شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

شکستی بر اساس اختلافات خانوادگی

کوهی که موش زایید!

کوهی که موش زایید!
میعاد نیک
میعاد نیک خبرنگار

گرچه معمولاً علل شکست یک تیم در ابعاد فنی و تاکتیکی بررسی می‌شود اما اوضاع بحرانی دو سوی سرخابی پایتخت حاصل حواشی مدیریتی و اتفاقات پیرامون اردوی این دو تیم است. پرسپولیس در بهترین شرایط ممکن و در روزی که می‌توانست از عقبگرد رقبا برای صعود به رده‌های بالاتر لیگ برتر استفاده کند؛ به خودش، سرمربی بهانه ‌جویش، اشتباهات پرتکرار مهاجمانش و حواشی بی‌پایانش باخت تا تنها خط‌ تیره جدول رده‌بندی لیگ بیستم در دوازدهمین هفته پاک شود.

اولین باخت تیم پرسپولیس در مسابقات لیگ امسال شاید از زوایای فنی و تکنیکال هم قابل بررسی باشد و بتوان رگه‌هایی از دلایل شکست سرخ‌ها در اراک را با نگاهی به اشتباهات سیستمی درک کرد اما مهم‌ترین مشکل تیم‌ پرسپولیس در روزهای اخیر بروز تنشی خودخواسته بین سرمربی و رئیس برکنار شده هیأت‌مدیره باشگاه بوده که نتیجه‌اش به این شکست عجیب ختم شد. آرامش روحی و روانی بازیکنان پرسپولیس با دعواهای عجیب مهدی رسول‌پناه و یحیی گل‌محمدی آسیب دید اما سرمربی پرسپولیس به‌جای عقب‌نشینی از مواضع عموماً یکطرفه خود و فرو خواباندن آشفتگی، هر روز بنزین این آتش را تشدید کرد.

پرسپولیس از لحاظ مهره‌ای هیچ کم ندارد؛ کسانی که دستان یحیی گل‌محمدی را بسته می‌دانند و بازیکنان باکیفیت او را کم‌شمار، باید از سرمربی‌شان بپرسند که چرا چنین تیمی را بسته و چنین بازیکنان بی‌کیفیتی را با بالاترین ارقام ممکن به‌خدمت گرفته. یحیی خوب می‌دانست که برای چه مقاصدی تیمش را بسته و قطعاً برای چنین روزهایی هم برنامه داشت اما حالا که گاو در اردوی سرخ زاییده که نباید فرافکنی کند و زمین تا آسمان را برای یافتن مقصر به هم بدوزد!

چنین اختلافات و مشکلاتی تنها باید درون خانواده و در بایکوت خبری حل‌ و فصل شود، نه اینکه اسرار مگو به گود رسانه‌ای بیاید تا روز به روز هیمنه آتش دشمنی‌ها افزون‌تر شود. پرسپولیسی‌ها نباید از وزیر و مدیرعامل و رؤسای خود شاکی باشند، علت اصلی این شکست روی نیمکت تیم نشسته و او باید مورد بازخواست قرار بگیرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.