سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱

زاهدی‌فر مقصر اصلی مصدومیت همسترینگ گرید 2

خداحافظی با کنعانی تا پایان نیم فصل اول

خداحافظی با کنعانی تا پایان نیم فصل اول

از شروع فصل مشخص بود که پرسپولیس در پست مدافع میانی به مشکل خواهد خورد. بعد از رفتن شجاع خلیل‌‍‌زاده و محمد نادری، یحیی و کادرش مجبور شدند محمد انصاری مصدوم را علی رغم مخالفت اولیه در تیم نگه دارند اما مشخص بود که انصاری برای مدتی طولانی نمی‌تواند دست مربیان تیمش را بگیرد و به کار بیاید.

ایران ورزشی: از شروع فصل مشخص بود که پرسپولیس در پست مدافع میانی به مشکل خواهد خورد. بعد از رفتن شجاع خلیل‌‍‌زاده و محمد نادری، یحیی و کادرش مجبور شدند محمد انصاری مصدوم را علی رغم مخالفت اولیه در تیم نگه دارند اما مشخص بود که انصاری برای مدتی طولانی نمی‌تواند دست مربیان تیمش را بگیرد و به کار بیاید.
 
پرسپولیس فصل را با سیدجلال و کنعانی‌زادگان شروع کرد اما مشخص بود که وقتی بکاپ مناسبی برای این مدافعان وجود نداشته باشد، این تیم در ادامه به مشکل خواهد خورد.
پست مدافع میانی همیشه جزو حساس‌ترین پست‌هاست چرا که مصدومیت و محرومیت بیشتر از بقیه بازیکنان سراغ نفرات این پست می‌آید. از این جهت تیم‌های بزرگ برای موفقیت، غیر از بازیکنان اصلی درجه یک در این پست باید از مدافعان میانی ذخیره خوبی هم برخوردار باشند که فعلاً پرسپولیس از این مهم محروم است و جدا از اینکه بازیکن ذخیره مناسبی ندارد، مدافعان اصلی‌اش را هم از دست داده است. محمد حسین کنعانی‌زادگان در بازی با فولاد غیر از ماجراهایی که با داور مسابقه داشت، با یک شروع عجیب دچار کشیدگی همسترینگ شد و حالا گفته شده حداقل یک ماه دور از میدان خواهد بود.
 
حالا یک هفته از مصدومیت کنعانی می‌گذرد و او حداقل سه هفته دیگر مصدوم خواهد بود اما با در نظر گرفتن بازی‌های فشرده پیش روی تیمش کنعانی حداقل 5 بازی بعدی تیمش در نیم فصل اول را از دست داده و اگر مسابقات نیم فصل دوم بلافاصله و بدون تعطیلی آغاز شود شاید یکی دو بازی از نیم فصل دوم در اسفند ماه را از دست بدهد. پرسپولیسی‌ها مصدومیت کنعانی و از دست دادن مدافع ملی‌پوش‌شان را تقصیر محمدحسین زاهدی‌فر داور بازی با فولاد می‌دانند و می‌گویند با عذرخواهی این داور به خاطر اشتباهی که انجام داد و علیه این تیم پنالتی گرفت، مصدومیت کنعانی که می‌تواند ضربه مهلکی به پرسپولیس بزند درست نمی‌شود.
 
واقعیت اینکه بعد از آن پنالتی اشتباه و به هم ریختن ذهن و روان بازیکنان پرسپولیس و از همه مهم‌تر کنعانی که در کانون این اتفاق قرار داشت، این بازیکن کلاً به هم ریخته بود و بعد از پایان غائله اعتراضاتش و کارت زردی که گرفت در پی جبران این اتفاق برآمد. از این جهت آغاز بدی در کنار خط طولی داشت و دو بازیکن حریف را جا گذاشت که با برخورد به بازیکن دوم همسترینگش کش آمد.
کنعانی بعد از این اتفاق از همسترینگ آسیب‌دیده‌اش ‌ام آر آی گرفت و مشخص شد این آسیب‌دیدگی از گرید 2 است. کنعانی طی سه روز گذشته تمرین نکرده و مشغول درمان بوده اما به نظر می‌رسد حداقل تا پایان بهمن ماه درگیر این مصدومیت خواهد بود. از آنجایی که بازی آخر پرسپولیس در نیم فصل اول روز اول اسفندماه در سیرجان برگزار خواهد شد، بعید است یحیی این مدافع میانی‌اش را حتی برای آن بازی هم در اختیار داشته باشد و کنعانی باید برای نیم فصل دوم برنامه‌ریزی کند. در عین حال کادر فنی هم باید به فکر جانشین دائمی برای او در این چند مسابقه باشد چرا که در این پست حساس نداشتن یک بازیکن برای 5 مسابقه ضربه بزرگی به تیم خواهد بود.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.