چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱

تهران با نام بزرگان فوتبال و ادب زینت داده شد

نام گذاری خیابان های جعفر کاشانی و منصور پورحیدری

نام گذاری خیابان های جعفر کاشانی و منصور پورحیدری

رونمایی ازسردیس پیشکسوت فوتبال ایران درمنطقه 8 سردیس زنده یاد جعفر کاشانی مقابل باشگاه شاهین نصب شد

ایران ورزشی/با حضور مسعود رنجبریان سرپرست شهرداری منطقه8، حجت نظری رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران و برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهراجعفر کاشانی پیشکسوت فوتبال ایران رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه8، در این مراسم که با حضور خانواده زنده یاد جعفر کاشانی برگزار شد حجت نظری رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران گفت: با تصویب اعضای شورای شهر تهران سردیس این پیشکسوت فوتبال ایران در منطقه8 و مقابل باشگاه شاهین که مرحوم کاشانی زحمات زیادی برای آن متحمل شده بود، نصب شد.

عضو شورای شهر تهران افزود: شورای شهر فرای رنگ‌ها و تیم‌ها در تلاش است تا مردم بزرگان و افتخارآفرینان ملی، ورزشی، فرهنگی، هنری و ... را بیشتر بشناسند .

مسعود رنجبریان سرپرست شهرداری منطقه8 نیز در مراسم رونمایی از سردیس پیشکسوت فوتبال ایران گفت: احترام به پیشکسوتان همواره اقدامی ارزشمند است.همچنین تلاش مدیریت شهری همواره بر این است تا شهروندان، افتخارآفرینان ملی، ورزشی،  فرهنگی و ... در گذر زمان از یاد و خاطر مردم نروند.

سرپرست شهرداری منطقه8 ضمن تشکر از شورای شهر تهران برای حفظ نام ورزشکاران و نامداران در پایتخت نیز، افزود: توجه هرچه بیشتربه ورزش کمک می کند تا معضلات و مشکلات شهری و به خصوص آسیب های اجتماعی در جامعه کاهش پیدا کند.

رنجبریان با تاکید براینکه مدیریت شهری توجه ویژه به جوانان و ورزش دارد، گفت: ما به عنوان خدمت‌گزاران درشهر، این راه را ادامه خواهیم داد تا همراه با تدابیرشورای شهر، خاصه کمیته ورزش این شورا، سرانه ورزشی درمنطقه را توسعه و رونق دهیم.

همچنین حمید کاشانی فرزند زنده یاد جعفر کاشانی در مراسم این رونمایی گفت : توجه ویژه شورای شهرو شهردار منطقه باعث مباهات  است .جا دارد از مدیران ارشد شهری منطقه 8 و شهرداری تهران همچنین اعضای محترم شورای شهر تشکر کنم . همچنین امیدوارم جایگاه پیشکسوتان در عرصه های مختلف از جمله ورزش و هنر همواره مورد توجه و اهمیت قرار بگیرد.

گفتنی است جعفر کاشانی بازیکن اسبق تیم های ملی، پرسپولیس و شاهین تهران که قرار است خیابان گلستان نیز به نام او شود، متولد ۱۱ اسفند ۱۳۲۲ در تهران بود. کاشانی در سال‌های ابتدایی انقلاب به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در امارات متحده عربی خدمت کرد. او در سال‌های پایانی عمر خود رییس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس فعالیت بود و در دهم مهر ماه ۱۳۹۸ در تهران درگذشت.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.