که بازی او را از نزدیک در میدان ببینید. او یک ورزشکار رقابتی فوق‌العاده و نخبه است و ما به عملکرد او نیاز داشتیم. این بازی برای ما بسیار اضطراری بود و او در هر دو سمت زمین عالی کار کرد، و در هر بخش مهمی از بازی تاثیر خود را به جا گذاشت. او در میان یک درصد برتر بازیکنان لیگ است و هر چقدر که بازی به جلوتر می‌رفت، او قوی‌تر ظاهر می‌شد.»

بازی چهارم دو تیم در فینال NBA بامداد چهارشنبه برگزار می شود و سپس بازی پنجم نیز بامداد شنبه انجام خواهد شد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.