شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

بیانیه فدراسیون تنش‌زا نبود، نظر کارشناسی من تنش‌زا بود؟

خطیر: از نظر کارشناسی من سوء‌استفاده شد

خطیر: از نظر کارشناسی من سوء‌استفاده شد

امیدوارم فدراسیون فوتبال استعلام‌های لازم را برای ثبت قراردادهای بازیکنان پرسپولیس گرفته باشد

ایران ورزشی: یک روز بعد از بازی پرسپولیس- النصر در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا که موضوع شکایت تیم عربستانی به فیفا مطرح شد، نام علی خطیر به عنوان مسبب اصلی این شکایت معرفی شده است.

صفحات هواداری پرسپولیس در فضای مجازی به شدت به علی خطیر تاختند و همه او را عامل اصلی تصمیم باشگاه عربستانی برای شکایت از پرسپولیس و زیر سؤال بردن مشروعیت برخی بازیکنان این تیم دانستند.
علی خطیر، مشاور پیشین دبیرکل فدراسیون فوتبال و معاون سابق باشگاه استقلال در گفت‌وگو با خبرنگار ایران ورزشی در پاسخ به این سؤال که چرا نام او در ماجرای شکایت النصر به پرسپولیس مطرح شد، توضیح می‌دهد: «من به دعوت رادیو به عنوان کارشناس در برنامه رادیویی حاضر شدم. میزگردی تشکیل شده بود درباره اتفاقات مربوط به پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس و اینکه چرا فدراسیون فوتبال پس از سه هفته خبر بسته شدن پنجره نقل و انتقالات این تیم را اعلام کرده است. بنده نظر کارشناسی‌ام را درباره وضعیت ثبت قراردادهای بازیکنان پرسپولیس اعلام کردم و گفتم امیدوارم فدراسیون فوتبال استعلام‌های لازم را برای ثبت قراردادهای بازیکنان پرسپولیس گرفته باشد. حتی خود فدراسیون پیش از صحبت‌های من در همین راستا بیانیه‌ای را صادر کرده بود. چطور شد که یک مرتبه صحبت‌های کارشناسی من را جاسوسی تلقی کردند و حرف کارشناسی من تنش‌زا شد؟ بیانیه فدراسیون فوتبال تنش‌زا نبود؟ یک نفر از افرادی که به من فحاشی کردند، صحبت‌های من را شنیده بود؟»
شاید بحث‌ ارسال نامه به فیفا برای گزارش تخلف تراکتورسازی در شکل گرفتن این ذهنیت که پای گزارشی درباره پرسپولیس مطرح باشد، دخیل بوده است. خطیر در این رابطه می‌گوید: «آن زمان که من درباره تخلف تراکتورسازی به فیفا نامه زدم، رونوشت نامه‌ام را برای فدراسیون فوتبال فرستاده بودم و هیچ کار پنهانی نبود. ضمن اینکه آن موضوع فرق داشت. آن زمان پای عربستان سعودی در میان نبود. چطور من می‌توانم در جایی که پای منافع کشورم و عربستان سعودی در میان است، چنین کاری کنم؟ مگر من بچه‌ام؟ متأسفم که عده‌ای من را به کارتل‌های سعودی وصل کردند. من تک تک این افراد را که برای خراب کردن من در این ماجرا تلاش کردند می‌شناسم و دقیقاً می‌دانم چه کسانی از کجا این کار را کردند.»
او درباره خروجش از کشور و اینکه آیا بابت این جریان‌ها مؤاخذه شده است یا نه، توضیح داد: «خدا را شکر مسئولان رده بالایی تحلیل درستی از شرایط دارند و من نه مورد سؤال قرار گرفتم و نه تماسی با من گرفته شد اما از سوی برخی هوادارنماها تهدید شدم و مجبور شدم کشورم را ترک کنم. متأسفم که شرایطی را به وجود آوردند که نه می‌توانم دیگر در فوتبال ایران فعالیتی داشته باشم و نه حتی تا مدتی به کشورم برگردم.»
علی خطیر البته توضیحاتی را هم در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام ارائه داده بود و اعلام کرده بود که: «فوتبال فقط یک بازی است، نه یک چالش سیاسی» ادبیات خود را دارد و با فوتبال فقط باید لذت برد. نه بیشتر و نه کمتر. پس لطفاً آن را با مسائل و منافع سیاسی و درگیری‌های منطقه‌ای گره نزنید.»
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.