یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

مهدوی کیا برای من مثال زنده بود

جهانبخش: نه ناامید شدم، نه خسته

جهانبخش: نه ناامید شدم، نه خسته
امیر اسدی

وقتی یکی دو ماه قبل با علیرضا جهانبخش صحبت کردم، بحث انتقال او به آژاکس وجود داشت اما ستاره ایرانی برایتون تأکید کرد به قراردادش پایبند است، در این تیم می‌ماند و برای به دست آوردن جایگاهش مبارزه خواهد کرد.

ایران ورزشی: وقتی یکی دو ماه قبل با علیرضا جهانبخش صحبت کردم، بحث انتقال او به آژاکس وجود داشت اما ستاره ایرانی برایتون تأکید کرد به قراردادش پایبند است، در این تیم می‌ماند و برای به دست آوردن جایگاهش مبارزه خواهد کرد. همین اتفاق هم رخ داد و البته تلاش جهانبخش اتفاقات مثبتی برای او به همراه داشت، تا جایی که علیرضا حالا به یکی از بازیکنان مهم برایتون تبدیل شده، در جام اتحادیه درخشیده و در لیگ برتر هم ارزش‌های خود را به رخ کشیده است. او که به اوج برگشته و بازی‌هایش تمجید گراهام پاتر را همراه داشته، به دلیل آسیب‌دیدگی اردوی تیم ملی را از دست داده است. جهانبخش البته تلاش می‌کند با بهبودی به تمرین و همچنین ترکیب برایتون برگردد و در تیم ملی هم دوباره نقش کلیدی‌اش را ایفا کند. جهانبخش در گفت و گو با ایران ورزشی از اتفاق‌هایی می‌گوید که در دو ماه اخیر برای او رخ داده است.

 
 یکی دو ماه قبل که با هم حرف می‌زدیم، ‌گفتی قصد داری در برایتون بمانی و برای به دست آوردن جایگاهی ویژه بجنگی. الان که فصل نقل و انتقالات به پایان رسیده، از تصمیمی که گرفتی راضی هستی؟
من یکی دو پیشنهاد خوب دریافت کردم که یکی از هلند بود و دیگری آلمان. پیشنهاد مثبت بود و در مسیر رو به جلو رفتن می‌توانست مرا کمک کند. از طرفی به ادامه حضور در برایتون هم علاقه‌مند بودم. با باشگاه برایتون صحبت کردم و همچنین سرمربی. می‌خواستم ببینم نظرشان چیست، چون احساس کردم اگر اعتقادشان را بگویند می‌توانم راحت‌تر تصمیم بگیرم. می‌خواستم مطمئن شوم که مرا می‌خواهند. دیدم هر دو مخالفت کردند و گفتند اجازه جدایی‌ات را نمی‌دهیم. تأکید کردند امسال شرایط بهتری پیش رو دارم و من هم تصمیم گرفتم بمانم و بجنگم. از شرایط راضی‌ام و فکر می‌کنم برای ماندن تصمیم درستی گرفتم و وضعیت تا امروز خوب پیش رفته است.
 
 بعد از اینکه تصمیم به مبارزه گرفتی، چکار کردی که شرایط تغییر کرد و توانستی بیشتر از قبل در ترکیب قرار بگیری؟
فصل قبل شرایط من در یک مقطع خاص فوق‌العاده شد اما هر چه بازی‌ها رو به پایان رفت، دوباره به همان شرایط قبلی برگشتیم. حالا اینکه دلیلش چه بود دیگر اهمیتی ندارد. واقعیتش من تغییری نکردم و هدفم حفظ همان روند همیشگی بود. تنها تفاوتی که وجود داشت اینکه من سعی کردم خودم را با سیستم سرمربی بیشتر وفق بدهم و خودم را در این سبک از بازی جا بیندازم. در بازی‌های تدارکاتی تلاش کردم و در دیدارهای رسمی نیز انرژی زیادی گذاشتم. ضمن اینکه در تمرینات پیش فصل هم حاضر بودم و امیدوار به اینکه فصل متفاوتی برای من رقم بخورد. الان هم با توجه به مصدومیتی که مقابل منچستریونایتد برای من پیش آمد، سعی‌ام این است زودتر ریکاوری کنم و به تمرین و سپس ترکیب برایتون برگردم.
 
 این آسیب دیدگی چقدر جدی است و چند روز باید از فوتبال دور باشی؟
همسترینگ من آسیب دیده و مدت دقیق دوری‌ام هم هنوز مشخص نیست. متأسفانه اردوی تیم ملی را هم از دست دادم، آن هم در شرایطی که خیلی دوست داشتم بیایم و کنار بچه‌ها و کادر فنی باشم. وضعیت آسیب‌دیدگی‌ام طوری است که باید مدتی به آن برسم و با توجه به صحبتی که بین باشگاه و تیم ملی صورت گرفت، قسمت نشد در این اردو شرکت کنم. البته روزهای اول درد داشتم اما الان خیلی بهترم. البته خدا را شکر کادر پزشکی برایتون به من گفتند که مصدومیت همسترینگ من از نوع گرید پایین است و به همین دلیل شاید زودتر به تیم اضافه شوم.
 
 با دراگان اسکوچیچ هم در این رابطه صحبت کردی؟
جدیداً و به صورت مستقیم نه، فقط با دکتر خانلری، پزشک تیم ملی حرف زدم که آقای اسکوچیچ هم کنارش بود. راجع به کارهایی که اینجا انجام دادم، گزارشی از من گرفتند و قرار شد همه روزه در ارتباط باشیم تا از وضعیت درمانم مطلع شوند. واقعاً دلم برای تیم ملی و حضور در اردو تنگ شده اما قسمت این بود که دوباره نباشم. یکی دو اردو را به دلیل تصمیم سرمربی قبل غیبت داشتم و حالا هم مصدومیت باعث شد نتوانم کنار سایر بازیکنان تیم ملی باشم. این مقطع طولانی شده و انگار سال‌ها در تیم ملی نبوده‌ام.  با بچه‌ها هم که حرف می‌زدم همین را می‌گفتند و اینکه دل‌مان برای تمرین، شوخی و صمیمیت اردو تنگ شده است.
 
 در جام اتحادیه هم گل‌های زیبایی به ثمر رساندی. به یکی از آنها لقب آر پی جی دادند.
(می‌خندد) اتفاقاً اینجا همه از من می‌پرسند چرا فقط گل‌های قشنگ می‌زنی؟ من هم در جواب می‌گویم گل‌های ساده هم می‌زنم اما با توجه به پستی که بازی می‌کنم و در شرایط و زوایای سخت قرار می‌گیرم، شانسم را از راه دور و کناره‌ها هم امتحان می‌کنم. خوشبختانه شرایط در این چند بازی اخیر خوب پیش رفته و امسال باید این روند را ادامه بدهم. به خودم قول داده‌‌ام از نظر اعداد و ارقام هم باید آمار بهتری ثبت کنم.
 
 مقابل منچستریونایتد هم به زمین آمدی و در همان دقایق کوتاه پاس گل دادی. کلاً چرا آن بازی اینقدر عجیب و غریب از آب در آمد؟
در آن بازی حق‌مان بود برنده شویم اما همه جای دنیا تصمیم‌گیری‌ها به سوی تیم‌های اسم و رسم‌دار و مطرح می‌چربد. ما سرتر از منچستریونایتد بودیم و من هم وقتی به زمین آمدم دوست داشتم کمک کنم. بعد از گل دوم باز هم بازی دست ما بود و فکر می‌کنم دقیقه 94 و نیم بود که ما شادی گل‌مان را انجام می‌دادیم. 
 
ادامه مصاحبه در صفحه پنج و شش روزنامه ایران ورزشی:
http://newspaper.inn.ir/?nid=6596&pid=5&type=0
 
 
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.