جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹

بازیکنانی که در دو روز آخر به بایرن پیوستند

از بازگشت داگلاس تا ژابی آلونسوی آینده

از بازگشت داگلاس تا ژابی آلونسوی آینده

بایرن مونیخ، فاتح بوندس‌لیگا، جام حذفی، و لیگ قهرمانان اروپا، در دفاع از عناوین قهرمانی‌اش چیزی کم نگذاشته است. آنها در دو روز آخر نقل و انتقالات داگلاس کاستا، اریک ماکسیم شوپو-موتینگ، مارک روکا، و بونا سار را جذب کردند. اما این بازیکنان چه جایگاهی در تیم هانسی فلیک خواهند داشت؟

بایرن مونیخ، فاتح بوندس‌لیگا، جام حذفی، و لیگ قهرمانان اروپا، در دفاع از عناوین قهرمانی‌اش چیزی کم نگذاشته است. آنها در دو روز آخر نقل و انتقالات داگلاس کاستا، اریک ماکسیم شوپو-موتینگ، مارک روکا، و بونا سار را جذب کردند. اما این بازیکنان چه جایگاهی در تیم هانسی فلیک خواهند داشت؟

 

داگلاس کاستا

ملیت: برزیل (31 بازی ملی، 3 گل ملی)

پست: بال

سن: 30

انتقال از: یوونتوس (قرضی)

کاستا سه سال پیش از بایرن به یوونتوس پیوسته بود. او پیش از آن دو سال در بایرن بازی کرد، و حالا به بایرن برگردانده شده تا با کینگزلی کومان، سرژ گنابری، و لروی سانه در دو سمت میدان رقابت کند. سانه هم در تابستان جذب شد تا اکنون بایرن در کناره های زمین از نظر مهره های تکنیکی و تاثیرگذار کم و کسری نداشته باشد. بایرن فیلیپه کوتینیو و ایوان پریشیچ را نخواست و آنها را به باشگاه‌هایشان برگرداند. به این ترتیب آنها در خط میانی نیاز به جذب بازیکن جدید داشتند و به همین دلیل داگلاس کاستا را از یوونتوس قرض گرفتند. کاستا در دوران بازی‌اش 10 قهرمانی در لیگ دارد و به این ترتیب هم تجربه او به تیم اضافه می‌شود و هم این که ذهنیت برنده تیم بیشتر خواهد شد. او در یوونتوس 103 بازی در لیگ انجام داد و 10 گل هم زد. کاستا همچنین در دوران قبلی حضور در بایرن، در فینال جام حذفی برابر بروسیا دورتموند، پنالتی سرنوشت‌ساز تیمش را به ثمر رساند و بایرن را قهرمان کرد.

 

اریک ماکسیم شوپو-موتینگ

ملیت: کامرون (49 بازی ملی، 14 گل ملی)

پست: مهاجم

سن: 31

انتقال آزاد

شوپو-موتینگ در پاری سن ژرمن بیشتر ذخیره ادینسون کاوانی، مائورو ایکاردی، کیلیان امباپه، و نیمار بود. او حالا ذخیره روبرت لواندوفسکی خواهد شد که به نظر می‌رسد هر فصل بهتر از قبل می‌شود. با توجه به تعداد زیاد بازی های بایرن در فصل پیش رو و هم چنین در پیش بودن جام جهانی باشگاه ها، داشتن یک نفر که هم تجربه زیادی داشته باشد و هم به نیمکت نشینی زیاد معترض نباشد و در مواقع لزوم بتواند جای لواندوفسکی را بگیرد، نعمت بزرگی برای قهرمان اروپا است.

 

مارک روکا

ملیت: اسپانیا (7 بازی برای تیم زیر 21ساله‌ها و 2 گل)

پست: هافبک دفاعی

سن: 23

خرید از: اسپانیول

این بازیکن را با ژابی آلونسو مقایسه می‌کنند، و او باید صبوری زیادی داشته باشد. رقابت در خط میانی بایرن با حضور یاشوا کیمیش و لئون گورتزکا بسیار دشوار است، و حتی کورنتن تولیسو که فاتح جام جهانی شده هم باید با این دو نفر رقابت کند. خاوی مارتینس باتجربه هم هنوز در بایرن است و احتمالا به هم‌وطنش کمک خواهد کرد که در باواریا جا بیفتد.

 

بونا سار

ملیت: فرانسه/سنگال/گینه

پست: مدافع راست

سن: 28

خرید از: مارسی

حسن صالح‌حمیدزیچ گفته که او بازیکنی باتجربه و باثبات است. فلیک می‌خواست تیمش در پست مدافع راست یک بازیکن ذخیره داشته باشد و سار این نقش را ایفا خواهد کرد. سخت بتوان در رقابت با بنجامین پاوار پیروز شد، و البته کریس ریچاردز جوان هم در این پست خوب بازی کرده است. اما بایرن بازی‌های زیادی پیش رو دارد و باید از سیستم چرخشی استفاده کند. سار شبیه آلفونسو دیویس، مدافع چپ بایرن بازی می‌کند و ذهنیتی تهاجمی دارد. پاوار و ریچاردز بازیکنان تدافعی‌تری هستند، و اگر فلیک بخواهد از سمت راست حملات زیادی را تدارک ببیند، می‌تواند روی سار حساب کند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.