پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

کمیته ملی المپیک به اعتراضات مربوط به توزیع اعتبارات واکنش نشان داد

کمیته ملی المپیک به اعتراضات مربوط به توزیع اعتبارات واکنش نشان داد

دبیر کمیته ملی المپیک به اعتراضات مربوط به نحوه توزیع اعتبارات کمیته بین فدراسیون‌های ورزشی واکنش نشان داد.

به گزارش ایران ورزشی، کیکاووس سعیدی، دبیر کمیته ملی المپیک در حاشیه مجمع عمومی کمیته ملی المپیک گفت: کلیات شاخص‌های توزیع بودجه مورد تصویب قرار گرفت. همچنین مصوبه‌های هیات اجرایی که طی سال گذشته بررسی شده بود، امروز در مجمع نهایی شد. در مورد اصلاح بندی  از اساسنامه کمیته ملی المپیک هم بحث و قرار شد که این بند به اساسنامه اضافه شود که بعد از مصوبه تایید شورای نگهبان برای IOC ارسال کنیم. گزارش کمیسیون‌های ۱۸ گانه تاریخ شفاهی ورزش ایران هم به صورت مبسوط ارائه شد و مورد توجه اعضا مجمع قرار گرفت. 

او افزود: در مورد دو فدراسیون متقاضی حضور در مجمع عمومی کمیته ملی المپیک نیز تصمیم‌گیری به عمل آمد و مقرر شد این دو فدراسیون به صورت مهمان به عضویت مجمع درآیند و بعد از استعلام IOC قطعیت حضورشان مشخص شود. 

سعیدی در مورد اعتراض فدراسیون‌ها به نحوه توزیع اعتبارات کمیته گفت: تمام تلاش ما در هیات اجرایی معطوف به این است که توازن و تعادلی در  توزیع منابع داشته باشیم. برخی از رشته‌های المپیکی بر اساس پیش‌بینی کسب سهمیه و مدال مورد توجه بیشتری قرار گرفته‌اند و اعتبارات بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند که این طبیعی است اما این موضوع هم  قابل قبول است که باید سقفی برای توزیع اعتبارات داشته باشیم و توازن برقرار باشد. به هر حال به خاطر المپیک و بحث نزدیک بودن مسابقات، این رویکرد وجود داشت که این رشته ها بدون دغدغه به کار خود ادامه دهند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.