دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰

رحمتی: سهرابی و اصفهانیان به جای مسائل داوری، درگیر انتخابات فدراسیون فوتبال هستند

رحمتی: سهرابی و اصفهانیان به جای مسائل داوری، درگیر انتخابات فدراسیون فوتبال هستند

سیدمهدی رحمتی، سرمربی شهرخودرو در گفتگوی زنده با برنامه فوتبال برتر درخصوص برخی از مسائل صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی،سید مهدی رحمتی در خصوص اینکه چیدمان داوری های لیگ برتر این روزها بر مبنای انتخابات فدراسیون فوتبال صورت می گیرد اظهار داشت:

در نیم فصل که این افتخار را داشتم که سرمربی شهرخودرو باشم با یکسری اتفاقات رو به رو شدم که در دوران بازیگری کمتر با آن درگیر بودم.

وی افزود:

ما داوران خوب خیلی خوبی داریم، اما آقای وحید کاظمی چند بار در این هفته ها سوت زده؟ یا مثلا آقای کرمانشاهی. آقایان سهرابی و اصفهانیان درگیر رای آوردن برای انتخابات فدراسیون هستند به خاطر همین از داوران لیگ دسته اولی بدون هیچ کلاسی در لیگ برتر استفاده می کنند

سرمربی شهرخودرو تاکید کرد:

من هیچ مشکلی برای این مسائل ندارم اما آیا کمیته داوران برنامه ای برای این داوران داشته است؟ امسال هیچ کلاسی برای داوران برگزار نشده است. تمامی هِدست های داوران ما دچار مشکل است.منِ مربی جوان چه گناهی کرده ام که باید تاوان اشتباهات داوری را بدهم؟ فکر می کنم آقای زاهدی فر 4 بازی برای فولاد داوری کرده است، یا مثلا کمک داور بازی امروز پرسپولیس در 3 بازی پیاپی کمک داور بازی آلومینیوم بوده است.اسم این چیدمان است؟

رحمتی ادامه داد:

وقتی داوری می رود و 4 هفته بعد می آید و قضاوت می کند معلوم است اشتباه می کند. چرا وحید کاظمی در این هفته ها فقط در 2 هفته سوت زده است؟ کمیته داوران تا هفته دوازدهم از 150 داور در لیگ برتر استفاده کرده است. در کجای دنیا چنین اتفاقاتی رخ می دهد؟ اطلاع دقیق دارم که آقای سهرابی داور بازی ما با نفت مسحد سلیمان را 48 ساعت قبل از بازی تغییر داده است. چرا این کار را کردند؟ در هر کجایی لازم باشد می روم و توضیح می دهم ولی در آنتن زنده حرف نمی زنم.در همان بازی اشتباه رخ داده و تیم ما گل دریافت کرد. در بازی با نساجی 10 کارت زرد گرفتیم.من اخطار گرفتم و کارت زردم درست بود ولی آقای نوازی فقط به داور گفت توپ به پای خودش خورد اما داور به او کارت زرد داد. چرا باید این اتفاق بیفتد؟

سرمربی شهرخودرو تاکید کرد:

در بازی های گذشته داوری بوده که صادق صادقی را اخراج کرده و تیم ما 10 نفره شده که ما مشکلی با این مساله نداشتیم ولی همان داور هفته بعد داور چهارم بازی ما بود. یک داور حداقل باید در 40 دیدار لیگ یک قضاوت کرده باشد تا در لیگ برتر قضاوت کند ولی الان داوری داریم که با 2 بازی قضاوت در لیگ دسته اول کمک داور لیگ برتر شده است. اینکه بر حسب جوانگرایی بخواهیم داورانی را بگذاریم که برای یک تیم و یک استان تصمیم بگیرند اصلا کار درستی نیست.

وی ادامه داد:

منِ رحمتی 20 سال سابقه فوتبالی ام را گذاشتم، رحمان رضایی و نوید کیا هم همینطور ولی سرنوشت ما در سوت زدن این داوران است. من به هیچ داوری جز داور بازی با نفت آبادان که از او حلالیت می طلبم، تاکنون اعتراض نکردم ولی با این چیدمان مشکل دارم.

رحمتی در خصوص اینکه آیا قصد بازگشت به میادین را دارد یا خیر عنوان کرد:

فعلا تمریناتم را برای سلامتی بدنم شروع کردم تا ببینم در آینده چه اتفاقاتی رخ می دهد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.