سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

اسدی عنوان کرد؛

مبلغ رضایتنامه فکری 2 هزار میلیارد است

مبلغ رضایتنامه فکری 2 هزار میلیارد است
بهناز میرمطهریان دبیر صفحه باشگاه مدیران

علیرضا اسدی، رییس هیأت مدیره نساجی می‌گوید: « یک باشگاه اصلاً نمی‌خواهد مربی یا بازیکن خود را به باشگاه دیگری بدهد. باشگاه دیگر اگر می‌خواهد باید به هر قیمتی رضایت بگیرد.»

بعد از اعلام خبر انتخاب محمود فکری به عنوان سرمربی تیم فوتبال استقلال، روابط عمومی باشگاه نساجی قائمشهر از قول رییس هیأت مدیره این باشگاه نقل کرد که: «محمود فکری در حال حاضر سرمربی تیم نساجی است و با باشگاه قرارداد دارد. تمایلاتی از طرف او و استقلال وجود دارد اما با توجه به قراردادی که بین فکری و باشگاه نساجی وجود دارد، باید رضایت ما برای این انتقال گرفته شود.»

حتی شایعاتی مبنی بر شکایت باشگاه نساجی قائمشهر از باشگاه استقلال هم مطرح شد. علیرضا اسدی اما درباره این موارد با خبرنگار ایران ورزشی گفتگوی مفصلی انجام داد و درباره انتقال فکری به استقلال گفت: «خیلی ساده است. یک مربی یا بازیکن در صنعت فوتبال می‌تواند هر جایی که می‌خواهد برود اما این موضوع درباره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس فرق می‌کند. سوال من از شما این است که اگر یک سرمربی با باشگاهش قرارداد داشته باشد و به باشگاه دیگری برود، تکلیف چیست؟ هر کاری قاعده و قانونی دارد. بازیکن یا سرمربی هم می‌تواند با هر باشگاهی قرارداد ببندد اما به شرط اینکه پیش از آن به تعهداتش در قبال باشگاه قبلی عمل کند. اگر ما این پیش‌فرض را بپذیریم که آقای فکری با استقلال قرارداد بسته‌اند، باید بگویم پیش از عقد قرارداد با ما صحبتی نکرده است اما ما هنوز نمی‌دانیم قراردادی منعقد شده است یا نه؟»

اسدی تأکید می‌کند: «مشکل من تخریب تیم‌های دیگر است. اگر چنین اتفاقاتی کاملاً برعکس رخ داده بود و جای باشگاه نساجی و استقلال عوض می‌شد، باز هم شاهد همین برخوردها بودیم؟ این شیوه، شیوه درستی نیست که باشگاه‌های دیگر به خاطر استقلال و پرسپولیس تخریب شوند. بالاخره هر بازیکن یا مربی سرمایه باشگاهش است و اگر برود تیم دچار معضل می‌شود و صدماتی به تیم وارد خواهد شد.»

آیا خبرهایی که درباره رقم 4 میلیارد تومانی رضایتنامه محمود فکری شنیده می‌شود، صحیح است؟ اسدی به ایران ورزشی این‌طور پاسخ می‌دهد: «این رقم به نظر شما کم است یا زیاد؟ یک باشگاه اصلاً نمی‌خواهد مربی یا بازیکن خود را به باشگاه دیگری بدهد. باشگاه دیگر اگر می‌خواهد باید به هر قیمتی رضایت بگیرد. من که می‌گویم 500 میلیارد تومان. اصلاً 2 هزار میلیارد تومان باید بابت رضایتنامه محمود فکری پرداخت شود. مگر فوتبال صنعت نیست؟ مگر بازیکنی 5 سال در یک باشگاه رشد نمی‌کند؟ مگر سرمایه باشگاه نیست؟ می‌خواهید او را بگیرید؟ باید برمبنای عقل و منطق و قوانین و اقتصاد صحبت کنیم. اگر هم بحث عشق و علاثه است، باز هم باید صحبت کنیم و به تعهدات پایبند باشیم. این موضوع به مالک و مدیرعامل باشگاه بستگی دارد که چه تصمیمی درباره مبلغ رضایتنامه می‌گیرند. چون باید درباره سرمایه باشگاه تصمیم بگیرند. منطقی است که سرمایه باشگاه را بسوزانند؟ شما سرمایه‌تان را رایگان به دیگران می‌دهید؟»

باشگاه استقلال درباره انتقال محمود فکری و گرفتن رضایتنامه او هیچ صحبتی با باشگاه نساجی نکرده است؟ اسدی می‌گوید: «تا جایی که من می‌دانم، نه! اشکالی هم ندارد البته. به هرحال هر چیزی روال منطقی خود را دارد.»

از رییس هیأت مدیره باشگاه نساجی می‌پرسیم، آیا این باشگاه تصمیم به شکایت دارد؟ او تأکید می‌کند: «به هرحال روش‌هایی وجود دارد که مالک باشگاه درباره آن تصمیم می‌گیرد. درست است که گاهی بحث‌های رفاقتی وجود دارد اما رفاقت هم حدی دارد. اگر استقلال هوادار دارد، یک مازندران مخاطب و هوادار نساجی است. ما بابت این موضوع از هیچکس دستور نمی‌پذیریم و به هیچ عنوان به راحتی از سرمایه خود نمی‌گذریم. فقط طبق قاعده پیش می‌رویم.»

 

 

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.