دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱

مرادی: از ارسال تست‌های دوپینگ بی‌اطلاعم

هزینه پرواز تیم ملی به کلمبیا را می‌دهیم

هزینه پرواز تیم ملی به کلمبیا را می‌دهیم

رییس کمیته ملی المپیک گفت: هزینه پرواز تیم وزنه برداری به مسابقات کلمبیا و قهرمان آسیا را کمیته ملی المپیک تقبل می کند.

به گزارش ایران ورزشی، رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک از فدراسیون وزنه برداری بازدید کرد. در این بازدید علاوه بر صالحی امیری، کیکاووس سعیدی دبیر کل کمیته ملی المپیک، نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران، پیمان فخری رییس مرکز نظارت بر تیم های ملی، مجید شایسته، علیرضا رحیمی و سید عبدی افتخاری اعضای هیات اجرایی و بهداد سلیمی در این بازدید حضور داشتند. علاوه بر مسئولان فدراسیون، محمد نصیری، محمد زهتاب و مصطفی حکمت پور پیشکسوتان وزنه برداری نیز در این بازدید حاضر بودند.

علی مرادی در ابتدای بازدید گفت: اردوی تیم ملی بزرگسالان در اهواز در حال برگزاری است و برای مرحله آخر کسب سهمیه المپیک قهرمان آسیا آماده می شوند. برای حضور در مسابقات کلمبیا نیز که آن هم گزینشی المپیک است نیز در حال برنامه ریزی هستیم. شرایط خدا را شکر خوب است اما تا ایده آل شدن فاصله داریم که البته زمان داریم.

او ادامه داد: ما به هیچ عنوان پول نقد نمی خواهیم چون ۱۰۰ درصد بودجه خود را گرفته ایم اما ورزشکاران ما از نبود تجهیزات رنج می برند. هزینه خرید تجهیزات مورد نیاز ما بالغ بر ۵۰ هزار دلار می شود. سه سری ست بانوان هم به ما اهدا شد. حق عضویت برای سال ۲۰۲۱ هم اگر پرداخت نشود، دچار مشکل می شویم.

مرادی در مورد ارسال  پاسخ تست های دوپینگ وزنه برداری گفت: برای آزمایشات ضد دوپینگ ابهاماتی وجود دارد و به روز بودن تست‌های کنترل دوپینگ مهم است. ما از اینکه نمونه‌ها ارسال شده یا خیر اطلاعاتی نداریم. ما ۳۰ نمونه تست دوپینگ گرفته‌ایم و به ما گفته‌اند به کلن ارسال شده و پاسخ همه منفی است. کلیدی‌ترین نکته این است که اگر مشکلی ایجاد شود المپیک را از دست می‌دهیم.

مرادی همچنین گفت: ما به سرمربی نزدیک ۱۰ میلیون و مربی حدود ۵ میلیون حقوق می دهیم اما باید حق الزحمه ای که برای مربیان المپیکی ها پرداخت می کنید را به مربی ما پرداخت کنید. تاکنون یک مرحله آن پرداخت شده است.

منظمی: در ذهن‌ها جا افتاده که وزنه برداری مناسب بانوان نیست

مریم منظمی نایب رییس بانوان فدراسیون گفت: تاکنون سه اردو با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شده است. امیدوار هستیم برای قهرمانی آسیا بزرگسالان و جوانان جهان عملکرد مطلوبی داشته باشند. مشکلاتی هست اما دختران آهنین تلاش می کنند مشکلات از پیش روی خود بردارند. در جامعه بانوان وزنه برداری مطرح نشده است و در ذهن مردم این مساله جا افتاده که وزنه برداری برای بانوان مناسب نیست در حالی که آنها می توانند در کنار پسران افتخار آفرین باشند.

در ادامه بهداد سلیمی تاکید کرد: من ۱۵ سال شبانه روز در سالن وزنه برداری بودم. پیشکسوتان وزنه برداری چشم و چراغ هر رشته هستند و خوشحالم از این پیشکسوتان دعوت شده است. امیدوارم سال آینده وزنه برداری در المپیک افتخار آفرین باشد.

کیکاووس سعیدی گفت: وزنه برداری چراغ المپیک را شروع کرده است و از ۲۱ مدال طلا، ۹ مدال آن را وزنه برداری گرفته است. ابهاماتی IOC نسبت به فدراسیون جهانی وزنه برداری دارد که امیدوارم حل شود و کرسی خوبی نیز نصیب ایران شود.

رضا صالحی امیری در پایان بازدید تصریح کرد: ما با آقای مرادی ارتباط داریم و خواستیم با حضور در فدراسیون، در جریان مشکلات قرار بگیریم. مساله اصلی فدراسیون مشکل تجهیزات است. ما آمادگی داریم که ارز لازم را واریز کنیم که تجهیزات وزنه برداری را بیاورند. ۲۵ هزار دلار تعهد می کنیم که کمک کنیم و بقیه آن هم بستگی برای شرایط مالی در سال آینده دارد. هزینه پرواز تیم وزنه برداری به مسابقات کلمبیا و قهرمانی آسیا را کمیته ملی المپیک می پردازد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.