چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

پرونده ای برای نقش هواداران در ناکامی استقلال

استقلال و هواداران؛ یک رابطه ضد و نقیض

استقلال و هواداران؛ یک رابطه ضد و نقیض

هواداران استقلال که این روزها دچار چند دستگی شده‌اند و درحال تراشیدن مقصر برای ناکامی‌ها تیم محبوب خود هستند.

استقلال در فصل پرفراز و نشیب و پرحادثه در انتها تنها ناکامی درو کرد تا فصلی تاریک را تجربه کرده باشد. در چرایی ناکامی استقلال خیلی‌ها مقصر بودند؛ از مدیر وعده و وعید گرفته تا مربیانی که در نیمه راه و سر بزنگاه کار را رها کردند تا استقلال به هیچ برسد. در این میان اما نقش هواداران استقلال کجاست؟ آنها که هیچگاه واقعیت را نپذیرفتند و تنها اسیر بازی‌های رسانه‌ای شدند و با مرده باد و زنده باد له و علیه این و آن، تنها فضا را متشنج‌تر کردند. نقش این هواداران در ناکامی استقلال چه اندازه است؟ پرونده امروز این ماجرا را واکاوی می‌کند.

1

مازیار گیلکان: رفتار هواداران استقلال در تلف شدن وقت این باشگاه به بهانه مذاکره با استراماچونی و الکس نوری و در از دست رفتن فرصت‌های موفقیت در جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا حتما اثر داشت اگرچه بی‌رحمانه است که سهم زیادی از این تقصیر بزرگ در ناکامی استقلال را به نام هواداران بنویسیم. هواداران فقط مسیر غلط را آب زدند و از غلط‌ها استقبال کردند اما این مسیر غلط را دیگران ساخته بودند که همیشه روی صحنه نیستند.

2

سام ستارزاده: شخص‌پرستی استقلالی‌ها هم مانند بی‌کفایتی و سودجویی مدیرانش به آن‌ها لطمه زده‌اند. نام‌های زیادی در این چند وقت فریاد زده شدند. از مجیدی، سعادتمند، فتح‌الله‌زاده، استراماچونی گرفته تا حتی فلان مشاور و فلان ناشناس. تنها یک نام بی‌مخاطب و تنها مانده و آن‌هم استقلال است. برای نخستین بار در تاریخ، صحبت از نابودی ابدی استقلال به میان می‌آید و سرنوشت استقلال با سال‌های واپسین پاس مقایسه می‌شود. این تکلیف هوادار استقلال است که برای استقلال، تنها پشت استقلال بایستد و خود را وارد میدان جنگ منفعت‌طلبی‌های اشخاص نکند.

3

میعاد نیک: از دیرباز عادت داشته‌ایم تا دیگران را سیبل اتهام‌ها قرار دهیم و زیر بار اشتباهات و ایرادات عملکرد خود نرویم، این یکی از بارزترین ویژگی‌های ما ایرانی‌هاست که همه را گناه‌کار و مقصر می‌دانیم الا ذات اقدس خود! هواداران استقلال که این روزها دچار چند دستگی شده‌اند و درحال تراشیدن مقصر برای ناکامی‌ها تیم محبوب خود هستند، شاید کمتر متوجه باشند که خودشان یکی از بزرگ‌ترین دلایل ناکامی استقلال هستند.

4

سامان موحدی راد: اینکه می‌گوییم استقلال بزرگتر از هر نامی است تنها یک عبارت روی کاغذ نیست و باید بدانیم که فریاد زدن هر نامی شاید جذاب باشد اما اگر کمکی به حال استقلال نکند هیچ فایده‌ای ندارد. واقعا اگر هواداران استقلال خیرخواه این تیم هتند باید همه نام‌ها را فراموش کنند، حتی خواسته‌های فعلی خودشان را هم فراموش کنند و فقط به استقلال و بازگرداندن این تیم به جایگاه اصلی‌اش فکر کنند.

5

علی کمانگری: همان طور که نه کس دیگری و نه خود ما، نمی‌تواند همین «ما» را سرزنش کند که چرا در تمامی این سال‌ها، با حداکثر سرعت به دنبال باریک‌ترین روزنه‌های امیدواری دویده و چه بسا بعد از مدت کوتاهی دریافته‌ایم که اصلا «روزنه»‌ای در کار نبوده!، هیچ کس هم حق ندارد هوادار استقلال را متهم به ساده‌لوحی در ماجرای بازگشت آندره‌آ استرماچونی کند. هوادار استقلال، بخشی از همین جامعه است؛ همین مردم. که هر روز صبح از پا برمی‌خیزد، چشمانش را خوب می‌شوید، سعی می‌کند جور دیگری ببیند، بلکه امید، زیبایی یا شوری را در تکه‌ای از این خاک دریابد. که آدمی به همین دل‌خوشی‌های ساده زنده است. همین!

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.