چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱

تلاش گوش‌شکسته‌ها در رویای مدال المپیک

تلاش گوش‌شکسته‌ها در رویای مدال المپیک

مرحله سوم اردوی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی از چهارم بهمن آغاز شد. تیم‌های ملی خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک آماده می‌کنند تا بعد از آن خود را مهیای حضور در المپیک کنند. مدعیان حضور در المپیک این روزها سخت در تلاش هستند.

به گزارش ایران ورزشی، رقابت‌های گزینشی قاره آسیا روزهای ۲۰ تا  ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ و رقابت‌های قهرمانی آسیا روزهای ۲۳ تا ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ در شهر آلماتی قزاقستان برگزار خواهد شد.

در کشتی فرنگی علیرضا نجاتی، محمدعلی گرایی و امیر قاسمی منجزی در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ موفق به کسب سهمیه المپیک در وزن‌های ۶۰، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم شدند و نمایندگان کشورمان باید برای کسب سهمیه در اوزان ۶۷، ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم نیز در ۲ رقابت گزینشی قاره آسیا و گزینشی جهانی تلاش کنند.

در کشتی آزاد نیز رضا اطری، حسن یزدانی و یدالله محبی در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ موفق به کسب سهمیه در وزن‌های ۵۷، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم شدند و نمایندگان کشورمان باید در وزن‌های ۶۵، ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم در پیکارهای گزینشی حضور یابند.

ملی‌پوشان کشتی فرنگی در صورتی که نتوانند سهمیه‌های کامل را کسب کنند باید اردیبهشت ماه و در پیکارهای جهانی کسب سهمیه المپیک در صوفیه بلغارستان حضور یابند.

از سوی دیگر کادر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد حضور در چندین تورنمنت بین‌المللی از جمله رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی «ماتیو پلیکونه» ایتالیا (۱۴ تا  ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ در رُم پایتخت کشور ایتالیا) و بیست و چهارمین دوره رقابت‌های بین‌المللی گرامی‌داشت کشتی‌گیران و مربیان برجسته اوکراینی (۸ تا ۱۰ اسفند سال ۱۳۹۹) را پیش‌بینی کرده‌اند.

دادمرز: هدفم طلای جهانی است

فرنگی‌کار وزن ۵۵ کیلوگرم تیم ملی گفت: با توجه به اینکه وزن من جزء اوزان المپیکی نیست، هدفم کسب مدال طلا در رقابت‌های جهانی سال آینده است. تجربه خوبی را از رقابت‌های جهانی و آسیایی در رده‌های مختلف بدست آوردم و اکنون به دنبال کسب افتخار در رده سنی بزرگسالان هستم.

دارنده مدال طلای نوجوانان و جوانان جهان گفت: هم اکنون ۵۷ کیلوگرم وزن دارم و برای حضور در وزن ۵۵ کیلوگرم مشکل خاصی ندارم و تمام تلاش خود را می‌کنم تا با جلب نظر کادر فنی و از پیش رو برداشتن مدعیان، صاحب پیراهن تیم ملی شوم.

وی در مورد شرایط تمرینات اظهار داشت: تمرینات مرحله به مرحله بهتر و فشار آن بیشتر می‌شود، البته تمرکز کادر فنی روی کسب سهمیه و حضور در المپیک است اما کشتی‌گیرانی که در اوزان المپیکی نیستند نیز می‌توانند از شرایط اردویی به بهترین نحو برای آماده‌سازی خود استفاده کنند.

دادمرز ادامه داد: رقابت‌های جهانی سال ۲۰۲۱، دو ماه پس از المپیک توکیو برگزار می‌شود و تا آن زمان حدود ۸ ماه زمان برای رسیدن به شرایط آرمانی داریم.

یزدانی: انگیزه زیادی برای حضور در المپیک دارم

«امیرمحمد یزدانی» ملی‌پوش کشتی آزاد ایران در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ قزاقستان گفت: دوست داشتم به جام جهانی انفرادی صربستان اعزام شوم تا خود را محک جدی بزنم اما متأسفانه آزمایش کرونایم مثبت شد و نتوانستم در این مسابقات حضور یابم و اردوی نخست تیم ملی را نیز از دست دادم و در اردوی دوم نیز شرایط بدنی خوبی نداشتم اما خوشبختانه در اردوی سوم از لحاظ آمادگی جسمانی عقب ماندگی خود را جبران کردم.

دارنده مدال نقره جوانان جهان در مورد حریفان داخلی خود در وزن ۶۵ کیلوگرم گفت: ۲ سال است که در انتخابی تیم ملی اول می‌شوم و سال گذشته نیز بعنوان نماینده کشورمان در رقابت‌های جهانی قزاقستان شرکت کردم. در این وزن با کشتی‌گیران خوبی مانند میثم نصیری، پیمان بیابانی،  مرتضی قیاسی و امیرحسین مقصودی مبارزه کردم و در حال حاضر نیز بهنام احسان‌پور از وزن ۶۱ به ۶۵ آمده است اما اگر قرار باشد راهی رقابت‌های المپیک شوم باید برتری خود را ثابت کنم  و تابع دستورات کادر فنی باشم.

یزدانی در مورد انگیزه اش برای حضور در المپیک گفت: انگیزه بسیار بالای برای کسب سهمیه و حضور در المپیک دارم اما به طور قطع، نظر کادر فنی مهم است که چه کسی به این مسابقات اعزام شود.  هدفم حضور در المپیک و کسب مدال در این بازی‌ها است و در این راه هیچ حریفی را دست کم نخواهم گرفت.

نجاتی: فقط به مدال المپیک فکر می‌کنم

«علیرضا نجاتی» فرنگی‌کار وزن ۶۰ کیلوگرم نیز گفت: درگیری با ویروس کرونا، مانعی برای آماده‌سازی، جهت حضور در لیگ و اردوهای تیم های ملی نشد. چند ماه پیش به ویروس کرونا مبتلا شدم، اما پس از بهبودی، این بیماری مانعی برای آماده‌سازی من نشد.

دارنده مدال برنز مسابقه‌های جهانی سال ۲۰۱۹ قزاقستان خاطر نشان کرد: پس از بهبودی از این بیماری خطرناک و در شرایطی که از لحاظ جسمانی به شرایط ایده‌آل نرسیده بودم، با توجه به قراردادی که داشتم در رقابت‌های لیگ حضور یافتم، اما خدا را شکر در حال حاضر وضعیتم بسیار خوب است و از لحاظ بدنی و وزنی نیز مشکل خاصی ندارم.

نجاتی تصریح کرد: مرحله سوم اردوی آماده‌سازی از روز شنبه آغاز شد و تمرینات در شرایط المپیکی است و فشار بالایی دارد چرا که باید در مدت زمان کم به نهایت آمادگی برسیم.

دارنده مدال برنز جوانان و نوجوانان جهان ادامه داد: پس از کسب مدال برنز جهان و سهمیه المپیک، انگیزه‌ام برای حضور در این بازی‌ها خیلی بالا است و فقط به کسب مدال در توکیو فکر می‌کنم و برای رسیدن به این هدف تمام تلاش خود را انجام داده و از هر حریفی نیز گذر خواهم کرد.

نجاتی در مورد اعزامش به تورنمنت‌های بین المللی نیز گفت: تابع تصمیم کادر فنی هستم و اگر صلاح بدانند در مسابقات بین‌المللی شرکت می‌کنم.

وی در مورد حریفان احتمالی در المپیک توکیو گفت: در وزن ۶۰ کیلوگرم حریفان خارجی خوبی دارم ضمن اینکه در المپیک هیچ چیز معلوم نیست و شاید یک کشتی‌گیر کمتر شناخته شده از یک کشور عملکرد خوبی داشته باشد.

ملی‌پوش تیم کشتی فرنگی با بیان اینکه تنها کارم فعلا کشتی گرفتن است و شغل و درآمدی ندارم اظهار داشت: فقط لیگ کمی به ما کمک کرده است اما دغدغه‌ی مالی برای همه ورزشکاران است چراکه یا باید کار کنند یا تمرین و برای ما که تمام وقت در اردوهای تیم‌های ملی هستیم باید شرایطی در نظر گرفته شود تا بتوانیم از لحاظ مالی نیز تأمین باشیم. فرصت بدست آمده را به هیچ وجه از دست نمی‌دهم و به بهترین نحو از آن استفاده خواهم کرد و انشاالله با دعای خیر مردم در بازی‌های المپیک افتخارآفرین باشیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.