شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

تعجب کردم چرا داور گل اول آلومینیوم را آفساید نگرفت

احسان حسینی: آقا سید الگوی من است

احسان حسینی: آقا سید الگوی من است
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

احسان حسینی مدافع جوان و خوش قد و قامت پرسپولیس در خصوص دلایل باختشان مقابل آلومینیوم حرف می‌زند و معتقد است داوری و بعضی علت‌های دیگر در شکست تیمشان به شدت تأثیرگذار بوده است.

احسان حسینی مدافع جوان و خوش قد و قامت پرسپولیس در خصوص دلایل باختشان مقابل آلومینیوم حرف می‌زند و معتقد است داوری و بعضی علت‌های دیگر در شکست تیمشان به شدت تأثیرگذار بوده است.

 

چرا مقابل آلومینیوم نتیجه بازی را واگذار کردید؟

بدشانسی آوردیم چون گل اول تیم آلومینیوم آفساید بود و همان دقایق اولیه هم باید بازیکن شماره 16 تیم آلومینیوم اخراج می‌شد که متأسفانه اینطور نشد. روی گل اول هم من دقیقاً به بازیکنی که ضربه زد خیلی نزدیک بودم و تعجب کردم که چرا داور و کمک داور آن صحنه را آفساید اعلام نکردند. این موارد واقعاً در نتیجه تأثیرگذار بود و ما را از رسیدن به حق واقعی‌مان که برد بود، محروم کرد.

نخستین بازی رسمی‌ات با پیراهن پرسپولیس بود که مقابل آلومینیوم به میدان رفتی؟

من چند بار زمان آقای برانکو به‌عنوان بازیکن جایگزین بازی کرده بودم. به غیر از آن زمان، آقای کالدرون هم در بازی مقابل سایپا در جام شهدا به‌عنوان بازیکن ثابت من را در ترکیب قرار داد. اما در مجموع به‌عنوان بازی رسمی، دیدار مقابل آلومینیوم نخستین بازی رسمی‌ام بود هر چند در زمان حضور آقا یحیی هم قبلاً چند بار به‌عنوان بازیکن جایگزین به میدان رفته بودم.

با این وجود مقابل آلومینیوم استرسی نداشتی؟

اوایل بازی کمی هیجان داشتم اما استرس خاصی نداشتم و فکر می‌کنم بد هم کار نکردم. خیلی وقت بود که بازی رسمی انجام نداده بودم اما به‌عنوان نخستین بازی رسمی فکر می‌کنم عملکرد بدی هم نداشتم هر چند وقتی تیم می‌بازد همه ناراحت می‌شوند و بحث زیادی هم نمی‌شود.

نتایج اخیر پرسپولیس هواداران تیمتان را کمی نگران کرده که شاید نتوانید پنجمین قهرمانی متوالی‌تان را کسب کنید؟

شرایط کمی سخت شده اما مسائلی هم در خصوص تیم ما در چند بازی اخیرمان اتفاق افتاده که روی نتایج ما تأثیرگذار بود. مثلاً در همین بازی‌مان با آلومینیوم اگر گل آفسایدشان محاسبه نمی‌شد و دقیقه 16 هم بازیکن آنها به گواه کارشناسان باید اخراج می‌شد، شرایط خیلی فرق می‌کرد. بازی فولاد را هم که همه دیدند چطور پنالتی اشتباه به زعم و نظر کارشناسان به ضرر ما گرفته شد و اتفاقات دیگر که همگی روی نتایج ما تأثیر منفی گذاشت.

یعنی معتقدی اتفاقات غیر طبیعی موجب باخت پرسپولیس شده یا در چند بازی اخیر روی روند تیمتان تأثیر منفی گذاشته است؟

من نمی‌خواهم از چنین واژه‌ای استفاده کنم اما فکر می‌کنم همه چیز دست به دست هم داده که ما دچار مشکل شویم اما ما پرسپولیسیم و باز هم بیشتر تلاش می‌کنیم و می‌جنگیم و ان‌شاءالله در بازی‌های بعدی به نتایج دلخواه می‌رسیم.

به نظر می‌رسد که بازیکنان پرسپولیس کمی ناخواسته بی‌انگیزه شده‌اند یا ناخواسته کمی در باد چهار قهرمانی متوالی خودشان در لیگ خوابیده‌اند.

نه اصلاً اینطور نیست چون اگر بازیکنان ما می‌خواستند دچار چنین وضعیتی شوند در سال دوم یا سوم اینگونه می‌شدند. حملات زیادی علیه تیم ما و فشار هم هست اما ان‌شاءالله با تلاش بیشتر از همه این موارد عبور می‌کنیم.

سید جلال یا آقا یحیی بعد از بازی در مورد عملکردت صحبتی با تو نداشتند؟

نه صحبت خاصی با من نشد.

در ورزشگاه اراک تعدادی تماشاگر در ورزشگاه حضور داشتند این مسأله برایتان عجیب نبود؟

واقعاً از حضور تماشاگران در ورزشگاه تعجب کردیم چون هنوز به هواداران اجازه حضور در ورزشگاه داده نشده اما تعدادی از تماشاگران روی سکو بودند.

تیم آلومینیوم را به لحاظ فنی چگونه ارزیابی کردید؟

من بازی تیم آلومینیوم مقابل استقلال را یادم هست که چطور این تیم مقابل استقلال در نیمه اول چندین موقعیت گل خلق کرد و بازی خوبی ارائه داد اما ما فرصت تک به تکی به تیم اراکی ندادیم و زود به گل رسیدیم و چندین فرصت خوب دیگر هم خلق کردیم اما به گل‌های بعدی نرسیدیم و فکر می‌کنم فوتبال روی بد خودش را به ما نشان داد که چگونه در روزی که باید با چند گل اختلاف پیروز می‌شدیم با نتیجه دو بر یک بازی را واگذار کردیم.

پرسپولیس در چهار سال قبلی که قهرمان شد، اکثر امتیازات نیم فصل اول را می‌گرفت در حالی که امسال از چنین وضعیتی دور بودید، نگران این مشکل نیستید؟!

ما نتیجه چند بازی را که از دست دادیم واقعاً بیشتر به خاطر بدشانسی یا مسائل دیگر بوده در حالی که واقعاً خوب بازی می‌کنیم و فوتبال رو به جلو و تهاجمی را ارائه می‌دهیم و در هر بازی حداقل چهار پنج موقعیت خلق می‌کنیم و با این وجود خیلی امیدواریم و جبران می‌کنیم.

مقابل تیم ماشین‌سازی که واقعاً گل زدن به آن خیلی مشکل است، امیدوار به پیروزی هستید؟

قطعاً برای برد و کسب سه امتیاز به میدان می‌رویم و ان‌شاءالله با بردی خوب دوباره خودمان را در مسیر موفق قرار می‌دهیم.

الگوی خارجی و داخلی‌ات چه بازیکنانی هستند و طرفدار کدام تیم خارجی هستی؟

در ایران الگوی من آقا سید است، مدافعی که بیست سال بهترین بازی‌ها را ارائه داده و واقعاً درخشیده است و در بین بازیکنان خارجی هم فن دایک و راموس مدافعان میانی هستند که سبک بازیشان را واقعاً دوست دارم. در بین باشگاه‌های خارجی هم تیم رئال مادرید را دوست دارم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.