سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

دوچرخه‌های اشتراکی گسترش یابد

دوچرخه‌های اشتراکی گسترش یابد

سرپرست فدراسیون دوچرخه سواری جمهوری اسلامی ایران با بیان این که توسعه ورزش‌های همگانی در کلانشهرهای کشور زمینه گسترش ورزش قهرمانی را فراهم می‌کند، توسعه خدمات دوچرخه‌های اشتراکی به همه شهرهای کشور را خواستار شد.

به گزارش ایران ورزشی، افشین داوری سه‌شنبه در بیست و ششمین نشست مدیران ورزش و تفریحات سالم کلانشهرهای کشور در شیراز افزود: شهرداری‌ها در توسعه فرهنگ عمومی دوچرخه سواری نقش مهمی دارند.

وی  با بیان اینکه شهرداری ها در حوزه ورزشی اقداماتی انجام داده‌اند،گفت: در تهران و سایر کلانشهرهای دیگر کشور اقداماتی انجام گرفته که باید به همه شهرهای ایران گسترش یابد.

سرپرست فدراسیون دوچرخه سواری جمهوری اسلامی گفت: خدمات‌رسانی در قالب دوچرخه های اشتراکی در بعضی کلانشهرها راه‌اندازی شده که شاید در اول راه مشکلاتی هم در این زمینه وجود داشته باشد اما باید این موضوع توسعه یابد زیرا بنیان آن اقدامی شایسته است.

وی افزود: ۳۰۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در شیراز ایجاد شده که بسیار قابل تقدیر است.

داوری بیان کرد: برای توسعه و گسترش ورزش همگانی دوچرخه سواری آماده هرگونه همکاری و انعقاد تفاهم نامه با شهرداری های کلانشهر ها هستیم.

 اقدامات ورزشی کلانشهرها در ۱۴۰۰ با توجه به خستگی ناشی از شیوع کرونا

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز در این نشست گفت: بیست و ششمین نشست مدیران ورزشی شهرداری های کلانشهرهای ایران بعد از ۱۷ ماه وقفه به دلیل شیوع کرونا اکنون به میزبانی شیراز برگزار شده و تصمیمات مهمی در این دوره نشست برای اجرا در سال ۱۴۰۰ مصوب و به شهرداران کلانشهرهای کشور ابلاغ خواهد شد.

مرتضی جعفری افزود: کرونا همه جامعه را خسته کرده و امیدواریم تصمیمات این نشست گشایشی در روحیه شهروندان کلانشهرهای کشور ایجاد کند.

سیاست‌های ورزشی کلانشهرها در شیراز تدوین می‌شود

مسئول ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: متولیان ورزش شهرداری‌های ۱۹ کلانشهر کشور در این نشست حضور دارند.

عباس رضایی افزود: سیاست های کلان سال ۱۴۰۰ بخش ورزشی شهرداری‌های کلانشهر های کشور در این دوره نشست به میزبانی شیراز تدوین و در کمیته‌های تخصصی مصوب و برای اجرا به شهرداری کلانشهرهای ایران ابلاغ می‌شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.