پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹

جنجال در سری A

یوونتوس مقابل هیچکس!

یوونتوس مقابل هیچکس!

قرار بود مصاف یوونتوس - ناپولی در هفته سوم سری A اولین دوئل بزرگ بین دو مدعی قهرمانی لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا باشد و اولین بازی که جنارو گتوسو سرمربی ناپولی مقابل دوست و هم‌تیمی سابقش آندره‌آ پیرلو به عنوان سرمربی یوونتوس قرار می‌گیرد. اما جذابیت این بازی فقط به مصاف این دو چهره سرشناس فوتبال ایتالیا نبود. این بازی می‌توانست اولین آزمون جدی برای محک خوردن عیار تیمی باشد که با سرمربی کم تجربه‌اش فصل را به امید کامل کردن یک دهه سلطه بر سری A آغا

قرار بود مصاف یوونتوس - ناپولی در هفته سوم سری A اولین دوئل بزرگ بین دو مدعی قهرمانی لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا باشد و اولین بازی که جنارو گتوسو سرمربی ناپولی مقابل دوست و هم‌تیمی سابقش آندره‌آ پیرلو به عنوان سرمربی یوونتوس قرار می‌گیرد. اما جذابیت این بازی فقط به مصاف این دو چهره سرشناس فوتبال ایتالیا نبود. این بازی می‌توانست اولین آزمون جدی برای محک خوردن عیار تیمی باشد که با سرمربی کم تجربه‌اش فصل را به امید کامل کردن یک دهه سلطه بر سری A آغاز کرده است. به همین دلیل یکشنبه شب برای فوتبال ایتالیا یک شب متفاوت بود.

یوونتوس مانند روزهای عادی تمرینات روزمره‌اش را انجام داد، گویی که در 24 ساعت ماقبل از بازی هیچ اتفاق عجیبی رخ نداده است. بازیکنانی که بعد از مثبت اعلام شدن دو تن از کارکنان باشگاه یوونتوس خودشان را در هتل باشگاه قرنطینه کرده بودند، صبح روز بازی در زمین تمرینی کونتیناسا تمرین کردند، بعد ناهار خوردند و کمی بعد با اتوبوس وارد ورزشگاه آلیانتس شدند که تنها چند ده متر از زمین تمرینی‌شان فاصله دارد.

بیرون از استادیوم اما هیچ چیزی نمی‌توانستی پیدا کنی که بیانگر متفاوت بودن آن شب با سایر شب‌هایی باشد که یوونتوس در خانه‌اش به میدان می‌رود. همه چیز طبق روال همیشه انجام شد. از روند اعتبارسنجی و بررسی سلامت بازیکنان در ورودی‌های ورزشگاه و ... یوونتوس حتی از 1000 نفر از تماشاگرانش هم دعوت کرده بود که برای تماشای بازی به ورزشگاه بروند و حدود 100 نفر آنها را روی سکوهای ورزشگاه آلیانتس اسکان داد.

با همه این‌ها همه می‌دانستند که هیچ مسابقه‌ای قرار نیست برگزار شود. روال عادی برنامه بازی تنها زمانی دچار وقفه شد که بازیکنان دو تیم می‌بایست به زمین بازی می‌رفتند تا خودشان را برای آغاز مسابقه گرم کنند در حالی که بازیکنانی مانند وستون مک‌کنی و لئوناردو بونوچی داشتند از رختکن یوونتوس خارج می‌شدند، روی اسکوربرد ورزشگاه این پیام درج شد:«در انتظار ورود تیم میهمان» تیم میهمانی که هرگز نیامد چون در آن سمت کشور بود.

تنها ایگور تودور کمک مربی تیم، جیجی بوفون دروازه‌بان ذخیره و چند تا از اعضای کادر فنی وارد زمین شدند و بعد از آنها هم آندره‌آ آنیلی رئیس باشگاه یوونتوس با شبکه اسکای اسپورت ایتالیا گفت‌و‌گو گرد و بعد هم در یک نشست خبری موضع باشگاه را برای خبرنگاران حاضر در استادیوم مشخص کرد.

خب پس چرا این همه پانتومیم؟ یوونتوس باور دارد که ناپولی از پروتکل‌های سری A تخطی کرده است، همان پروتکل‌هایی که تنها چند روز قبل مصوب شده بود و تیم پیرلو هم فقط باید در زمین بازی حضور پیدا می‌کرد تا بدون آنکه توپی رد و بدل شود، با نتیجه 3 بر صفر برنده بازی معرفی شود. همه همانطور که اعلام شد می‌دانستند به خاطر هشدار مسئولان بهداشت محلی به تورین سفر نکرد و به بازیکنانش گفت به قرنطینه بروند چون دو بازیکن این تیم به کرونا مبتلا شده بودند. این تیم اما از لحاظ فنی از سفر به تورین منع نشده بود تا اینکه مقامات بهداشت ناپولی اعلام کردند که آنها ناپولی را از سفر منع کرده‌اند. این موضوع از یک طرف و پروتکل‌های سری A از طرف دیگر - پروتکلی که هم می‌گوید یک تیم باید با داشتن 13 بازیکن آماده از جمله یک دورازه‌بان باید بازی کند هم دستورات مقامات دولتی را بر پروتکل‌های بهداشتی ورزشی مقدم شمرده است - سردرگمی هواداران را به همراه داشت و سبب شد که یک روز تلخ دیگر برای فوتبال ایتالیا رقم بخورد و توپ به جای زمین بازی در دفاتر صاحبان قدرت ایتالیا بیفتد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.