دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

وحید شمسایی هم تبلیغ شرکت ساختمان‌سازی اماراتی را کرد

ترغیب ایرانی‌ها برای فرستادن سرمایه‌شان به دبی

ترغیب ایرانی‌ها برای فرستادن سرمایه‌شان به دبی
شهاب اخلاقی
شهاب اخلاقی

اگر اهل فضای مجازی یا رصد اخبار روز باشید، حتماً می‌دانید که چند روزی است تبلیغات شرکت ساختمان‌سازی داماک حسابی داغ شده

اگر اهل فضای مجازی یا رصد اخبار روز باشید، حتماً می‌دانید که چند روزی است تبلیغات شرکت ساختمان‌سازی داماک حسابی داغ شده. مخصوصاً بعد از تبلیغ سیدجواد هاشمی، بازیگر شناخته شده تلویزیون و سینمای ایران که به قول خودش هیچ‌وقت نقش منفی بازی نکرده و رکورددار شهادت در سینمای ایران است. او البته چند روز بعد از تبلیغ این شرکت اماراتی که در کشورهای مختلفی پروژه‌های ساختمان‌سازی دارد از این حرکت خود عذرخواهی کرد اما مسأله این است که تبلیغات چهره‌های سرشناس برای این شرکت –و البته مهاجرت به امارات- همچنان ادامه دارد.

در تازه‌ترین ویدئوی منتشر شده در اینستاگرام فارسی داماک، وحید شمسایی یکی از مفاخر فوتسال جهان و ایران به تبلیغ این شرکت پرداخته و ایرانی‌ها را ترغیب به بردن سرمایه‌شان در دبی کرده. البته هر انسانی آزاد است در هر جایی که می‌خواهد زندگی کند و خانه بخرد اما اینکه بسیاری از به اصطلاح سلبریتی‌ها حاضر شده‌اند برای این شرکت خارجی تبلیغ کنند و حتی مهاجرت به این شیخ‌نشین جنوبی را تشویق کنند، برای خیلی‌ها حساسیت‌برانگیز شده. شمسایی ویدئوی تبلیغاتی یک دقیقه‌ای‌اش را اینگونه شروع کرده: «آنهایی که فوتسال را دنبال می‌کنند، آدم‌های نکته‌سنجی هستند و به کلیات و جزئیات نگاه می‌کنند. آنهایی که ماشین را می‌خرند به آپشن‌هایش توجه می‌کنند و آنهایی که خانه می‌خرند...» خلاصه در پایان بحث را از فوتسال به سرمایه‌گذاری در برج‌های داماک دبی می‌برد و این شرکت را به مخاطبانش پیشنهاد می‌دهد. پیش‌تر البته علی پروین هم برای این شرکت تبلیغ کرده بود و مدیران این شرکت را دوستان خودش معرفی کرده بود. روزنامه هفت صبح دیروز در گزارشی نکات جالبی از قیمت خانه‌های این شرکت برای ایرانی‌ها منتشر کرده بود که خواندنش خالی از لطف نیست:

یک سوئیت ۸۴ متری نزدیک فرودگاه مکتوم حداقل ۴۴۰ هزار درهم (بیش از دو میلیارد تومان) خواهد بود. حداقل قیمت‌ برای یک سوئیت در برج‌ دیگر آنها به سه میلیون و ۵۰۰ هزار درهم، که می‌شود ۲۲ میلیارد تومان هم خواهد رسید. اما همه سازه‌های آن قابلیت انتقال مالکیت به افراد خارجی را ندارد. تنها برجی که ایرانیان می‌توانند آن را بخرند، آیکون تاورز بر اتوبان شیخ زاید در دبی است. برای خرید آن اول باید ۵۰ هزار درهم یا ۳۲۰ میلیون تومان معادل آن را به حساب داماک بریزید. تا ۱۴ روز بعد باید مابقی مبلغ را واریز کنید. باز هم با این خانه به شما اقامت تعلق نمی‌گیرد.به خاطر اینکه برای گرفتن اقامت باید ملک یا املاکی به ارزش حداقل یک میلیون درهم (شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان) خرید. به دلیل کرونا همچنین اجازه نمی‌دهند که خریداران فعلاً قبل از خرید ملک خود را ببینند. این موضوع در جزوه‌های فارسی داماک هم آمده است که فعلاً شرایط بازدید قبل از خرید برای آنها وجود ندارد. تبلیغ کنندگان این شرکت البته نمی‌گویند که اگر یک یا چند ملک به قیمت بیشتر از یک میلیون درهم (شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان) بخرید، تنها می‌توانید یک اقامت سه ساله برای خودتان و خانواده درجه یک بگیرید. در واقع سه سال دیگر برای رفتن به خانه‌تان مجبورید دوباره درخواست ویزا کنید. در امارات فقط به شرطی که یک یا چند ملک به ارزش بیش از ۲۰ میلیون درهم (۱۳۰ میلیارد تومان) خریده شود، اقامت دائم به افراد تعلق می‌‎گیرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.