سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

صمصامی: به چه اتهامی محروم شدم؟

با آبروی من بازی شده است

با آبروی من بازی شده است

ملی‌پوش هندبال گفت: می‌خواهم بدانم به چه اتهامی من را محروم و جریمه‌ کرده‌اند؟ مگر دو بازیکن در ورزش گروهی می‌توانند نتیجه بازی را تغییر دهند؟

به گزارش ایران  ورزشی، مهرداد صمصامی در خصوص آرای کمیته انضباطی فدراسیون هندبال و موضوع محرومیت و جریمه نقدی‌اش گفت: من نمی‌دانم به چه اتهامی جریمه و محروم شده‌ام. برای من مبهم است. اگر به من انگ تبانی زده‌اند که باید باشگاهم موضوع را پیگیری کند نه فدراسیون! اگر تیم‌ها تبانی کرده‌اند و مدرک و سندی دارند که باید تیم‌ها حذف یا محروم شوند اما فقط انگ تبانی به ما زدند، ما را محروم و جریمه کردند و از هر گروه هم ۴ تیم بالا آمدند. این‌ها چه معنی‌ای می‌تواند داشته باشد. متاسفانه هیچکس هم پاسخگو نیست. من باید بدانم چه کرده‌ام و چه اتفاقی افتاده که شک برانگیز بوده است.

وی در خصوص رفاقتش با حیدرپور و اینکه گفته می‌شود یکی از دلایل محرومیت و جریمه همین رفاقت است گفت: من و حیدرپور از دوستان صمیمی و چندساله هستیم که به واسطه هندبال با هم آشنا شدیم. همه هندبالیست‌ها با هم دوست هستیم و چندین سال است که در لیگ بازی کرده‌ایم و هم‌تیمی بوده‌ایم. مگر دو بازیکن در ورزش گروهی می‌توانند نتیجه را عوض کنند؟ اگر کم کاری کنیم یا اگر تبانی کرده باشیم سرپرست یا سرمربیان تیم‌ها نمی‌گذارند بازی کنیم. اینکه با هم دوستیم که دلیل جرم نمی‌شود.

بازیکن تیم هندبال فرازبام خائیز دهدشت گفت: من تنها می‌توانم به این نتیجه برسم که کسی با من خصومت شخصی دارد که اینگونه برخورد شده است. اگر تیم‌ها تبانی کرده‌اند چه ربطی به بازیکنان دارد؟ اگر بازیکن تبانی کرده با کدام مدرک اثبات کرده اند؟ من پولی از سپاهان گرفته‌ام؟ کاری کرده‌ام که مدرکی دارند؟ ما در کمیته انضباطی شهادت دادیم که در زمین بازی کار خود را درست انجام داده‌ایم. هرچند با برد ما دو امتیاز می‌بردیم ولی ما با تساوی هم صعود کردیم و هر کسی برای صعود تیمش خوشحالی می‌کند. آن هم صعود از گروه سختی که در آن بودیم. همه صعود ما را زیر سوال بردند.

وی گفت: من ۱۶ سال سابقه تیم ملی دارم و این همه برای این کشور زحمت کشیده‌ام. من مشکلم محرومیت یا جریمه نیست، چرا باید آبرویم برای یک رای اشتباه که می‌خواهند همه را راضی نگه دارند ریخته شود؟ چرا باید مرا نقره داغ کنند؟ من می‌خواهم دلیل محرومیتم را بدانم. با چه سند و مدرکی جریمه شدم؟ سابقه من مشخص است و می‌توانند از همه جا استعلام بگیرند. بحث آبرویم برایم خیلی مهم است. اگر کسی با من خصومت شخصی دارد نباید با من اینگونه برخورد کند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا فکر می‌کند پای خصومت شخصی درمیان است گفت: این دومین کمیته انضباطی من است و در همه شرایط یک طرف قضیه من هستم. من یک کارت آبی گرفتم. قانون کارت آبی یک جلسه محرومیت است اما داور بازی گفته به بازیکن هم فحش داده‌ام که البته شاهد و مدرکی هم نداشت. من قبول کردم و گفتم باشد هر چیزی شما بگویید. به خاطر همان کارت آبی ۶ ماه محرومیت تعلیقی و ۱۰ میلیون جریمه شده بودم. مگر فوتبالیستی را که کارت قرمز می‌گیرد و درگیری لفظی اتفاق می‌افتد اینقدر جریمه می‌کنند که ما هندبالیست‌ها جریمه می‌شویم؟

صمصامی گفت: اگر دوست ندارند من در هندبال باشم خیلی راحت به من می‌گفتند تا هندبال را ببوسم و کنار بگذارم. حداقل اینگونه با آبرویم بازی نمی‌شد. اکنون همه به ما به چشم باندباز و مافیا نگاه می‌کنند. ما برای این کشور در سخت‌ترین شرایط بازی کردیم. بی خیال خوشی‌ها در هر شرایطی برای تیم ملی بازی کردیم. اکنون من چطور جلوی خانواده سر بلند کنم و چطور برای پدر و مادرم توضیح دهم؟ چطور آن‌ها را قانع کنم که این‌ها صحت ندارد؟

او گفت: ما دو هفته پیش به جلسه کمیته انضباطی فراخوانده شدیم روال این است که ۲ تا ۳ روز بعد آرای کمیته اعلام می‌شود اما بعد دو هفته آرا اعلام شد. مشخص است که در آن شک و شبهه هست. از همان دور اول چون گروه ما گروه سختی بود و تیم‌های خوبی در این گروه بودند به رییس فدراسیون گفته بودند که ۴ تیم از هر گروه صعود کنند اما پاکدل قبول نکرد و گفته بود چون مصوب شده، نمی‌توان آن را تغییر داد. حال با سیاسی شدن ورزش امکان تغییر مصوبه وجود داشت اما من چون قدرت سیاسی ندارم نمی‌توانم از خودم دفاع کنم.

صمصامی گفت: من ۶ ماه خانه نشین شوم با دو فرزند از کجا بیاورم که زندگی کنم. ۲۵ میلیون هم باید جریمه بدهم. باشگاه هم اگر نتیجه نگیرد که دیگر هیچ. من اکنون چه می‌توانم بکنم، گناه من چیست؟ اگر کسی پاسخم را ندهد باید به وزارت ورزش بروم تا بالاخره یک نفر پیدا شود جواب مرا بدهد. می‌خواهم شخص وزیر ورزش را ببینم و رزومه‌ام را بدهم‌. باید بپرسم هیچکس نیست که از آبروی من دفاع کند؟ باید این شکلی کنار بروم. اگر محرومیت من برداشته نشود هندبال را کنار می‌گذارم و هیچ وقت دیگر پایم را در این رشته نخواهم گذاشت.

وی گفت: ۵ سال پیش مثل امشب زمان زایمان همسرم در مسابقات جام ملت‌های آسیا بودم و کنار فرزندانم نبودم. هیچ گاه تولد فرزندانم نبودم و آنها آرزو به دل مانده‌اند. حال با این همه تحمل سختی با یک رای همه چیز از بین برود، درست نیست. من تا لحظه آخر برای گرفتن حقم خواهم رفت تا پاسخ اتهام سنگینی که به من زده شده را بگیرم.

حدود دو هفته قبل در جریان دور برگشت رقابت‌های لیگ برتر هندبال مردان دو تیم فرازبام و فولاد به تساوی رسیدند. چون تیم زغال سنگ طبس با این تساوی از صعود به دور بعد بازماند به این تساوی اعتراض کرد و مدعی شد که تبانی رخ داده است. آرای کمیته انضباطی فدراسیون هندبال دو هفته بعد برای این موضوع اعلام شد که بر اساس آن مهرداد صمصامی از تیم فرازبام ۶ ماه محرومیت قطعی و ۲۵ میلیون تومان جریمه شد. مجتبی حیدرپور از تیم فولاد هم به سه ماه محرومیت تعلیقی و ۵ میلیون جزای نقدی محکوم شد. امیر احمدی بازیکن فرازبام نیز به ۶ ماه محرومیت تعلیقی و ۱۰ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد. به هر دو باشگاه فرازبام و فولاد سپاهان تذکر کتبی داده شد و به جای ۳ تیم از هر گروه ۴ تیم به دور بعد صعود کردند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.