شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

چه کسی پشت فرمان بولدوزر است؛ گل‌محمدی یا رسول‌پناه؟

گودبرداری از اعتبار پرسپولیس

گودبرداری از اعتبار پرسپولیس
شهاب اخلاقی
شهاب اخلاقی

پرسپولیسی‌ها روزهای سختی را می‌گذرانند. تیم‌شان دوشنبه در اراک به تیم آلومینیوم که برای اولین بار است رنگ لیگ برتر را می‌بیند باخت و حالا دعوای قدیمی یحیی-رسول‌پناه هم به سکانس‌های مهمش رسیده. مدافع عنوان قهرمانی فعلاً در زمین و خارج از آن آرامش ندارد و قطعاً اولین دلیل آن به تک و پاتک‌های سرمربی و مدیر پیشین برمی‌گردد.

پرسپولیسی‌ها روزهای سختی را می‌گذرانند. تیم‌شان دوشنبه در اراک به تیم آلومینیوم که برای اولین بار است رنگ لیگ برتر را می‌بیند باخت و حالا دعوای قدیمی یحیی-رسول‌پناه هم به سکانس‌های مهمش رسیده. مدافع عنوان قهرمانی فعلاً در زمین و خارج از آن آرامش ندارد و قطعاً اولین دلیل آن به تک و پاتک‌های سرمربی و مدیر پیشین برمی‌گردد.

گل‌محمدی که از ابتدای فصل در انتقاد علنی از رسول‌پناه کم نگذاشت و بعد از هر ناکامی او را دلیل شکست‌های تیم معرفی کرد، دوشنبه هم بعد از تجربه اولین شکست فصل دوباره انگشت نشان را به سمت رسول‌پناه گرفت. مدیری که حالا از ترکیب هیأت مدیره جدا شده و دیگر در تیم جایی ندارد اما ظاهراً گل‌محمدی قصد ندارد خاتمه این درگیری را اعلام کند. درگیری‌ای که روی عملکرد پرسپولیس داخل زمین تأثیر گذاشته و همین باعث شده تا هواداران پرسپولیس از آن خسته شوند.

لابد مطلع هستید که سرمربی پرسپولیس بعد از باحت به آلومینیوم گفت: «رفتن او دردی از ما دوا نمی‌کند زیرا در چند ماهی که رسول‌پناه در باشگاه پرسپولیس بود تا حدی مشکل به وجود آورد مثل این بود که با بولدوزر از روی تیم رد شده باشد. اکنون هم کارش تمام شده و رفته است. هیچ‌کس هم نیست دلیل این اقدام‌ها و اتفاق‌ها را از رسول‌پناه بپرسد. متأسفانه شرایطی را برای پرسپولیس رقم زدند و نمی‌خواستند تیم ما امسال هم نتیجه بگیرد

قابل پیش‌بینی بود که این صحبت‌ها بی‌پاسخ نمی‌ماند. مهدی رسول‌پناه که حالا دیگر سمتی در تیم نداشت، می‌توانست با خیالی آسوده هرچه در دل دارد را بگوید.

او همان شب بیانیه‌ای 14 ‌بندی داد که هر بندش قابل توجه به نظر می‌رسد و یحیی را به گوشه رینگ می‌برد. جزئیات این بیانیه را می‌توانید در صفحه 7 بخوانید.

رسول‌پناه در بیانیه‌اش با توپ پر حاضر شده و کار را به همان روزهای نخست حضور یحیی در پرسپولیس کشانده. ظاهراً این دو از همان ابتدا در یک تیم نبوده‌اند!

سرپرست سابق باشگاه پرسپولیس در بخشی از بیانه 14 بندی‌اش نوشته: «درباره جدایی کالدرون هم که شما بهتر از هر کس جزئیات آن را می‌دانید چرا که سوار بر موفقیت نیم فصل اول این مربی آرژانتینی در لیگ نوزدهم شدید! از مصاحبه‌ها و پست‌های آقای کالدرون همگان می‌فهمند چه اتفاقی افتاده است

این یکی از مسائل مهمی است که فصل پیش در شبکه‌های اجتماعی هواداران پرسپولیس را به دو دسته تقسیم کرده بود. عده‌ای اعتقاد داشتند نحوه آمدن یحیی به تیمش صحیح نبوده.

اگرچه محمدحسن انصاری‌فرد مدیرعامل فصل گذشته پرسپولیس در مصاحبه‌اش با برنامه فوتبال برتر اعلام کرد که تنها مشکل کالدرون با این باشگاه، پرداخت نشدن به موقع پولش بوده اما در روزهایی که هنوز جدایی مربی آرژانتینی از پرسپولیس قطعی نشده بود، اخباری منتشر شد مبنی بر آنکه انصاری‌فرد مذاکره با گزینه‌های جانشینی کالدرون را شروع کرده و یحیی گل‌محمدی یکی از این گزینه‌ها بوده.

رسول‌پناه در قسمتی دیگر به نوعی بر شایعه قهر گل‌محمدی و افشین پیروانی در دوحه هم صحه گذاشته: «بعد از قهرمانی (در لیگ برتر) اصرار بر آن داشتید تا برخی از ارکان باشگاه با نظر شما منصوب شوند! اگر به خواسته شما گوش داده بودیم الان بیشتر پُست‌های باشگاه از جمله مدیریت حقوقی، روابط عمومی، سرپرستی تیم، معاونین باشگاه و ... را باید از نفرات مورد نظر شما انتخاب می‌کردیم

وقتی که پرسپولیس درگیر لیگ قهرمانان آسیا بود، برخی مدعی شدند یحیی از پیروانی خواسته با پیگیری از باشگاه معلوم کند چه زمانی پاداشی که خبر واریزش به حساب بازیکنان رسانه‌ای شده، به دست بازیکنان می‌رسد. گویا افشین پیروانی در این ماجرا از رسول‌پناه حمایت کرده و گفته بازیکنان باید صبور باشند و وعده سرپرست باشگاه قطعاً محقق خواهد شد. اتفاقی که باعث کدر شدن رابطه او با یحیی می‌شود هر چند که نهایتاً و با واریز شدن پاداش به حساب پرسپولیسی‌ها، رابطه طرفین با یکدیگر دوباره خوب می‌شود.

سرپرست سابق پرسپولیس همچنین در بخشی از بیانیه مفصلش مدیر یا مدیران‌ برنامه یحیی گل‌محمدی را هم به چیزهایی متهم کرده که قبلاً در شبکه‌های اجتماعی به آن اشاره شده بود.

همه اینها باعث شده تا حالا توپ در زمین یحیی گل‌محمدی بیفتد. او آنقدر بعد از کسب نتایج ضعیف روی انتقاد از رسول‌پناه پافشاری کرده که حتی هواداران دوآتشه تیم هم حالا دوست دارند بدانند جواب یحیی به این اتهامات چیست و بالاخره حق با چه کسی است.

رسول‌پناه خیلی تیزبینانه بیانیه‌اش را با این بیت خیام به پایان برده: «گفت شیخـــا هـــر آنچه گویی هستم / آیا تــــو چنــان کـــــــه می‌نمایی هستی؟»

پرسپولیسی‌ها حالا مانده‌اند که مربی و سرپرست سابق آنچه می‌گویند هستند یا نه و البته سؤال مهم‌تر؟ این دعوا و جدل‌ها تا کی قرار است ادامه پیدا کند؟ آیا یحیی پیکان انتقاد را از سرپرست سابق به تصمیمات فنی خودش برمی‌گرداند و وضعیت تیم در بازی‌های آینده بهتر می‌شود یا خیر؟

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.